Jump to content
Dogomania

Uszka raz jeszcze-pomocy!


sylwia751

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mialam spore klopoty dzisiaj w nocy z Cola... Nie spalam prawie cala noc...

Zasnal normalnie ok 22.00, ale o 0.00 obudzil sie i aż sie przestraszylam, bo uszka mu tak oklaply jak nigdy dotad

Wygladalo to strasznie jakby byl chory...

Zachwile patrze, ze on ma straszna BIEGUNKE!!! Dotknelam jego noska i mial cieply i suchy. Wystraszylam sie ze ma goraczke. Najdziwniejsze w tym wszystkim bylo to ze on o tej 0.00 w nocy zaczal sie bawic, wiec pomyslalam, ze nie jest tak zle.

O 3.00 zrobil juz normalna kupke, ale uszka ma nadal tak bardzo oklapniete...

Ale teraz czuje sie juz dobrze :Dog_run:

Jezeli chodzi o zabkowanie to on ma dopiero 4 miesiace.

Czy to nie jest jeszcze za wczesnie???

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o zabkowanie to on ma dopiero 4 miesiace.

Czy to nie jest jeszcze za wczesnie???

Agatko!! Ząbkowanie, tzn wypadanie mleczaków na ogół następuję między 4 a 7 miesiącem, więc to moze sie pokrywac z tym, że uszka w tym okresie są osłabione. Ja z uszkami większego problemu nie miałam, więc nie bardzo mogę cokolwiek tu napisać.

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Misti to tez moze byc przyczyna opadniecia uszek ze cos ci sie rochorowal.Obserwuj go a jak znowu by mial rozwolnienie to trzeba isc do weterynarza bo taka kruszynka moze sie szybko odwodnic.Nie martw sie jednak uszkami jak juz staly to stana:)tak jak mowilam wczesniej,jesli to nie od choroby moze ci zacznie gubic zabki.

Ale on jest piekny,nie moge sie napatrzec :)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje WAM...

Co do zabkowania to mozecie miec racje, ja sie nie znam na tym tak bardzo. W kazdym razie myslalam, ze to nastapi dopiero po pól roku.

Musze mu "przeswietlic" buzke

Cola czuje sie juz dobrze... Kupke robi normalnie i lata dzisiaj jak szalony :Dog_run: .

Co do odwonienia to dbam o to zeby Cola pil wode, on zreszta bardzo lubi pic.

POZDROWIENIA DLA CIEBIE MARZENKO i DLA MACIUSIA ,

DLA DOGI I OSKARKA

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fifi ma klapniete uszki ale na jednej stronie jest doskonala instrukcja jak postepowac z takimi uszkami.

Podaje link bo napewno jeszcze komus sie przyda.

http://yorkiyoreczki.webpark.pl/uszy.htm

P.S. Fifi spala w takim opatrunku i nad ranem jak zdjelam plaster to uszk staly , potem w trakcie zabawy opadly troszke ale jak sie skupila i jak zaczynalam masowac to stwaly spowrotem. teraz tez spi z plasterkiem .

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ponieważ jesteśmy w temacie uszka to mam pytanko... nie ma problemu z oklapnięciem uszek...Dino ma za tydzien 4 miesiące a uszka mu tak stoją, że szok...heheh taki smieszny jest....moje pytanie jest nastepujące...Czy yorkom należy golic bądż jakos obcinac uszka? nie wiem dokładnie jakiego słowa użyć...proszę o w miare możliwości odpowiedż...serdecznie pozdrawiam ..Gosia i Dino.:bigok::ghost_2:...fajne co nie?

Link to comment
Share on other sites

Ja mojej Suzance skleiłam uszka ale nie oba za koniuszki razem tylko kazde oddzielnie. Złożyłam uszko na pół w zdłóż i włoski z krawędzi ucha skleiłam. Jedno juz pieknie stoi a drugie jeszcze sklejam ale tez juz prawie stoi.:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najlepiej obcinać włoski kiedy piesio śpi:lol: Jak widzę,że Molly jest zmęczona to biorę ją na kolanka i ona zasypia. Potem to już tylko nożyczki w dłoń i do dzieła:evil_lol: Dzisiaj właśnie obcinałam włoski na uszkach z całkiem niezłym skutkiem(prawie równo wyszło :eviltong:).Przy okazji wycięłam te jeszcze pomiędzy paluszkami,bo niestety spacerek o 7 rano=mokre łapki,a brudne i mokre włosy między paluszkami to pewna grzybica.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podnoszę temat uszek. Znajoma ma 3-letnią yoreczkę, uszka ma klapnięte w połowie. Prosiła mnie aby dowiedzieć się czy istnieje jeszcze szansa na to żeby uszy stanęły, osobiście nie widzę sensu, ale skoro ona się upiera obiecałam podpytać.
Przeczytałam cały topik i w sumie najdokładniej jest opisane na jednej ze stron przez was podanych :
Należy przygotować ok. 20-30 cm taśmy. Należy przytrzymać oba uszka (każde jednym palcem) i zbliżyć je do siebie (nie mogą jednak nachodzić na siebie), następnie skleić taśmą (najpierw z przodu, potem z tyłu). Taśmę należy zmienić gdy się zabrudzi (ale nie nosić dłużej niż 3 dni).
I teraz mam kilka pytań:
pisaliście żeby sklejać tylko włos, w tekście powyżej pisze żeby skleic taśmą uszka, chodzi o małżowinę czy o włos???
jaka ma to być taśma? czy są specjalne taśmy do klejenia uszu? i gdzie je kupić?
skleić uszka z przodu i z tyłu czyli najpierw jedno ucho potem drugie i złączyć je razem?</B>

Link to comment
Share on other sites

uszka powinny zostać sklejone plastrem papierowy lub takim, który przepuszcza powietrze, trzeba zgiąć uszko wzdłuż i skleić następnie mozna ewentualnie połączyć je w taki sposób jak np. u dogów przy noszeniu opatrunku pooperacyjnego, myślę że suczka twojej koleżanki ma poprostu tzw. "ciężkie ucho" które raczej nie ma szans na to żeby stanęło, takie zabiegi stosuje sie w wieku kiedy nasz york zmienia ząbki. Ewentualnie może poprosić lekarza o wszczepienie specjalnych żyłek podtrzymujących ucho :razz:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o strzyżenie uszek u piesków które maja juz stojące uszu, jest to raczej kwestia estetyki i upodobań właściciela.
Jak widać na tym zdjęciu, nawet mocno zarośnięte uszy nie oznaczają ich oklapnięcia. Mnie osobiście nie podobaja sie takie uszy - wolę strzyzone.

[IMG]http://www.dogpage.ision.co.uk/graphics/fanlaugh3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mój Toficzek ma już 8 miesięcy i uszka do połowy stoją ale końcówki nadal są "klapnięte". Byc może ma to związek z faktem że chorowały mu uszka dość długo na gronkowca, bądź z tym iż nie wymieniły mu się jeszcze ząbki, bądź z tym że dość późno (ok miesiąc temu) zgoliłam mu włosy na uszkach. Czy jest jeszcze szansa aby uszka całkowicie stanęły? Mi osobiście ochlapnięte uszka nie przeszkadzają, a wręcz nadają uroku psiakowi, ale jeśli da się jeszcze coś zrobić to może warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...