Jump to content
Dogomania

pytanie o kopiowanie uszy w toruniu


carmon666pl

Recommended Posts

Witam chodzi o mojego amstaffa chciał bym się dowiedzieć czy jest gdzieś w turoniu możliwość zrobienia kopi uszu lub gdzieś na terenie kujawsko-pomorskim wszystkich wyprzedzę od razu co będą chcieli mnie z wyzywać itp nie chodzi mi żeby mojemu psu poprawić wyglądu bo mi się podoba z uszami i nie chciałem tego robić ale jestem zmuszony. Ma ranę na uchu która mu się nie goi i cały czas krwawi wręcz jest coraz większa i na dodatek przechodzi mu już na drugie ucho chce wyprzedzić rozwój choroby żeby już tyle nie cierpiał a czytałem o tym już na internecie i to jest moim zdaniem najlepszy sposób po nieraz po lekach nic się nie poprawia a jak się poprawi to wraca z powrotem i u mojego się dzieje to samo raz mi się udało wyleczyć już było wszystko ok ale po jakimś czasie wznowiło się i pogorszyło jak by ktoś wiedział gdzie bym mógł to zrobić lub czym wyleczyć może jeszcze czegoś nie próbowałem to jest moje gg 306818 przeważnie na niewidoku

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Carmon666pl, ponoć ten facet robi wszystko.

[URL]http://www.weterynaryjne-lecznice.torun-firmy24.pl/weterynaryjne-lecznice/torun/us%C5%82ugi-weterynaryjne-aleksander-waszkowski.888493/[/URL]

Teraz jest lekka nagonka na kopiowanie psów dlatego weź ze sobą policjanta, najlepiej znajomka, żeby cie nie zaskoczył jakiś ekolog.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli faktycznie amputacja uszu ma byc zabiegiem leczniczym, to KAŻDY weterynarz go wykona. A jeżeli nie chcą, to widac nie jest to kwestia uleczenia psa, bądź efekt bedzie znikomy lub żaden. Zdradzisz nam, jaka to choroba dziesiątkuje uszy tak wielu amstaffom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taya']Jeżeli faktycznie amputacja uszu ma byc zabiegiem leczniczym, to KAŻDY weterynarz go wykona. A jeżeli nie chcą, to widac nie jest to kwestia uleczenia psa, bądź efekt bedzie znikomy lub żaden. Zdradzisz nam, jaka to choroba dziesiątkuje uszy tak wielu amstaffom?[/QUOTE]
rowniez jestem ciekawa bo pierwsze slysze o czyms takim:)

Link to comment
Share on other sites

A co w tym ciekawego? Po prostu z jednej strony wiadomo, że kopiować nie wolno chyba, że...:) a z drugiej strony szukanie uzasadnienia dla "chyba że". Tym razem jest to przemieszczanie się "ran" z ucha na ucho, lecz śmiem twierdzić, że gdyby do ucha doszło kopiowanie ogona, to na 100% rany z uszu premieściłyby się na ogon :)

Nigdy nie miałem i teraz też nie mam rasy, której cokolwiek się kopiuje, ale wystarczy popatrzeć na fora ras, które były i są kopiowane. Wystarczy znajomy/przychylny wet + legenda. Popularna legenda to pogryzienie uszu/ogona (niepotrzebne skreślić) przez innego psa i już...
"Zaradniejsi" robią to samemu, a cwani mają "kwity" z zagranicy, gdzie kopiowanie nie jest zabronione. Do tego dochodzi ZKwP, który nie zabrania wystawiania kopiowanych psów, ani chybi dlatego, że zakazane jest kopiowanie nie zaś posiadanie kopiowanych psów...

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe co to za egzotyczna choroba? :???: Swoją drogą u mnie w rasie nagminne jest przycinanie drzwiami ogona, jak wiadomo 'konieczna" jest wtedy jego amputacja. :angryy: Ciekawe, że w rasach ogoniastych takie wypadki nie zdarzają się tak często :shake:

Link to comment
Share on other sites

nie wiem sam co to za choroba jak bylem u weta u mnie to nawet nie weidział i kazał mi się zgłosić do jakiejś kliniki w Toruniu bo on takimi rzeczami się nie zajmuje i żeby obciąć w klinice nie chodzi o to ze chce psu obciąć tak jak nie którzy poj... bo wtedy wygląda groźniej czy coś innego ja na to nie patrze podoba się mi z uszami powtórzę jeszcze raz jak wiecie w jaki sposób za hamować to dziadostwo to był bym bardzo wdzięczny choroba działa w ten sposób ze pierw z jakiegoś odcinka ucha wypada mu sierść na początku z niewielkiego odcinka ale z czasem się powiększa i robi się rana która się nie goi i cały czas krwawi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carmon666pl']Witam chodzi o mojego amstaffa chciał bym się dowiedzieć czy jest gdzieś w turoniu możliwość zrobienia kopi uszu lub gdzieś na terenie kujawsko-pomorskim wszystkich wyprzedzę od razu co będą chcieli mnie z wyzywać itp nie chodzi mi żeby mojemu psu poprawić wyglądu bo mi się podoba z uszami i nie chciałem tego robić ale jestem zmuszony. Ma ranę na uchu która mu się nie goi i cały czas krwawi wręcz jest coraz większa i na dodatek przechodzi mu już na drugie ucho chce wyprzedzić rozwój choroby żeby już tyle nie cierpiał a czytałem o tym już na internecie i to jest moim zdaniem najlepszy sposób po nieraz po lekach nic się nie poprawia a jak się poprawi to wraca z powrotem i u mojego się dzieje to samo raz mi się udało wyleczyć już było wszystko ok ale po jakimś czasie wznowiło się i pogorszyło jak by ktoś wiedział gdzie bym mógł to zrobić lub czym wyleczyć może jeszcze czegoś nie próbowałem to jest moje gg 306818 przeważnie na niewidoku[/QUOTE]
Widze ,ze masz beznadziejnego weterynarza.zamiast ciac biedakowi uszy idz do dobergo wet .po porade

