Jump to content
Dogomania

Uszka raz jeszcze-pomocy!


sylwia751

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Holly uszka same pięknie wstały ależ się cieszyłam :lol:

niestety nie trwało to długo bo bo tygodniu znowu zrobiły klap :)

ale jeszcze nie goliłam jej włosków na uszach bo dopiero wybieram się do fryzjera, sama nie chcę eksperymentować bo strasznie ruchliwa jest ta moja mała i mogło by dojść do małej tragedii. Myślę że po strzyżeniu znowu wstaną. a jak nie to trudno tak też wygląda słodko :D

______________________

Pozdrawiamy Holly & Paula

Link to comment
Share on other sites

Ja jak odbbierałam Shanti z hodowli(miała 8 tygodni) zapytałam się czy uszka jej staną i co robić żeby tak było.A na to pani Z. wzięła sunię i skleiła je na wszelki wypadek.Shanti chodziła z klejem tydzień i przy kąpaniu klej się wykruszył.Teraz ma piękne uszka!

Oczywiście to nie były sklejone uszka tylko włoski między nimi były sklejone,Shanti nie czuła bólu.Tylko często się drapała-ale chcesz być piękna...

Jak masz okazję to polecam Ci tą panią i sklei tak włoski.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A ja ponawiam pytanie - co mam jeszcze zrobić aby uszka Rapsodii stanęły (chyba bez fachowej pomocy się nie obejdzie)

Tylko qurka nie mam w pobliżu specjalisty który by skleił te uszka

Sądzicie że powinniśmy może zgolić je bardziej ??? Wapno nie pomaga, masowanie też :cry:

_252329_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samanta , wydaje mi się , że Rapsodia ma za ciężkie te uszka - już kiedyś pisałyśmy jak je wygolić i z tego co widzę na zdjęciu to chyba jeszcze nie to... Nie dziwię się , bo ciężko jest samemu zrobić to idealnie , ale skoro nie masz w okolicy specjalisty , kombinuj sama :wink:

Zobacz u Vikty - uszka są do 1/3 wygolone na maksa (łyse haha) - jak patrzysz z przodu wyglądają jakby całe były bez włosków , tylko sterczały z czupryny.Z tyłu też do 1/3 wysokości są idealnie wygolone (takie trójkąciki).

Może to nie jest najlepsze zdjęcie (później zrobię więcej) , ale uszka zobaczysz.

_252425_n.jpg

I nie wiem jak to jest w praktyce , ale czytałam , że jeśli uszy nie staną do końca trzeciego miesiąca , to może być problem. Rapsodia ma już 5 miesięcy - ja pojechałabym w poszukiwaniu specjalisty do większego miasta... nie ma co zwlekać , jeśli tak zależy Ci na stojących...

Chociaż z klapniętymi wygląda słodko :)

Link to comment
Share on other sites

Vikulinka ma naprawdę wzorcowo ogolone uszątka :D

Właśnie o to mi chodziło :D ja sie jakoś naumiałam i sama strzygę Axelkowi uszątka tez prawie do zera. On tez juz się do tego przyzwyczaił i najzwyczajniej w świecie sobie skubaniec zasypia podczas tego ciapania nożyczkami :lol: :lol:

kupiłam sobie takie malutkie jak do paznokci tyle, że z zaokrąglonymi czubkami (na wszelki wypadek).

Gośka

Link to comment
Share on other sites

A jeśli chodzi o wapno to tak dokładnie to powinno sie podawać fosforan wapnia (do kupienia w każdym sklepie zoo)

Ja za radą znajomych zaczęłam gotować wywar z kości cielęcych (takich z dużą ilością chrząstek) i taką galaretę dodaję Axelkowi do jedzonka. poza tym co 2-3 dni pożera sobie wędzoną kurzą łapkę.

Rezultaty widać gołym okiem :wink:

Jutro wstawię jakieś foteczki to zobaczycie jak pięknie stoi lewe uszko :P

prawe jeszcze troszkę klapie ale jestem pełna dobrych myśli

Przecież jest na etapie wymiany zębolków a mimo to uszko przepięknie wreszcie stanęło :P

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny za rady

To zdjęcie faktycznie jest aktualne i chyba zabierzemy się dzisiaj za Rapsodię i oglimy jej uszka (będą łyse)

Tylko co mamy zrobić z tymi długaśnymi włoskami po bokach? Czy też je przyciąć ?

Poza tym te włoski z 2/3 uszu też są długie i opadają na uszy. Qurka chyba musielibyśmy ją całkiem ogolić : :grins: :PROXY5: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

co prawda nie jest to dzisiejsza fotka ale w miarę widać obcięte uszka.

te włoski po bokach tez trzeba obciąć

po prostu odchyl Rapsodii włoski na uszku tak, aby zostało akurat 1/3 tych do obcięcia.

