Jump to content
Dogomania

MURZYNEK - AGAT, wychudzony maluch jest już wreszcie w swoim domku.


Recommended Posts

No właśnie, hmmmmm   :(.  Dopiero wczoraj dość późno udało mi się wreszcie zalogować w tej nowej rzeczywistości dogomanii. Nie jestem pewna, czy lepszej od poprzedniej... Poginęły mi wątki, które miałam w poprzedniej wersji, a pojawiły się niektóre, których nie miałam. Zniknęły  :(  zdjęcia Muszkieterów. Bardzo mi żal tych pracowicie wklejanych zdjęć...   Jeśli tak ma wyglądać funkcjonowanie dogomanii, z tymi ciągłymi  coraz bardziej denerwującymi zmianami, to ja wzorem wielu już osób, wysiadam z tego pociągu... No i te powiadomienia na maila :(.  Brakuje mi wielu funkcji, jak pewnie większości z nas. Czy jest opcja podglądu napisanych  postów przed ich zatwierdzeniem ?

A teraz próba wstawienia fotek...   Która poskutkowała następującym komunikatem:  

"Strona którą próbujesz otworzyć, nie jest dostępna dla twojego konta. .·´¯`(>▂<)´¯`·. "

To co, mam założyć nowe konto  :o.   Wesolutko   :(.

 

Link to comment
Share on other sites

ja najpierw zmniejszyłam fotę u siebie na biurku laptopa, dopiero później dodałam; najechałam fotką na znaczek spinacza i dodało.
ale nie wiem, czy to ma sens, jeśli i tak wkrótce zniknie, jak zeszłoroczne i wcześniejsze, cała dogohistoria Norusia. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Ale przecież są tu wszystkie zdjęcia...

Co do dodawania zdjęć to jeszcze nie dodawałem, ale załadowałem tylko na próbę do okienka pisania tekstu. Można poprzez spinacz na dole (bezpośrednio z kompa na dogo) albo poprzez link (jak dawniej) poprzez wstaw inne media.

A powiadomienia na maila to pierwsze co wyłączyłem:) W "obserwowanej zawartości" nad listą, po prawej stronie kliknąć w kwadracik ("wybierz typ"), wybrać "wszystkie" i jak wyświetli się na dole okienko to kliknąć w dzwonek i wybrać wyłączenie powiadomień. Tylko, że to tak nie do końca u mnie poskutkowało choć znacząco zmniejszyło ilość maili, dlatego jeszcze dla pewności w ustawieniach, wchodząc w powiadomienia ustawiłem by przysyłano mi je raz w tygodniu.

Jeśli chodzi o nowe dogo to podoba mi się jego wygląd. Poprzednie było jakieś nieskończone. Ale obecne jest uproszczone do przesady bo nie dość, że nie ma numerów postów to przede wszystkim nie ma sygnatur co uniemożliwia skuteczne (jak na ostatnie czasy na dogo) pomaganie:( Pocieszam się, że jeszcze nie ma reklam co może oznaczać, że jeszcze na dniach dopracują forum pod kątem graficznym. Jednak przez brak sygnatur w menu jakoś w to nie wierzę:( Chyba powoli trzeba się żegnać:( Przynajmniej jeśli chodzi o jakieś szersze działania na rzecz zwierząt bo tak wpaść na wątek, pogadać to nie ma problemu:)

Nie wspomnę już o funkcjonowaniu forum - wystarczy przykład nieskutecznego wyłączania powiadomień by się przekonać, że można sobie klikać co się chce, a dogo i tak wie lepiej co dla nas dobre:/

Test zdjęcia z netu:

images?q=tbn:ANd9GcRbvH9W2BkouIb3Txt96pt

Test zdjęcia prosto z kompa:

0073.gif

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jotpeg napisał:

ja najpierw zmniejszyłam fotę u siebie na biurku laptopa, dopiero później dodałam; najechałam fotką na znaczek spinacza i dodało.
ale nie wiem, czy to ma sens, jeśli i tak wkrótce zniknie, jak zeszłoroczne i wcześniejsze, cała dogohistoria Norusia. Szkoda.

