Jump to content
Dogomania

Halo Zamość!!


Magik

Recommended Posts

Czy wśród 14320 zarejestrowanych użytkowników tego forum tylko ja jedna jestem z Zamościa?

Zgłosiła się do mnie dotychczas jedna chętna do pomocy 14-latka z Sitańca.
Dzięki Monice nie tracę jeszcze wiary młodych w ludzi....

Byłam dziś u Prezydenta Miasta, wczoraj w telewizji, rozmawiałam z radiem, prasą, dyrektorami szkół średnich, Komendą Hufca Centrum Wolontariatu, Młodzieżowym Domem Kultury, mam odwiedzić jeszcze wiele miejsc...

Wszyscy okazują życzliwość i zrozumienie, dziennikarze będą nagłaśniać sprawę, można rozwieszać plakaty, zostawiać ulotki, petycje do podpisu...

Sama nie dam rady pójść wszędzie dotrzeć we wszystkie miejsca....
Plakaty jeszcze nie dotarły, pewnie jutro przyjdą - sama będę je roznosić przez miesiąc
[b]
Zamościanie!!! gdzie jesteście???? [/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,
ja jestem z Zamościa, przez ostatnie 2 mies nie bylo mnie na Dogomanii ale wczesniej dlugo szukalam ludzi z Zamościa. Nawet w nicku napisalam Zamość by inni mogli mnie odnalezc:cool3: ale Dogomania dosyc duza wiec stad ten problem.
Ciesze sie ze jestes z Zamościa. Ostatnio natknelam sie na mapie Dogomanii ze z Zamościa jest rowniez Cathedral lub gel. Z Krasnegostawu jest Biedronka, autorki strony zamojskiego schroniska pani Marta i Maria, niezalogowane na Dogo rowniez pomagają psiakom (stronke pewnie widzialas)
Jestem chetna do pomocy stymze nie mogę teraz zaoferowac zbyt duzo czasu. Najlepiej jak pogadamy na PW
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda - Zamość']
Ostatnio natknelam sie na mapie Dogomanii ze z Zamościa jest rowniez Cathedral lub gel. [/quote]

A nawet i Cathedral i gel ;) Mamy na głowie mnóstwo własnych spraw, możemy pomóc w ograniczonym zakresie - najlepiej porozmawiać na gadu - co jest do zrobienia i czego ew. możemy się podjąć.

P.S. Magda-Zamość odezwij się do mnie też na gadu :)

Link to comment
Share on other sites

No, wreszcie i do Zamościa dotarły plakaty!!! Możemy zaczynać!!!

Chociaż musze powiedzieć, że teraz też nie próżnujemy, ale mam nadzieję, że po dzisiejszym programie w lokalnej telewizji, zwiększy się liczba chętnych do zbierania podpisów!

Jak na razie sama zebrałam około setki podpisów - to chyba nie najgorzej??
Jak oplakatujemy miasto, to spodziewam się setki dziennie:lol:

Link to comment
Share on other sites

No tak, setka to super... Ja miałam dzisiaj scysję już przy trzecim podpisie, wstyd powiedzieć, że z osobą z którą już tyle czasu pracuję... Ciemnogród i ograniczone horyzonty myślowe. Po prostu mi przykro żyć ze świadomością, że osoby z najbliższego otoczenia uważają, że zwierzątka mają prawo się rozmnażać, tak jak i ludzie, a najlepszym miejscem na nabycie pieska jest giełda, no bo przecież nie każdego stać, a w końcu od "znajomej" osoby lepiej kupić niż brać nie wiadomo co ze schroniska. Poza tym po co sterylizować, piesek przecież musi mieć raz szczenięta... itp. itd.

