Jump to content
Dogomania

Charty Polskie


Aza

Recommended Posts

[quote name='Dagi']Mój też nie byle jaki chart :lol:
Poza tytulami wystawowymi to :
[B][SIZE=3][COLOR=red]pierwszy w historii rasy pies z tytułem Psa Towarzysząco-Tropiącego I stopnia[/COLOR][/SIZE][/B].

Zapraszam na naszą stronkę [URL="http://www.chartpolski.friko.pl"]www.chartpolski.friko.pl[/URL][/quote]


[COLOR=Blue]Oj, ten Burzan to nie tylko nie byle jaki chart ;).
[B]On jest poprostu wspaniałym terapeutą[/B] :multi:.
Gratuluję tak cudownego charta polskiego.
Milo mi sie czytało i oglądało Twoją stronkę a w szczególności fotki Burzana.

Pozdrawiam,

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

O chartach, ktore zdobywały podobne tytuly szkoleniowe:
1. Łajdak Celerrimus - pierwszy chart polski startujący w MPPT - konkretnie w szóstych Mistrzostwach Polski Psów Towarzyszacych, rok 1986, 173 pkt, na 200 możliwych. Ten pies w tym samym roku zdal egzamin PTII - odpowiednik obecnego PTT, regulamin niemal identyczny.
Pies - uczestnik pokazów szkolenia, jeden z elementow wspaniale prezentowanych - skok przez obręcz trzymaną nad glową przewodnika - przewodnik p. Elzbieta Miś.
2. Charcica polska Litwa - wybaczcie Charciarze, nie pamiętam przydomka - w latach 90. w Krakowie zdała egzamin PT II,

Z innych chartow - whippetka Figa, mieszkanka Krakowa, dwa lata temu pięknie zdany egzamin PTT - ponadto start w zawodach w ramach Mistrzostw Polski Psów Towarzyszacych.

Szkolenie chartów daje ogromną satysfakcję - gratuluję wszystkim, którzy robią to z pasją i milością do charta.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No to jeszcze historyjka z mistrzostw w ktorych startował Łajdak - trener i szef szkolenia z innego oddzialu zglosil do tych MP dwa ON-ki i rottka, i zapytal mnie mocno ironicznie, jak to mam odwage zglaszac charta do konkursow posluszenstwa. Akurat wszystkie jego psy mocno nawalily i w ogolnej punktacji były ZA Łajdakiem..... no to z jadowitą troską w glosie zapytalam po zawodach, jak to mial odwage zglaszac swoje ON-ki i rotta:diabloti: :diabloti: :diabloti:
(Te mistrzostwa wygral zreszta doskonaly ON, drugi tez byl ON, trzeci terier walijski, ale z innych oddzialow niz ironizujacy pan:lol: )

Zofia

Link to comment
Share on other sites

My też uczestniczyliśmy w zawodach w Dobrym Mieście były to III Warmińsko -Mazurskie Mistrzostwa Psów Towarzyszących i Obronnych w 2003 roku. [URL]http://www.chartpolski.friko.pl/burzan/gal_dyplom1.htm[/URL]
i na tych zawodach zdaliśmy egzamin na PT [URL]http://www.chartpolski.friko.pl/burzan/gal_dyplom4.htm[/URL]

Tak traktuję szkolenie mego charciola jako zabawę, ale i naukę dla mnie.
Będę się w to bawić dopóki pies ma też z tego zabawę,i dlatego chcę pokusić się o PTT II stopnia;)

Link to comment
Share on other sites

To może i ja opowiem historyjke z moich zawodów.
Podczas mojego egzaminu słyszałam poszum wśród zawodników, zakładali się ,że gdy spuszczę charta to mi ucieknie, zdziwili się :evil_lol: .
Byli zaskoczeni że nie mówię do niego, a wydaję polecenia ręką.
On woli znaki optyczne, ale on już pracował z dziećmi niepełnosprawnymi a w tej pracy głównie porozumiewaliśmy się z dziećmi na migi :lol: .

Mimo że zajęliśmy ostatnie miejsce, to zawodnicy ufundowali nam ogromny puchar, miło to wspominam i to dodało mi skrzydeł:lilangel:

Link to comment
Share on other sites

A mnie się przypomniało, że na początku lat 90' widziałam w programie 'Podaj łapę' wyszkolonego charta polskiego, który prezentował skoki i inne rzeczy na komende. Pamiętam, że prowadzący mocno podkreślał, iż nie jest prawdą, że cp nie można wyszkolić :lol: . Niestety nie wiem co to był za pies.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Znaki optyczne sa latwiejsze dla wiekszosci psow, a co dopiero dla wzrokowca -charta!

Szkoda, Dagi, ze jestescie tak daleko od Krakowa - coz to bylaby za wspaniala para pokazowa - Burzan i Figa whippetka!

Zofia

Link to comment
Share on other sites

moja Mała (deerhound) na zawodach obedience została doceniona - zawody odbywały się na wydzielonym kawałku lotniska i dowiedziałam się, że to niesamowite że ona tu jest jeszcze, bo pewnie myśli tylko o tym, żeby pomknąć w przestrzeń ;) hehe
natomiast kiedys na wystawie na pokazie posłuszeństwa jak zwróciłam uwagę, że kompletnie nie znam kolejności ćwiczeń na pokazie ani nic usłyszałam, że jak mój chart zrobi "siad" to i tak wszyscy będą zaskoczeni...

(tak na marginesie- po co nam charty podzielili, wie ktoś?)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

aaaa... o ten podział chodzi,cp ma klub charta polskiego i nie należy do klubu charta.A szkoda.
To promowanie rasy polskiej.Dlatego nie mozemy wystąpić na klubowej charta w Poznaniu.
To na forum tez te zasady obowiązują?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aura']aaaa... o ten podział chodzi,cp ma klub charta polskiego i nie należy do klubu charta.A szkoda.
To promowanie rasy polskiej.Dlatego nie mozemy wystąpić na klubowej charta w Poznaniu.
To na forum tez te zasady obowiązują?[/quote]
Mi chodziło o podział na forum

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[CENTER][B]Czekałam, aż się Blanka pochwali, ale cicho tutaj :)

W charciej rodzinie mamy nowych członków :)
[/B]

[COLOR=#660000][COLOR=#666600][SIZE=4][COLOR=#660000][I][B][SIZE=5]Miot Ł Arcturus[/SIZE][/B][/I][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#660000][COLOR=#666600][SIZE=4][COLOR=#660000][/COLOR][COLOR=#666600][SIZE=3]Urodzony.03.05.2010 rodzice:[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR]
[/CENTER]
[COLOR=#660000][COLOR=#666600][SIZE=4][COLOR=#666600][SIZE=3]World Winner BOB 2009 Ch.Pl, Jun.Euro Winner, Jun.Ch.Croatia, Winner of Coursing Polish Cup 2008 [B]GUDELKA Arcturus[/B] & [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#660000][COLOR=#666600][SIZE=4][COLOR=#666600][SIZE=3] Ch.Pl, Berlin Winner, Jahresieger 2007 [B]FERDEK Arcturus[/B]. [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR]
[CENTER] [COLOR=#660000][COLOR=#666600][SIZE=4][COLOR=#666600][SIZE=3](8+3)[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR]
[SIZE=4][I][B]
WIĘCEJ [URL="http://www.arcturus-pl.com/pl/index.php?option=content&task=view&id=246"]TUTAJ[/URL][/B][/I][/SIZE]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...