Trafia mnie, że zginęło całe mnóstwo zdjęć dokumentujących  kilkuletnią pracę dogomaniaków  na wątkach. Jotpeg, ja też nie mam  wielu zdjęć z początku  tego wątku,  fotek z  całej historii Murzyniątka, oprócz chyba jednego, które uchowało się na pierwszej stronie nie wiem jakim cudem. Ja dziękuję za taką dogomanię, bez  archiwalnych zdjęć, popapraną  bez ostatnich postów i pogubioną  bez banerków.  Czego jeszcze się mamy spodziewać,  czy tego, że wkrótce zniknie ... wszystko, także te ostatnie pracowicie wklejane przez nas  zdjęcia ?  Już to kiedyś  tutaj pisałam, że naprawdę lubię zmiany, ale tylko te  NA LEPSZE.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Maciek777 napisał:

Ale przecież są tu wszystkie zdjęcia...

Co do dodawania zdjęć to jeszcze nie dodawałem, ale załadowałem tylko na próbę do okienka pisania tekstu. Można poprzez spinacz na dole (bezpośrednio z kompa na dogo) albo poprzez link (jak dawniej) poprzez wstaw inne media.

A powiadomienia na maila to pierwsze co wyłączyłem:) W "obserwowanej zawartości" nad listą, po prawej stronie kliknąć w kwadracik ("wybierz typ"), wybrać "wszystkie" i jak wyświetli się na dole okienko to kliknąć w dzwonek i wybrać wyłączenie powiadomień. Tylko, że to tak nie do końca u mnie poskutkowało choć znacząco zmniejszyło ilość maili, dlatego jeszcze dla pewności w ustawieniach, wchodząc w powiadomienia ustawiłem by przysyłano mi je raz w tygodniu.

Jeśli chodzi o nowe dogo to podoba mi się jego wygląd. Poprzednie było jakieś nieskończone. Ale obecne jest uproszczone do przesady bo nie dość, że nie ma numerów postów to przede wszystkim nie ma sygnatur co uniemożliwia skuteczne (jak na ostatnie czasy na dogo) pomaganie:( Pocieszam się, że jeszcze nie ma reklam co może oznaczać, że jeszcze na dniach dopracują forum pod kątem graficznym. Jednak przez brak sygnatur w menu jakoś w to nie wierzę:( Chyba powoli trzeba się żegnać:( Przynajmniej jeśli chodzi o jakieś szersze działania na rzecz zwierząt bo tak wpaść na wątek, pogadać to nie ma problemu:)

Nie wspomnę już o funkcjonowaniu forum - wystarczy przykład nieskutecznego wyłączania powiadomień by się przekonać, że można sobie klikać co się chce, a dogo i tak wie lepiej co dla nas dobre:/

Test zdjęcia z netu:

images?q=tbn:ANd9GcRbvH9W2BkouIb3Txt96pt

Test zdjęcia prosto z kompa:

0073.gif

Właśnie zdjęć wszystkich nie ma  :(, o czym już napisałam powyżej.

Wypróbowałam opcje dodawania zdjęć, u mnie niestety nie  skutkują :(.

Powiadomienia na maila wyłączyłam też ;) już wczoraj, kiedy wreszcie mi się udało zalogować, bo i z tym najpierw miałam pewien problem. Rzeczywiście  powiadomienia na maila nie do końca są skutecznie wyłączone, ale  jest ich zdecydowanie mniej.

Nowa dogomania to chyba ma być taki gwóźdź, nie powiem do czego....  Brak banerków nie pomoże w wyszukiwaniu psiaków w potrzebie. Nawet mi się już nie chce więcej pisać o funkcjonowaniu tego   dogo - newsa  ...

Zdjęć na obecną chwilę  ja nie mogę  nijak wstawiać, ponieważ zamiast fotek pojawiają mi się dowcipne komunikaty :(, o których napisałam powyżej.

 

Link to comment
Share on other sites

No fakt, na pierwszych stronach nie ma zdjęć. Ja otworzyłem tylko dwie poprzednie i tam widzę.

Też myślę, że to już może być ostatnia zmiana w historii dogo. Przynajmniej jako portalu ze stałymi użytkownikami, a nie takimi co się rejestrują żeby zadać tylko jedno pytanie bo nie mogą się zdecydować na kolor obroży...