Link to comment
Share on other sites

Jesli o mnie chodzi to ja nie dzwonilam, pewnie Ola (Magik)

Cathedral nie ma co sie przejmowac takim gadaniem, niestety przez takie podejscie ludzi sytuacja z psami wyglada tak jak wyglada
Dobrze ze przy okazji uswiadamiasz:cool3:
U mnie na razie pozytywne podejscie (odpukac w niemalowane) oprocz jednej pani w sklepie ktora nie dala mi dojsc do slowa ze tylko chce plakat powiesic i podpisy zbieram:angryy:
Jedna pani ze sklepu zoologicznego, psiara, akurat czytala artykul w Faktach o Strzegomiu, slyszala tez o koniach Anglika stwierdzila ze takich to na jajcach powinni wieszac:evil_lol: takze mysle ze z tego sklepu bedzie duzo podpisów:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aosciak']witam
chyba magda dzwonila do mnie rano w sparwie plikow Corela.
Drukarnia (studioat) potwierdzila odebranie poczty z plikiem ale nie wiem czy wszystko ok dalej poszlo??
czy orientujecie sie moze??[/QUOTE]

To nie Magda dzwoniła, tylko ja...
Wszystko w najlepszym porządku - jutro będą drukować... DZIĘKI!!!

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=red][/COLOR]
[SIZE=4][COLOR=red][B]PROSZĘ WSZYSTKICH KOORDYNATORÓW O WYSŁANIE MI NA PW LUB MAILA LISTY PUNKTÓW W SWOICH MIASTACH W KTÓRYCH MOŻNA PODPISY ODDAWAĆ ! ! ![/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]


mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Ludzie będą mogli dowiedzieć się bezpośrednio ze strony, gdzie mogą oddać podpis na petycji papierowej. A takie podpisy sa najważniejsze ! ! ! Pamiętajcie, ze nie każdy kto trafia na stronę ma czas szukać na DGM takich punktów, a o plakatach może nawet nie wiedzieć, jeśli dowiedział się z innego źródła.

Link to comment
Share on other sites

Można też
w Bibliotece i Młodzieżowym Domu Kultury na Kamiennej,
w Biurze Podawczym Urzędu Miasta, Komendzie Hufca ZHP i w Zamojskim Centrum Wolontariatu na Rynku Wielkim,

Zamojska drukarnia ATTYLA wydrukowała nam 100 plakatów charytatywnie:multi:

W niedzielę mają być w Zamościu "MISS-ki" może znajdą się chętni do zbierania podpisów w tym czasie na Rynku??

Będziemy też zbierać na wystawie kotów w niedzielę!!

Wczoraj była informacja w zamojskiej kablówce, w poniedziałek rano będzie dłuższe info w radiu Esska... w przyszłym tygodniu mam nadzieję, że ukaże się artykuł w Kronice Tygodnia...

Pomalutku się organizujemy!!! Mało kto odmawia!!

Link to comment
Share on other sites

Petycję rownież mozna podpisac w:
1. Zamojskim Domu Kultury
2. sklepie zoologicznym w "Tomaszu"
3. sklepie zoologicznym na ul. Lwowskiej, obok Rynku na Nowym Mieście
4. dworzec PKS - sklep kosmetyczny, przy wejsciu od strony Tomasza
5. w kiosku - sklepie obok dworca PKS, naprzeciwko Tomasza
sklepie zoologicznym w "Łukaszu" na ul. Piłsudskiego
6. Lecznica dla zwierząt ul. Młodzieżowa
7. Pizzeria "Verona"

Link to comment
Share on other sites

No to super!
Mamy kolejną dogomaniaczkę z Zamościa:multi:
Jutro zbieramy podpisy na pokazie kotów i na Misskach-jesli mialabys czas zapraszamy:lol:
Z Cathedral jestesmy umówione na 10 przed biblioteką na Kamiennej, możesz do nas dołaczyć, im nas więcej tym więcej podpisów i raźniej:lol:

Link to comment
Share on other sites

Witaj w klubie Agusiaczek!!

Może masz możliwość, albo pomysł na rozwieszenie plakatów?
Długo nie mieliśmy nic, ale teraz już możemy sobie pozwolić na (niewielką) "rozrzutność" ;)

Daj znać na priva, gg lub napisz po prostu na forum co Ci potrzeba. Może możesz zaangażować znajomych? byłoby Ci znacznie raźniej.

