Jump to content
Dogomania

CUD w SUWALKACH! psy w nowym miejscu, za sprawa dogomaniakow z Suw.i Stanislawa TYMA!


pixie

Recommended Posts

[quote name='pixie']czy mozesz ja poprosic, by porozmawiala z panem Laurynem i dowiedziala sie jaki los czeka pozostawione w starych budach w zlych warunkach psy.
Czy jest szansa na przeniesienie ich i kiedy, czy jest to zapisane w umowie z miastem.
Bardzo bedziemy wdzieczni za te wiesci.[/quote]
[COLOR=DarkOrange][B]Dobrze, jutro napisze do Marty a tymczasem ide spać:) Dobrej nocy:loveu:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='martasuwałki']Z tego co mi wiadomo już jakiś czas temu prowadzone były rozmowy między schroniskami na temat przekazania psów (od nowego roku), ale jak będzie w rzeczywistości, to trudno powiedzieć, bo wyłapywaniem bezdomnych psów dalej będzie zajmowało się PGK...
Dodam tylko, że wiem to z pewnego źródła;)[/quote]


marto dzieki za te wiadomosci, ale czy z racji zainteresowania losem psow ze starego schroniska nie moglabys porozmawiac z Panem L. Umowic sie na rozmowe i wywnioskowac z niej czy i kiedy psiaki beda przeniesione. Zorientowac sie czy on zdaje sobie sprawe z ich sytuacji beznadziejnej tak jesli chodzi o budy jak i o spacery czy wyzywienie, czy moglby interweniowac w tej sprawie, badz je po prostu przejac szybciej

Sadze, ze ta rozmowa, moglaby dac rzeczywisty..w kazdym razie blizszy obraz tego co sie tam gdzies przygotowuje.

Bardzo dziekujem za odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']marto dzieki za te wiadomosci, ale czy z racji zainteresowania losem psow ze starego schroniska nie moglabys porozmawiac z Panem L. Umowic sie na rozmowe i wywnioskowac z niej czy i kiedy psiaki beda przeniesione. Zorientowac sie czy on zdaje sobie sprawe z ich sytuacji beznadziejnej tak jesli chodzi o budy jak i o spacery czy wyzywienie, czy moglby interweniowac w tej sprawie, badz je po prostu przejac szybciej

Sadze, ze ta rozmowa, moglaby dac rzeczywisty..w kazdym razie blizszy obraz tego co sie tam gdzies przygotowuje.

Bardzo dziekujem za odpowiedz[/quote]

Psy będą przekazane już od 1 stycznia... Wczesniej nie ma możliwości, ponieważ miasto nie chce zapłacić, a bez pieniędzy pan ten piesków nie zamierza wziąść, mimo iż bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z ich położenia. Jeśli chodzi o spacery, to w suwalskim schronisku nigdy ich nie było...

To strona nowego schroniska: [URL]http://www.schronisko.biz/psy.html[/URL]
(bez zmian od blisko 2 miesięcy :confused::confused::confused:)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie - jestem z doskoku wiec odpisuje na pytanie na ktore znam odpowiedzi.
Pan Lauryn wie doskonale o sytuacji psow w PGK poniewaz codziennie rano od kilku lat dostarcza osobiscie pokarm psiakom (wiem bo niejednokrotnie to widzialam).
Jezeli chodzi o "ustalenia w sprawie schroniska" nie byly one podawane jakos spacjalnie mi osobiscie - ale oficjalnie na stronie Urzedu Miasta i w gazetach. Nie wiem nic wiecej poza tym co zostalo tu juz napisane i chociaz wolalabym bez niepotrzebnych emocji - to pojecia nie macie jak wkurza mnie to, ze jestem tak daleko.......................
Przygladac sie temu co sie tam dalej dzieje i nie moc nic zdzialac mimo tego ze tak daleko to juz zaszlo - rozwala mnie i boli bardzo.............