Pierwszy raz pewnie sama sobie nie poradzisz więc niech Ci ktoś pomoże i trzyma te włoski do tyłu a Ty w tym czasie będziesz obcinać to co trzeba :lol:

_252440_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gol, Samanta te uszyska, gol! Rapsodia się przyzwyczai. :D

Gosiek, ostatnio gdzieś czytałam (ale już teraz nie wiem gdzie) że żelatyna pomaga uszkom wstać, no więc chyba Twoja galareta faktycznie pomogła!!! :D A fotki Rapsodii, Viki i Axelka są super! :P

Link to comment
Share on other sites

Gosia, jestem pod wrażeniem - robisz to profesjonalnie! :)

Może na tym naszym zlociku przydzielimy Ci inną funkcję :lol: zamiast grillowania kiełbasek zajmiesz się naszymi pociechami :jumpie:

A tu jeszcze jedno zdjęcie - z mocno sfatygowanym kucykiem sterczącym jak lufa armatnia :roll: - nie wklejam do galerii , bo Vikta na każdym niemal zdjęciu gryzie ucho , albo inną kość (może w niedzielę udam się na łono natury , to będzie ciekawiej :D ) Chodzi tylko o pokazanie uszek 8)

_252507_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

samanta,

Sklejanie uszek baaardzo trudno wytlumaczyc przez internet. Klei sie wlasciwie same wloski i tak aby uszy nie zachodzily na siebie a byly polozone dokladnie obok siebie. Uzywa sie do tego specjalnego kleju, ktory po paru dniach od sklejenia latwo wykruszyc, nie wyrywajac wloskow na uszkach.

Jednak znam troche yoraskow, ktore mimo wszystkich zabiegow (klejenia i odpowiedniej diety) maja klapniete uszka. Jest to uwarunkowanie genetyczne z ktorym trudno walczyc, a trzeba zaakceptowac.

Osobiscie Ci powiem, ze yoraski z klapnietymi uszkami wygladaja uroczo!

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

samanta,

Jednak znam troche yoraskow, ktore mimo wszystkich zabiegow (klejenia i odpowiedniej diety) maja klapniete uszka. Jest to uwarunkowanie genetyczne z ktorym trudno walczyc, a trzeba zaakceptowac.

Qurczę tylko że rodzice Rapsodii mają stojące uszka podobnie jak rodzeństwo :cry: :evil:

Tak jak widać na zdjęciu Raps ma tylko oklapnięte końcówki uszu :cry:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem skąd jesteś ale polecam Ci sklejenie uszek w YorkCentrum u pani Zwolińskiej.Ja jestem Bardzo zadowolona choć do końca nie wiem czy mojej Shanti uszka same by nie stanęły.Miała 8 tygodni,jej braciszek miał już uszka stojące a ja tu na forum dużo się naczytałam i poprosiłam o sklejenie na wszelki wypadek.No i uszka stoją!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam!! JA nie obklejam uszek swojej aszy tasmą tylko jej gole uszy wtedy bardzo ładnie stoją :D gole tylko końcówki zyletką do golenia nóg.gole te uszka bardzo delikatnie zeby nnie zrobic jej krzywdy. :fadein:

no ale asza czasem sie wyrywa i raz bym jej ziaziu zrobiła ale jest OK!!

________________________

Pozdrowienia Asza i Sara :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mam problemik z moim Cola. Jakis miesaic temu zdecydowalam sie, ze musze sie zajc jego uszkami... Balam sie ze mu nie stana.. Zgodnie z radami z forum ogolila mu wloski na 1/3 dlugosci, podkleilam i podawalam mu fosforan wapnia...

Przez 2 tygodnie mial sliczne uszka

2564_190295.jpg

ale ostatnio znowu mu oklaply... :(

Teraz nosi znowu podklejone...

2613_469991.jpg

dostaje nawet wedzone kurze lapki, ale chcialam mu zaczac podawac ta galarete z chrzastek wg przepisu GOSI

Czy ktos wie jak dokladnie nalezy ja przygotowac, jak czesto i w jakis ilosciach ja podawac???

Link to comment
Share on other sites

Ja kupowałam kości cielęce w TESCO.

wrzucasz kostkę do garnka, gotujesz na bardzo maym ogniu około 2 godziny. Po tym czasie zauważysz ze wywar zrobił sie metny, w kolorze mleka z wodą.

Przelej wywar w słoiczek, obkrój z kostki miesko i chrzastki i zmieszaj z wywarem.

Ja dawałam Axelkowi dziennie około 3-4 łyżki stołowe tego wywaru. Najczęściej polewałam nim po prostu suche żarełko i piesio wcinał je wtedy z wielkim apetytem. Taki wywar przechowywany w lodówce jest "do spożycia" przez około 3-4 dni.

Pozdrawiam

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...