Link to comment
Share on other sites

no to super jak MZK się zgodziło:multi:
Marta-współautorka strony zamojskiego schroniska wydrukowała ze stronki petycje również pomaga przy zbieraniu podpisów, bedą petycje w 2 szkołach, szpitalu i gdzie tylko będzie miała jeszcze możliwość zostawienia
Ja wczoraj na rodzinnym spotkaniu zebrałam od wszystkich podpisiki:lol:
W kioseczku (w dobrym punkcie, widocznym) udało mi się w koncu zastać Panią której zostawiłam plakat i petycje. Plakatu duzego nie powiesi bo nie ma za bardzo miejsca ale powiesi mały i zbierze podpisy wsrod znajomych, znajomi tez pomogą. Na podpisy w sklepie od obcych raczej nie liczy bo ludzie nie chcą sie czesto angazowac

Link to comment
Share on other sites

W niewielu miejscach dostaniemy zgodę na duży plakat. Przyszło mi do głowy, że można wykorzystać ulotki jako miniplakaty. Korkowe tablice ogłoszeniowe są praktycznie w każdej szkole językowej, w przychopdniach, aptekach i przy parafiach. Nie ma tam raczej szans na przyklejenie dużego plakatu, ani na to, żeby tam ktoś dla nas zbierał podpisy - ale na ulotkę powinni się zgodzić. Wydaje mi się, że im więcej będzie plakatów - dużych czy małych w różnych miejscach, tym przychylniej będą akcję postrzegać mieszkańcy. Przy parafiach działają różnego typu oazy i inne zgrupowania młodzieży - ja wprawdzie tych klimatów w ogóle nie czuję i nie rozumiem - ale jeśli tam nie napotkamy dobrych i aktywnych młodych ludzi, to już sama nie wiem gdzie... Może warto by się z nimi skontaktować?
Ponadto - wydaje mi się, że apele na dogomanii o wolontariat nie za wiele już dadzą - ci co mieli się zgłosić już się zgłosili. Być może przy małym plakacie można by powiesić karteczke z listą miejsc, gdzie można się podpisywać pod petycją i krótki apel - coś w stylu "nie bądź obojętny - podpisz petycję; nie bądź obojętny - pomóż w zbieraniu podpisów" i kontakt do nas.
W ten sposób zgłosiły się dwie osoby chętne do pomocy - jedna na pokazie psów, z drugą rozmawiałam podczas zbierania podpisów na Starówce. Dostały petycję i listę do podpisów, nie wiem, czy cos z tego wyjdzie, ale przynajmniej był jakiś odzew.
Mam jeszcze konkluzje dot. naszego zbierania podpisów na mieście. Niestety jest to bardzo trudne, ludzie omijali nas szerokim łukiem. Trochę ich rozumiem - nikt chyba nie lubi być zaczepiany. Wydaje mi się, że skuteczniejszy byłby punkt ze stolikiem i kilka osób, które tylko rozdają ulotki i zachęcają do podpisywania. Na zajęcie terenu trzeba mieć zgodę od straży miejskiej lub z UM.
Ktoś podpowiedział mi, że można się zainteresować kto jest właścicielem słupów ogłoszeniowych, jest prawdopodobne, że jest to osoba prywatna - może udałoby się wynegocjować miejsce na plakaty chociaż na trzy dni np. piątek-sob-niedziela przynajmniej na Starówce i w te dni spróbować zbierać podpisy?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Cathedral zaczełam już działać. Podpisy narazie składają znajomi, ale zdarzyło się dziś paru klientów którzy także się zgodzili :D
Kilka osób mi odmówiło...dużym problemem było dla nich podanie nr pesel...

Jeżeli chodzi o właściciela słupów ogłoszeniowych to jest to właściciel Kosza i Restauracji pod Rektorską. Niestety nie pamiętam jak on się nazywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...