Jump to content
Dogomania

Ratunku- tłuszczowa epidemia


Guest olka12

Recommended Posts

Guest olka12

Mam mopsa i ważył ok. 13 kg, wiem że to za dużo ale teraz waży 16 kg to tragedia poradżcie mi coś. Jje karme w tym momencie Tast of the wild i chodzi na spacer 2 godziny mieszkam w miejscu gdzie mam do tego warunki pola i go też puszczam czasami, lecz problem w tym że pies do karmy dostaje dodatki( mięso) i to moja mama go karmi muszę z nią porozmawiać ale co jeszcze mogr zmienić by schudł i to sporo z 6 kg napewno.


Zmieniam karme na: Brit Care Light Turkey&Rice

Pozdrowienia i pomocy

Link to comment
Share on other sites

Jeju!!! To ponad dwukrotna nadwaga!! Nie wiem jak można psa doprowadzić do takiego stanu :/ Te spacery to na pewno są dwugodzinne? Bo normalnie nie chce mi sie wierzyć...
Weź sama się lepiej za opiekę nad psem i sama go karm, bo ta waga stwarza ogromne ryzyko chorób :( No chyba, ze chcesz skrócić mu życie to rób tak dalej jak robisz :/

Link to comment
Share on other sites

Guest olka12

sory ale to chyba nie jest moja wina że mama się uparła a poza tym prosiłam o rady a nie o kompletne zjechanie mnie jako opiekunke

Link to comment
Share on other sites

olka12 - to jak mama psa dokarmia mięsem to wtedy nie dawaj psu miski z karmą. wytłumacz jej - że otyłość skróci psu życie, a to które ma uprzykrzy. jak pies będzie jadł karmę i potrójne obiadki domowe to za chiny nie schudnie tylko będzie dalej tył. 16 kilowy mops? to jakaś kula musi być.
i spacerki w tym stanie to ostrożne, przecież od nadmiaru ruchu to pies tak gruby ZAWAŁU może dostać.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką propozycję: poszukaj sobie tabeli z indeksem glikemicznym różnych rzeczy. Wiem, że np. gotowana marchewka ma wyższy, niż surowa, a więc jest bardziej tucząca. Warto zwykłą karmę zastąpić wersją light, wprowadzić sztywne pory posiłków oraz miarkę do suchej karmy i wagę do zwykłej, zeby ustalić konkretne ilości podawanego jedzenia.
No i nie biegać z psem, ale powoli budować kondycję, poprzez wydłużanie spacerów intensywnym równym krokiem, ewentualnie dłuższe zabawy z piłką zmuszające psa do biegania, tuptania, szukania.

Link to comment
Share on other sites

Guest olka12

max waży już 14 kg to wielka poprawa on ma kondycję bo nie sprawiają mu te spacery większego wysiłku wręcz przeciwnie pies je uwielbia nie jest wielką kulą! tylko ma brzuszek on tylko tam widocznie brzybiera na wadze
apropo zabawek i piłeczki- macie jakiś sposób by pies nauczył się bawić zabawkami bo wiem że wtedy więcej by się ruszał a max od kiedy skończył 1 rok a było to dawno nie bawi się zabawkami

Link to comment
Share on other sites

Guest olka12

a to normalne rin że mops dyszy i ciężko oddycha bo ma skróconą kufę jak byś nie zauważyła a przytył tak dużo w zimie kiedy się mało ruszał bo nie lubi śniegu i zimnai moczyć łapaek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...