Co do wstawiania fotek to spróbuj jeszcze wkleić link normalnie w okno pisania. Chyba też powinno się automatycznie otworzyć. Można jeszcze wkleić link jako link wybierając ten jakby łańcuch ("odnośnik") po prawej od ikonki podkreślania tekstu.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Dana i Muszkieterowie napisał:

Udało mi się wreszcie wstawić sposobem  :D  jedno zdjęcie :). Bari zasnął pilnując choinki   :).

 

http://i68.tinypic.com/5uxad.jpg

 

Niech pilnuje bo choinka musi stać do aż kolędy ;)

13 godzin temu, Dana i Muszkieterowie napisał:

Kolejna próba. Udało się, ale u mnie na razie nie działa żaden nowy sposób wstawiania fotek, tak jak pisałam powyżej. Mogę tylko okrężną drogą  ;)  wklejać link z Tiny Pic. To ma być zmiana na lepsze ?

http://i68.tinypic.com/121suhh.jpg

To jest właśnie dziwne jak niektóre konta są podatne na awarie. Np z moim nic się nie działo po ostatniej zmianie, a z Twoim (jak i z wieloma innymi) były kłopoty i znowu są:/

Muszkieterowie tak jakoś prosząco patrzą:) Czyżby domagały się wyjścia na śnieg?:)

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy już po kolędzie ;),   zatem choinka została wyekspediowana na  strych aż do następnych Świąt :D.

Dziwne to jest, ale najdziwniejsze to jest całe to Forum, na którym się nie szanuje  użytkowników. Żadnego komunikatu, żadnej informacji  o zmianach, instrukcji, chyba, że ja akurat  o tym nie wiem :D. Czy u Was w   "Tematach  które obserwuję" też tak dziwnie nie widać ostatnich postów, tylko cały wątek ? Jak  wejść w ostatni post, a najlepiej od razu w ostatni post którego się nie przeczytało na danym wątku ?

Przy próbie wklejenia zdjęć poprzez  dodanie plików bezpośrednio z komputera  nadal mam komunikat:   "Wystąpił problem podczas przetwarzania dodanego pliku. -200", a  poprzez wstawienie  swojego  załącznika:   " Strona którą próbujesz otworzyć, nie jest dostępna dla twojego konta. .·´¯`(>▂<)´¯`·. "

Nie napiszę, jak mi się podobają te zmiany :(.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Dana i Muszkieterowie napisał:

Jesteśmy już po kolędzie ;),   zatem choinka została wyekspediowana na  strych aż do następnych Świąt :D.

Dziwne to jest, ale najdziwniejsze to jest całe to Forum, na którym się nie szanuje  użytkowników. Żadnego komunikatu, żadnej informacji  o zmianach, instrukcji, chyba, że ja akurat  o tym nie wiem :D. Czy u Was w   "Tematach  które obserwuję" też tak dziwnie nie widać ostatnich postów, tylko cały wątek ? Jak  wejść w ostatni post, a najlepiej od razu w ostatni post którego się nie przeczytało na danym wątku ?

Moje próby wklejenia zdjęć poprzez  dodanie plików bezpośredni z komputera:   "Wystąpił problem podczas przetwarzania dodanego pliku. -200"   oraz  poprzez wstawienie  swojego  załącznika:   " Strona którą próbujesz otworzyć, nie jest dostępna dla twojego konta. .·´¯`(>▂<)´¯`·. "   :D   :D  :D. 

Nie napiszę, jak mi się podobają te zmiany :(.

Choinka zostanie wyekspediowana na strych ubrana czy naga?

A obecna Dogomania to dla mnie czarna magia! Nic nie wiem! Trudno!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Gosiapk napisał:

Czy Wy także straciłyście wszystkie oglądane przez siebie wątki, tj. listę linków do nich dzięki "nowej, lepszej, rzeczywistości"? :/

Gosiapk,   ja  nie mam sporej części swoich wątków. Po tych kilku niezbyt  dobrych zmianach na dogomanii  niektórych swoich wątków pewnie już nie odnajdę :(. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Gosiapk napisał:

Czy Wy także straciłyście wszystkie oglądane przez siebie wątki, tj. listę linków do nich dzięki "nowej, lepszej, rzeczywistości"? :/

Nie powinnaś ich stracić, to tylko przez pierwsza dni były problemy.