Prosze o zrobienie na miejscu tego co w Waszej mocy.
Pozdrawiam najserdeczniej.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cisza na watku - szkoda....
[B][COLOR=blue]Prosze o zmiane tytulu watku - wszystkie psiaki ze starego schroniska sa juz w nowym schronisku :) Dopilnowal tego sam Pan Stanislaw Tym - nadzorowal zeby przypadkiem zaden psiak nie zostal uspiony.[/COLOR][/B]
No to tyle z newsow ;)
[B][COLOR=magenta]Pozdrawiam najserdeczniej wszytkie Cioteczki - [U]w Nowym - lepszym dla suwalskich psiakow roku 2008 [/U]!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/B]:multi::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Ten filmowy Stanisław Tym?
W starym juz nic nie zostalo?
No to bomba!!![/quote]

Tak jest - ten filmowy... :) Tym prosil juz wczesniej prezydenta o poprawe warunkow w schronisku tyle ze prezio sprawe oczywiscie olal. Stanislaw Tym sam ma kilkanascie psiakow w swoim domu - znany jest z tego ze naprawde kocha zwierzeta :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jak to cudownie,że są tacy ludzie jak Ewa i Stanisław Tym.Wrażliwi, dobrzy, normalni.Jak mało jest takich normalnych ludzi.Śledziłam od dawna działania serca dla zwierząt w Suwałkach.Trafiło do suwalskiego schroniska dużo psiaków,którymi opiekowałyśmy się z koleżankami z pracy pod Białymstokiem.Nie zdążyłyśmy znależć im domu.Jak już wydawało się,że zaradziłyśmy bezdomności spotykanych psów,wyadoptowywałyśmy je, pojawiały się następne, przerażone,smutne, bo porzucone.Pozostawało je dobrze karmić.To, co było na stronach serca... przerażało.Pewnie wiele piesków od nas nie przeżyło tej gehenny w suwalskim schronisku.Koleżanki płakały, jak psy zabierano do Suwałk.Nie mówiłam im o stronie internetowej, aby ich nie pognębiać.Jak ludzie mogli tak traktować psy?.Nie sposób tego zrozumieć.Tym bardziej, że o sytuacji wiedziały władze miasta!.Ukłony Pani Ewie i Panu Tymowi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zmienilam tytul i ciesze sie ogromnie! witam zachary i bedziemy radzi jesli bedzie mozna pomoc przez dogomanie tym psiakom

Teraz pod opieka Pana Laudryna i czujnym pelnym milosci okiem panstwa Tymow sadze ze los sie im odmieni


Czy beda mozliwe zdjecia z nowego schroniska?
czy pan Laudryn pozwoli na pomoc wolontariuszy?

Link to comment
Share on other sites

Nawiazujac do nowego tytulu watku:
"CUD w SUWALKACH! psy juz w nowym miejscu za sprawa panstwa Ewy i Stanislawa TYMOW!!! "

Kochana Pixie - bardzo prosze o zmiane tytulu watku, bo "niestety";) nie jestem zona Pana Stanislawa Tyma, a moj maz moze sie ciut obrazic ;).
Pozdrawiam i swoja droga ubawilam sie niezle tym moim nowym nazwiskiem i mezem... ;) :evil_lol:

I taki komentarz ode mnie. Tak naprawde najdluzsza, najwieksza i najsystematyczniejsza robote na rzecz Suwalskich psow robia i wciaz robi mala Emdziolek - (Emilka Dobrowolska) - Wielka/Mala dziewczynka, ktora jako jedyna nie zniechecila sie, nie poddala, wciaz caly swoj czas i wielkie serce poswieca pracy na rzecz bezdomnych psow i kotow w Suwalkach.
To Emilka zainicjowala wszytkie zmiany jakie zostaly dokonane w ostatnim w przeciagu ostatniego roku na rzecz suwalskich zwierzat i to Jej naleza sie najwieksze podziekowania !!!!!!!!! Ja jako starsza kolezanka pomoglam Jej w tym czego Ona z racji swego wieku zalatwic nie byla w stanie :)
Moje najwieksze uklony Emilko - przy okazji zycze Ci tez Wszystkiego Najjjjjjjjjjlepszego z okazji Twoich Urodzin.
Jestem z CIebie bardzo dumna i trzymam kciuki, zebys z cudownej, wrazliwej i dzielnej dziewczynki wyrosla na wrazliwego i dzielnego czlowieka w co gleboko wierze.......................................:loveu:

PS. Aha - panstwo ktorzy prowadza schronisko nazywaja sie Zyta i Bogdan Lauryn.

