Jump to content
Dogomania

♥Asti♥


border collie

Recommended Posts

Hejka.Będzie to temat głównie o moim króliku(a raczej samiczce-Asti).Ale piszcie też o swoich królikach!O problemach,metodach itp.Ja swojego królika nauczyłam kilka sztuczek i komend-stójka,chodź tu,hop przez hulahop.Czasem udaje się slalom między nogami i zostań.Coraz lepiej reaguje na ,,nie,, i ,,nie wolno,,.Niedługo wkleję jego fotosa na avkę.Trochę z niej łobuz...Oj tak...:diabloti:Zapraszam!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Asti 08.04.2011r wygrała konkurs gazetki szkolnej na najsympatyczniejszego zwierzaka.Na avce-zwycięskie zdjęcie!Dostała w nagrodę 3 kolby-smakołyki(średnie tempo jedzenia jednej kolby-30min.).Zaczynamy trenować mini agility.Ułożyłam i wymyśliłam sama tor.Może jak się uda to nagram i dodam ;)

Link to comment
Share on other sites

Królikowi nie wolno podawać kolb! Jak chcesz mu dać smakołyk, to kup suszone zioła i warzywa. Zapoznaj się z zasadami opieki i żywienia na stronie: [url]http://www.miniaturkabeztajemnic.com/[/url]

Z tym treningiem też uważaj - pamiętaj, że nic nie wolno ze zwierzakiem robić na siłę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Widzisz, wpadłam zobaczyć Twojego królika, bo królasy uwielbiam - i już troszkę się nie dziwię, że ludzie ostro reagują na niektóre Twoje wypowiedzi. Mam króliczka adoptowanego z SPK, i też pierwsze co mi powiedziano przy adopcji i załączono w "instrukcji obsługi", to żeby właśnie nie podawać między innymi kolb i ziaren, bo to nie jest naturalne pożywienie królika, ich przewód pokarmowy i metabolizm nie jest do zbóż przystosowany i na dłuższą metę bardzo źle wpływa na jego zdrowie - niekoniecznie natychmiast tylko powoli, na początku bez widocznych objawów z zewnątrz. Tak jak np. karmienie psa słodyczami. To jedna z bardziej podstawowych zasad żywienia króliczków. I ja posłuchałam, bo Ci ludzie znają się na tym co robią, przez ich ręce przeszły dziesiątki królików i mają wiedzę na ten temat. I co z tego, że znam się na psach, że jestem od Ciebie starsza, że kolby są niby dla królików i nic się nie dzieje - wiedzę zdobywa się właśnie czerpiąc ją od mądrzejszych, bardziej doświadczonych i dla mnie nie było ujmą posłuchać ludzi, którzy na królikach znają się o wiele lepiej ode mnie. Blacky87 bardzo dobrze Ci radzi, a Ty i tak jesteś najmądrzejsza - a szkoda, bo może dowiedziałabyś się sporo o tym, czemu królik powinien otrzymywać pokarm niskokaloryczny o dużej zawartości włókna, taki który nie tuczy, a na dłużej dostarcza zajęcia, jest lepiej trawiony, itp. i potem sama mogłabyś komuś to wyjaśnić, wytłumaczyć. Sama zamykasz się na zdobywanie wiedzy i doświadczenia, a potem dziwisz się, że ludzie nie mogą ścierpieć, jak tonem znawcy wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz pojęcia albo tylko "coś tam słyszałaś".
Nie dziw się potem, że nie budzisz sympatii u wielu osób na forum; wędrujesz po wątkach, doradzasz na siłę, piszesz jakieś historie o zarabianiu kokosów na psach, a jak ktoś usiłuje naprawdę grzecznie Ci doradzić, to zamiast posłuchać czy dopytać dlaczego i poszerzyć wiedzę, Ty na siłę udowadniasz swoje racje "bo tak". Ani królikowi to nie wyjdzie na zdrowie ani Twojej opinii i wiedzy na przyszłość, niestety ;) więc może zmień troszkę podejście i na początek więcej czytaj i dopytuj, a kategoryczne sądy i rady zostaw na potem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

o tych kolbach to akurat nie wiedziałam.A były...pamiątką z wygranej na najsympatyczniejszego zwierzaka szkoły.Zajęłą 1 miejsce...Ah.Oczywiście jej fotka,jej do szkoły nigdy bym nie zabrała!Postanowiłam zacząć od nowa i zmienić podejście.Ostatnio dużo czytałam o królikach,podajemy jej świerze warzywa i natki(te,które może jeść!)i jest bardzo szczęśliwa.Już powoli reaguje na imię,psa chyba łatwiej tego nauczyć,przychodzi też ostatnio na zawołanie.Nawet żegna mnie jak wychodzę ze szkoły...(jest słodka).W połowie czerwca kończy rok,jest ze mną od 30 lipca 2010r.Ale to szybko minęło...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

długo nie wchodziłam na wątek Astulki,ale mam fajną wiadomość-wkrótce fajnie foty,już są zgrane na laptopa(który się sypie...)..Zupełnie teraz różni się od tej,którą mam na avku.Aktualnie Asti uczy się zostawać(mam wrażenie,że czasem rozumie,o co chodzi).U królików szkolenie na pewno trwa dłużej niż u psów,ale dla nas do dobra zabawa i okazja do zaciśnięcia więzi.Asti to cudowny królik-biega za mną,wgapia się swymi brązowymi ślipkami noi i nie obejdzie się bez ciągłego lizania ;) Pozdrawiam i zachęcam do ratowania królików z SPK i nie tylko

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witam, a ja od niedawna mam w domu nowego domownika.I chciałam sie nim pochwalić.To mój mały królik miniaturka- Benio. Juz zdążyłam wyczytać,że kolb i wapienek nie podawać :smile:
Narazie karmie go jedzonkiem dla juniorów, oraz marchewczką.
Jeżeli macie jeszcze własne propozycje , czym można karmić takiego maluszka, proszę o odpowiedzi. :smile:
Dodałabym zdjęcie mojego królika , ale nie wiem jak je dodać, prócz wykorzystania tego adresu [url]http://.Mozna[/url] jakoś inaczej jeszcze je dodać?
[IMG]http://www.dogomania.pl/%5CDocuments%20and%20Settings%5CElewina%5CPulpit%5CBenio%5CDSC00196.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...