Jump to content
Dogomania

Agresja u mojej suni. Pomożecie?


julliet11

Recommended Posts

Dokładniej chodzi o sunię koleżanki:)
Przygarnęła ją z ulicy. Została już wysterylizowana i wgl. Jednak okazała się być strasznie agresywna w stosunku do facetów. Z tego co wiem jako szczeniak była w schronisku była strasznie bojaźliwa już wtedy. Potem zaadoptował ją pan krzysiu i potem wyrzucił ja 20km! Od swojego domu! Sunia nie wpuszcza teraz nikogo nawet kobiet. Od razu jak ktoś przekroczy bramę gryzie go po kostkach i nie puszcza. Nie potrafią jej tego oduczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!

Nie dziwie się, że sunia ma lęk do obcych osób po tak traumatycznych przeżyciach. Twoja koleżanka musi pokazać psiakowi, że nie każdy chce jej zrobić krzywdę.

Zaczęłabym od stopniowego przyzwyczajania suni do obcych. Powiedz koleżance, aby poprosiła kogoś znajomego, który przyszedłby do niej z jakimś dobrym smakołykiem dla psa lub z jakąś fajną zabawką i w momencie, kiedy sunia będzie spokojna, na jej oczach niech pomału położy zabawkę lub smakołyk na ziemi. Wtedy sunia powinna się nim zainteresować i pomału zacznie kojarzyć wizyty obcych osób z czymś przyjemnym. Może to być kość lub jakiś inny smaczek do przekąszenia.
Niech poprosi znajomych, aby nie próbowali głaskać psiaka, w szczególności po głowie i aby nie patrzyli mu się prosto w oczy, ponieważ psy odbierają takie sygnały negatywnie. Niech będą spokojni i opanowani i niech zawsze będą mieli smakołyki lub zabawkę. Mam nadzieję że
Twoja koleżanka nie krzyczy na psa ponieważ takie zachowanie pogłębia agresje. Radziłabym, aby Twoja koleżanka nauczyła psa podstawowych zasad posłuszeństwa lub zapisała się z nią na jakiś kurs szkoleniowy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...