Link to comment
Share on other sites

ojojojoj...tak sie ucieszylam, ze pomyslalam, ze do pomocy oczywistej konia trojanskiego Ewy /dolaczyli panstwo Ewa i Stanislaw Tymowie...Pojecia nie mam czy Tym ma zone i jak ma na imie, lecz tak w skrocie myslowycm ujelam....
Ty zas znajac z bliska temat wiesz ze jest Ewa / kon trojanski i Stanislaw Tym.

hmmm juz pedze..i oczywiscie pamietam, ze nie masz na nazwisko Tym..
no i przekrecilam jeszcze nazwisko pana Lauryna....
oj niedobrze..hmm tak spieszylam, by skorzystac z mojego netu, ktorego nie mam nadal, tylko jak mu sie podoba...i by napisac o Cudzie w Suwalkach...
jednoczesnie donoszac radosnie o tym ze ruszyla interaktywna Mapa Dogo

Co nagle to po diable..ot i prawda

Link to comment
Share on other sites

:new-bday::new-bday::BIG::tort::new-bday:

:Dog_run::Dog_run::Dog_run:

[COLOR="#ff0000"][B]Emdziolku [/B][/COLOR]wszystkie psy z dogomanii spiewaja Ci Sto lat, :BIG::tort: bo calym swym sercem, pokonujac trudy mlodego wieku niesiesz pomoc tym, ktorzy nie moga skarzyc sie na swoj los.
One calymi dniami zza krat kazdego schroniska wypatruja swojego :lilangel:[COLOR="Red"][B]aniolka-Emdziolka[/B][/COLOR]:lilangel:

Zyczylabym, by w kazdym miescie bylo jak najwiecej takich jak Ty Emdziolkow-aniolkow dzialajacych z takim zapałem! :eviltong:


:Dog_run::Dog_run::Dog_run:

:laola::laola::laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']:new-bday::new-bday::BIG::tort::new-bday:

:Dog_run::Dog_run::Dog_run:

[COLOR=#ff0000][B]Emdziolku [/B][/COLOR]wszystkie psy z dogomanii spiewaja Ci Sto lat, :BIG::tort: bo calym swym sercem, pokonujac trudy mlodego wieku niesiesz pomoc tym, ktorzy nie moga skarzyc sie na swoj los.
One calymi dniami zza krat kazdego schroniska wypatruja swojego :lilangel:[COLOR=Red][B]aniolka-Emdziolka[/B][/COLOR]:lilangel:

Zyczylabym, by w kazdym miescie bylo jak najwiecej takich jak Ty Emdziolkow-aniolkow dzialajacych z takim zapałem! :eviltong:


:Dog_run::Dog_run::Dog_run:

:laola::laola::laola:[/quote]

[COLOR=DarkOrange][B]Dziękuje Ci pixie z całego serducha..............:calus:


Ewuniu Tobie dziękuje za Życzonka, cudwony wieczór, za to że zawsze jesteś przy mnie kiedy Cię potrzebuje.. bez Ciebie nie dałabym sobie rady....
Każdemu z WAS życze takiego przyjaciela....

A teraz ide odsypiać moje pierwsze udane urodzinki:loveu:
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

odkopię .... i od razu mam kilka pytań:

Czy jest ktoś z Suwałk kto bywa regularnie w schronisku ?
kto prowadzi stronę internetową ?
jest tam wolontariat ?
Czy psiaki z Suwałk mają swój wątek na dogo ?
jak w tej chwili wygląda sytuacja psów w schronisku(schroniskach?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...