Jeżeli śledziłaś wątku, to są teraz w "zawartości, kt. obserwuję" a jeżeli nie śledziłaś, ale pisałaś na wątku to w "zawartości, w kt. brałem udział"

A droga do tych zawartości to zakładka Aktywność-Moje kanały aktywności    Chyba tak, bo tak naprawdę, to ja nic nie wiem :(

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 10.01.2016o20:03, jolantina napisał:

Nie powinnaś ich stracić, to tylko przez pierwsza dni były problemy.

Jeżeli śledziłaś wątku, to są teraz w "zawartości, kt. obserwuję" a jeżeli nie śledziłaś, ale pisałaś na wątku to w "zawartości, w kt. brałem udział"

A droga do tych zawartości to zakładka Aktywność-Moje kanały aktywności    Chyba tak, bo tak naprawdę, to ja nic nie wiem :(

Dzięki za pomoc! Teraz to trzeba się naklikać :)

Link to comment
Share on other sites

O 10.01.2016o19:32, Dana i Muszkieterowie napisał:

Dziwne to jest, ale najdziwniejsze to jest całe to Forum, na którym się nie szanuje  użytkowników. Żadnego komunikatu, żadnej informacji  o zmianach, instrukcji, chyba, że ja akurat  o tym nie wiem :D. Czy u Was w   "Tematach  które obserwuję" też tak dziwnie nie widać ostatnich postów, tylko cały wątek ? Jak  wejść w ostatni post, a najlepiej od razu w ostatni post którego się nie przeczytało na danym wątku ?

Przy próbie wklejenia zdjęć poprzez  dodanie plików bezpośrednio z komputera  nadal mam komunikat:   "Wystąpił problem podczas przetwarzania dodanego pliku. -200", a  poprzez wstawienie  swojego  załącznika:   " Strona którą próbujesz otworzyć, nie jest dostępna dla twojego konta. .·´¯`(>▂<)´¯`·. "

Nie napiszę, jak mi się podobają te zmiany :(.

Jestem na Dogo od 2011 r i NIGDY nie spotkałem się z JAKIMKOLWIEK szacunkiem ze strony administracji jeśli chodzi o jakieś problemy techniczne z forum. Te zmiany w tym i 2014 r to przecież nie jedyne co nam zgotowali. W kwietniu 2012 przecież zniknęły wszystkie posty (ze wszystkich wątków), które zostały napisane w ciągu chyba 8 dni przed awarią. I wtedy też zero wyjaśnień, a tym bardziej przeprosin.

Tak, u mnie niestety też jest tylko lista tematów i zawsze muszę zaczynać od pierwszej strony wątku:/ Jedyne co trzeba przyznać to to, że strony ładują się dużo szybciej niż przed "ulepszeniem" co zwłaszcza przydaje się na bazarkach.

I znowu Cię tak załatwili z tymi zdjęciami jak po pierwszej zmianie:/ Ale później jakoś to wróciło do normy więc liczę, że i teraz wróci:)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O ‎2016‎-‎01‎-‎14o10:40, Maciek777 napisał:

Jestem na Dogo od 2011 r i NIGDY nie spotkałem się z JAKIMKOLWIEK szacunkiem ze strony administracji jeśli chodzi o jakieś problemy techniczne z forum. Te zmiany w tym i 2014 r to przecież nie jedyne co nam zgotowali. W kwietniu 2012 przecież zniknęły wszystkie posty (ze wszystkich wątków), które zostały napisane w ciągu chyba 8 dni przed awarią. I wtedy też zero wyjaśnień, a tym bardziej przeprosin.

Tak, u mnie niestety też jest tylko lista tematów i zawsze muszę zaczynać od pierwszej strony wątku:/ Jedyne co trzeba przyznać to to, że strony ładują się dużo szybciej niż przed "ulepszeniem" co zwłaszcza przydaje się na bazarkach.

I znowu Cię tak załatwili z tymi zdjęciami jak po pierwszej zmianie:/ Ale później jakoś to wróciło do normy więc liczę, że i teraz wróci:)

 

Niestety z tym brakiem szacunku dla użytkowników Forum to prawda. Teraz dodatkowo brakuje jeszcze realnej i stosowanej moderacji. Zapewne jest to także jedna z przyczyn, dla których część z nas przestała brać udział w niektórych wątkach. Nie lubię trollowania, nie lubię  pieniaczenia. Inwektywy na niektórych wątkach to  niestety aktualnie standard. To ma być pomoc psom ? Forum prozwierzęce  powinno się kierować dobrem zwierząt, a tego  tutaj jakby coraz mniej. Zaglądam zatem ostatnio tylko na wybrane wątki.  Nie lubię awantur, a czasem aż mnie korci, żeby niektórym osobom wytknąć brak logiki i konsekwencji, żeby nie powiedzieć... prymitywizm i brak kultury. Smutne to wszystko.

