Jump to content
Dogomania

alergia


Grubisia

Recommended Posts

zaczęło się od tego, że pies się drapał, potem doszło zapalenie uszu, łysienie i rany od pazurów. początkowo byliśmy przekonani że to alergia, zewnętrzna lub wewnętrzna, ustalanie konkretnych przyczyn trwa do dziś,niestety pomimo różnorodnych prób pomocy pies drapie się nadal, okazało się, że funkcjonowanie wątroby i trzustki jest zaburzone i to może być główną przyczyną tego drapania. jesli ktokolwiek mial do czynienia z podobnymi objawami,bardzo proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam
Mam podobny problem z moja 5 miesięczna suczka rasy york. Od samego poczatku jak tylko ja kupiła drapała sie. Po jakims czasie nastapiły zmiany na skórze przypominajace łupiez poszłam z tym do weta i to nie jednego rzaden nie potrafi podac przyczyny obecnie przebywamy za granica i jej stan zamiast sie poprawiac to sie pogarsza mimo tego ze jest bardzo wesola je normalnie to mam odczucie ze cos jest nie tak. Dzisiaj zobaczyłam na jej skórze dziwna plame przypominajaca ludzka łuszczyce dosc mocnosie łuszczy juz sama nie wiem co mam zrobić. jeden wet twierdzi ze nie nalezy sie tym przejmować drugi ze to alergia kolejny ze to od szamponu juzsama nie wiem co mam robic prosze o odpisn moze ktos miał podobna sytuację :placz:

Link to comment
Share on other sites

Czasami przyczyną alergii są właśnie różne produkty chemiczne używane w domu, u mojego psiaka występowały przez pewien czas problemy skórne jak się okazało spowodowane używaniem przeze mnie płynu zmiękczającego do tkanin, na szczęscie skojarzyliśmy pojawianie się u niego wysypki z użyciem tego płynu i jak przestaliśmy go stosować to problem zniknął.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...