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie na te rany wystarczy maść lub inny lek po zrobieniu zeskrobiny, może to uczulenie, grzybica, czy inne cudo, które da się wyleczyć taniej i mniej inwazyjnie, bez wpływu na wygląd psa. Jedź do dobrego weta - masz tu na forum dział o weterynarzach, znajdziesz adresy i opinie.

Link to comment
Share on other sites

Grzybica , świerzb... prawdopodobnie to coś w tym stylu. I na to obcięcie uszu nic nie pomoże: przeniesie się na pysk, nos, szyję i głowę. Jeśli nie wiesz, co to za choroba, to masz kijowego weta, który nie potrafi zdiagnozować. Idź do dobrego, polecanego. Czasem pomaga już jeden zastrzyk lub krople na kark.
A wiesz,że kopiowane uszy są okropnie narażone na różne choroby? Mam kotkę, która straciła jedno ucho- wygląda właśnie tak, jak u kopiowanego amstaffa- i trzeba to ucho ciągle czyścić, płukać... a zapalenie ucha ( właśnie tego oderwanego, z drugim, całym,nigdy nic się nie dzieje) to miała przez 2 lata 6 razy. Uszy po coś są, to nie tylko ozdoba.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za info mi nie chodzi o koszty nie ważne ile mnie to będzie kosztowało ważne żeby pies nie cierpiał więcej. umówiony jestem już z wetem w toruniu i moze obejdzie sie bez kopiowania :) już wiem gdzie bym mógł przyciąć już ale spróbuje jeszcze u paru weterynarzy może da się coś zrobić bez ingerencji chirurga :)

Link to comment
Share on other sites

Ja gratuluję pomyślunku szczególnie weterynarzowi...
W takich zmianach może być przykładowo gronkowiec. Jak utnie się ucho i bakterie wejdą w ranę (w której btw będą przecięte spore naczynia krwionośne, które raz dwa rozniosą zakażenie po organizmie), pies może szybko albo za dłuższy czas nadawać się tylko do uśpienia.
Chyba najgłupsza rzecz jaką można zrobić przy nieznanej przyczyny zmianach skórnych, to zrobić przy nich otwartą ranę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wyraźnie jest w pytaniu gdzie można kopiować uszy w toruni, a nie żebyście diagnozowania chorobę jego psa. Nie znacie odpowiedzi na pytanie to wogóle nie piszcie, później będziemy czytać 10 stron do tego postu i żadnej sensownej odpowiedzi na pytanie, tylko wasze złośliwe komentarze!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana21']Wyraźnie jest w pytaniu gdzie można kopiować uszy w toruni, a nie żebyście diagnozowania chorobę jego psa. Nie znacie odpowiedzi na pytanie to wogóle nie piszcie, później będziemy czytać 10 stron do tego postu i żadnej sensownej odpowiedzi na pytanie, tylko wasze złośliwe komentarze!!!!![/QUOTE]
Och, za to komentowanie wątku z marca 2011 roku ma sens głęboki i filozoficzny :evil_lol:
Obawiam się jednak, że od tego czasu problem został rozwiązany - w ten lub inny sposób.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam chodzi o mojego amstaffa chciał bym się dowiedzieć czy jest gdzieś w turoniu możliwość zrobienia kopi uszu lub gdzieś na terenie kujawsko-pomorskim wszystkich wyprzedzę od razu co będą chcieli mnie z wyzywać itp nie chodzi mi żeby mojemu psu poprawić wyglądu bo mi się podoba z uszami i nie chciałem tego robić ale jestem zmuszony.

Kiedyś ten gość kopiował w Toruniu.

http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,16884632,Weterynarz_obcial_psom_ogony__Skazany_zostal_za_znecanie.html

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Chodzą słuchy, że pan AW pomimo skazania go w sądzie, nadal kopiuje psy.

Jezeli ktoś ma dowód na to, na przykład kopie zaświadczenia, które wypisał hodowcy pan AW dla udokumentowania kopiowania i chce pomóc, proszę wysłać taką kopię do:

 

Prokuratura Rejonowa
Centrum - Zachód
ul. Grudziądzka 45
87-100 TORUŃ

 

Tu sie nim zajmą, jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...