A  co do fotek, to nadal  te opcje nie działają. Zdjęcia wstawiam po jednym i tylko sposobem, ha, ha. Brakuje mi też podglądu.

2hoxsau.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 16.01.2016o14:52, Dana i Muszkieterowie napisał:

http://i67.tinypic.com/xofhxk.jpg

 

(...)

A mały  Murzynio się przypomina   :).

Obrażony czy mi się wydaje?:)

O 16.01.2016o15:12, Dana i Muszkieterowie napisał:

Niestety z tym brakiem szacunku dla użytkowników Forum to prawda. Teraz dodatkowo brakuje jeszcze realnej i stosowanej moderacji. Zapewne jest to także jedna z przyczyn, dla których część z nas przestała brać udział w niektórych wątkach. Nie lubię trollowania, nie lubię  pieniaczenia. Inwektywy na niektórych wątkach to  niestety aktualnie standard. To ma być pomoc psom ? Forum prozwierzęce  powinno się kierować dobrem zwierząt, a tego  tutaj jakby coraz mniej. Zaglądam zatem ostatnio tylko na wybrane wątki.  Nie lubię awantur, a czasem aż mnie korci, żeby niektórym osobom wytknąć brak logiki i konsekwencji, żeby nie powiedzieć... prymitywizm i brak kultury. Smutne to wszystko.

Zgadzam się:(

Kiedyś na Dogo było nas dużo więcej, watki były znacznie aktywniejsze, a mimo to potrafiliśmy się dogadać i pomóc. Teraz kłótnie są tylko o to by pokazać kto ma rację, często nawet za cenę całkowitego zrujnowania wątku, a więc poważnego zaszkodzenia zwierzakowi:/ I to wszystko robi się "dla dobra" sprawy:/ I jeszcze te pozwy sądowe bo ktoś, komuś napisał, że jest "gupi" to już w ogóle porażka...

Cytuj

Piękny widok:) A jak tam Bari po jakimś czasie od zabiegów?

P.S.: Piszę tego posta po raz drugi bo próbując go wysłać, skasował się bez śladu:/ Dzisiaj w ogóle mi ciężko dogo chodzi bo nie dodaje mi się żadna moja odpowiedź, tylko muszę po wysłaniu zaktualizować stronę...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Maćku,  Murzynio nie był obrażony, tylko zasypiał :D.

A co do dogomanii...  Już się nawet  za bardzo nie chce tego  komentować. Forum jest zmieniane co chwilę, a co zmiana to jeszcze lepsza ;). Inne fora działają długo i o dziwo prawidłowo i potrafią być przyjazne użytkownikom. Ja mam problem nawet z cytatami, które przecież wcześniej normalnie stosowałam. Podglądu nadal brakuje. Zdjęć sprzed kilku lat nie ma, a przecież bez zdjęć wątek jest niepełny. Ja już powoli wysiadam. Jak widzę, nie jestem odosobniona. Jest nas coraz mniej, brakuje tutaj już tak wielu przedtem skutecznie pomagających osób. Szkoda. Masz rację  Maćku, kiedyś było to inne forum, a te zmiany "na lepsze"  nie poprawiły sytuacji, wręcz odwrotnie.

Lida, dziękuję za zaglądanie :). Pewnie też masz dość tych ciągłych zmian na dogo i piszesz coraz mniej ;).

Jotpeg, mamy o zmianach na dogo podobne zdanie :D. Żal tych pracowicie wklejanych zdjęć, szkoda naszej pracy i historii tylu psiaków. Ale... chyba tylko nam, bo administracja Forum nadal nie raczy nic napisać. Nie wiadomo, czy te zdjęcia powrócą.  Nie wiadomo, czy to koniec zmian. Nic nie wiadomo.

Muszkieterowie pozdrawiają serdecznie ze spaceru :).

2zszk8l.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...