Jump to content
Dogomania

Dla właściceli husky


Ula i Ałek

Recommended Posts

Zajęć ma sporo, aczkolwiek najczęściej wybiega do kolegi, który biega samopas (pies sąsiadów, którzy tutaj nie mieszkają i przyjeżdżają go tylko karmić). Często też pogania za kaczkami lub kuropatwami. Najczęściej wraca po godzince, ale ostatnio zwiał na 3 tygodnie :-( teraz ma kumpla swoich gabarytów i może nie będzie zwiewał... Zrobiliśmy wszystko, aby mu to uniemożliwić.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Wszytsko, czyli co?
Pies powinien pobiegać z WAMI ze 2 h dziennie, intensywnie się zmęczyć. Waszym prawnym obowiązkiem jest niedopuszczanie do ucieczek i zabezpieczenie psa tak, aby nie uciekał, gdyż stanowi zagrożenie dla siebie i innych, w tym dla ruchu ulicznego - nawet, jeśli mieszkacie z dala od szosy, pies moze do niej dobiec i szlag go pod kołami trafi.
Zniknął na 3 tygodnie - a co, jak zniknie na amen?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze, że wynikają jakieś wymiany zdań. Założyłam ten temat, aby ujrzeć, czy mamy osobnika, z którym jest coś nie tak ( i z naszym otoczeniem ) czy to raczej normalne.
Już tłumaczę : ).
Pies ma dziennie dużo ruchu. Nie zawsze mam siłę na 2 godzinny spacer po lesie, aczkolwiek wtedy załatwiam mu inne atrakcje. Pies wieczorem pada, z tym nie ma problemu. Ostatnio uciekł z psem, który się do nas przybłąkał. Jak ? Wykopał gigant dziurę.
Codziennie po szkole dużo z nim biegam. (nawet nie koniecznie na spacerach, mam dużą działkę). Robię mu tory agillity (domowe, oczywiście). Psiak jest fanatykiem aportowania. (bez odnoszenia..)Przez siatkę mamy 2 owczarki, rano gdy się zobaczą biegają długo wzdłuż ogrodzenia. Często gania się także z małym naszym psiakiem, wtedy oba są brudne i szczęśliwe.
Nie odbierajcie mnie źle, ja bardzo kocham psy i wiedziałam, co robimy, biorąc psa w typie husky (bo to mieszanka ras). Rezygnuję ze swoich wielu przyjemności, aby "wyżyć" na spacerach i zabawach moje psisko.
Zstawiamy brame i wszystkie nieszczelne siatka - ziemia. Jest to uciazliwe, ale niestety, musimy wytrzymac do wylozenia kostki brukowej.
:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...