Jump to content
Dogomania

Poszukuję dalmateńczyka z rodowodem "na kolanka" do szkolenia.


Niuflandia

Recommended Posts

Witam serdecznie. W imieniu mojego przyjaciela poszukuję dalmatyńczyka z rodowodem ale nie na wystawy. Chodzi tutaj konkretnie o psa typowo "na kolanka". Będzie uczestniczył w szkoleniu. Kolega chce aby pies wyrósł w 100% na dalmatyńczyka i był zdrowy. Proszę o propozycję. Oczywiście w rozsądnej cenie, poniżej 1000 zł.

PIES NIE BĘDZIE UŻYWANY DO REPRODUKCJI !

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam sukę z rodowodem za nie cały 1000zł, myślałam, że to okazja, że będę mieć prawdziwego dalmata nie drogo (w Polsce przeważnie kosztują ok.1200zł), a po dwóch tygodniach okazało się, że jest nie uleczalnie chora.
Więc jakbyś trafił na 'taniego' psa z 'Uśmiechu Dalmacji', to go nie kupuj, bo będzie to brat mojej suni, który też może być chory, bo Panie z tej hodowli mają w nosie badanie psów.
A z tą chorobą (wada serca) pies nie może mieć zbyt dużo ruchu, bo, że tak powiem 'może szybko wysiąść mu serce'.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Avaloth']Nie znam się na dalmatach ale raczej będzie trudno znaleźc rasowego psa w cenie niższej niż 100zł, no chyba że peta..[/QUOTE]

R=R dalmatyńczyki bywają i tańsze, niż 1000zł, ponoć są "niepopularne", że tak się wyrażę...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No ja mam np. dalmatyńczyka w pełni zdrowego,z rodowodem za darmo ;)
No ale to też była specyficzna historia, "hodowla" juz nie hoduje psów rasy dalmatyńczyk ( na całe szczęście).
Dalmatyńczyk na kolana, hmmm... szukaj petów - czyli psów z rodowodem, ale które maja wpisane w papierach "niehodowlany". U dalmatyńczyków częstą "wadą" dyskwalifikującą psa do wystaw jest m.in. monokl - czyli czarne kółko, "limo" ;P dookoła oka a także pecz - czyli całkowicie czarne ucho, lub tez jakas łata na ciele. Duzo takich dalmatyńczyków sie rodzi i można kupić takiego psa za 500zł a nawet taniej ;)

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

dodam, że oczywiście TAKIE "wady" jak opisałam powyżej dyswalifikuja psa z wystaw, ale tak naprawdę, prócz tego, że ten pies ma łatę, której wg wymogu standardu rasy być nie powinno, jest CAŁKOWICIE ZDROWY ;)
Osobiście uważam, ze taki dalmat z monoklem albo peczem wygląda naprawdę uroczo i jesli ktos nie ma zamiaru rozmnażać psa, to jest to chyba najciekawsza opcja ( szczególnie ze wględu na cene ;) )

No ale radzę uważnie przeglądac hodowle, dopytywac i domagac sie dowodu na wczesniej przeprowadzone badania rodziców szczeniat pod kątem własnie wad serca ( choc to tez nie jest 100% gwarancją że szczenie bedzie zdrowe, choć napewno zdecydowanie zwieksza szanse na to) no i naturalnie szczenieta POWINNY miec przeprowadzone testy słuchu.
U dalmatyńczyków, ze wzgledu na ich białe umaszczenie niestety często zdarzającą sie przypadłością jest głuchota. Szczenie powinno miec certyfikat takiego badania, byscie mieli pewność, że psinka słyszy :)
A jesli jest głucha... i ten Twoj znajomy chciałby sie podjąć szkolenia takiego psa to wtedy tym bardziej negocjujcie cene z właścicielem. Nie dajcie sie oszukać, bo niestety nie wszyscy hodowcy sa uczciwi.

Racja, że dalmatyńczyki sa mało popularne - ale tylko te z rodowodami. Jest zalew psów w typie dalmatyńczyów sprzedawanych hurtowo przez pseudo hodowców na bazarach :/
Surowo odradzam takiego zakupu - zaobserwowałam szczególną tendencję psów w typie dalmatyńczyka ( bez rodowodu0 do agresji. Duzo ludzi z takimi psmai szuka pomocy po forach :/

A, i zwrodźcie tez uwage na zachowanie matki szczeniąt oraz samych szczeniaczków - mam tu na mysli szczególnie bojaźliwość. Boz kolei wśród dalmatyńczyków z rodowodami ostatnio często trafiaja sie osobniki nadmiernie strachliwe. Dalmatyńczyk z natury jest nieufny i unika kontaktu z obcymi, ale musicie jednak zwracac uwage czy ta "nieufność" nie sięga czasem bojaxliwości, bo to spora przeszkoda i utrudnienie w szkoeniu. Ale fakt, że jesli pies bedzie socjalizowany od maleńkiego z otocezniem, to nie powinien mieć problemów :)

Ja swojego dostałam, gdy miał pół roku - fizycznie wyglądał okropnie, a jesli chodzi o jego psychike - do tej pory walcze z jego lękami :/
Ale to złoty pies. I PRZEPIEKNY!!! :loveu:

Pozdrawiam, mam na dzieję, że info się przydało ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...