Jump to content
Dogomania

Biegające psy po ulicach.


KarolinaNS

Recommended Posts

Bardzo Was proszę o doradzenie w pewnej kwestii.
Otóż, za oknami zrobiło się coraz cieplej, więc w okolicach gdzie mieszkam zaczęło się masowe wypuszczanie psów z łańcuchów żeby przez całą wiosnę, lato i jesień biegały i rozmnażały się. Podczas gdy ja z moim Owczarkiem wychodzimy na spacer cała ta gromada (około 4-5 psów) rzuca się na nas i atakuje. Mnie nie bezpośrednio (do dziś) ale mojego psa notorycznie po łapach, grzbiecie, na szczęście obyło się bez krwi i śladów. Zaprzepaściło to ponad roczne szkolenie pod okiem szkoleniowca. Aldo rzuca się na każdego psa jakiego spotkamy. Zwracanie uwagi nic nie daje, a nawet pogarsza sprawę. Wiecie, ja już nie wiem co robić... Nie chce wyprowadzać psa nieustannie na krótkiej smyczy, w kolczatce i kagańcu, spacer ma być przyjemnością.
Z góry przepraszam za zła kategorię.

Link to comment
Share on other sites

Porób zdjęcia psów luzem i na łańcuchu, z widocznymi domami, następnie zgłoś to na policję. Wziąwszy pod uwagę ostatnie przypadki pogryzień i zagryzień warto to zgłosić od razu ze zdjęciami. W celu samoobrony polecam gaz pieprzowy w żelu - nie zrobi krzywdy, ale da psom bolesną nauczkę, że do Was się nie podchodzi.

Link to comment
Share on other sites

Jednak będę musiała zacząć robić te zdjęcia. Dziś odstraszyłam go kamieniem (rzuconym za psa żeby go zdezorientować) ale właścicielka wydarła się z okna, że ona w mojego psa nie rzuca a to on na nią skoczył i dlatego nie odwołuje swojego (babka bezczelnie wepchnęła się na nasze podwórko 2 tyg temu widząc, że jest pies i to wrogo nastawiony, nic jej nie zrobił, tylko skoczył). Nie można zawiadomić straży miejskiej o wałęsających się psach?

Link to comment
Share on other sites

Można. Ich obowiązkiem jest poinformować właścicieli, ze nie biorąc odpowiedzialności za swoje psy, pozostawiając je bez odpowiednich zabezpieczeń i kontroli łamią prawo. Mogą dostać za to mandat, a chyba nawet stracić psa, jak to się będzie powtarzało.
Tym czasem radzę zainwestować w gaz pieprzowy dla własnego bezpieczeństwa, lepszy środek, niż kamień, a ma długi termin ważności (kilka lat). No i wraz z wezwaniem straży warto pokazać fotki.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z powyższymi postami,najlepiej zgłosićto na policję lub straż miejską. W ostateczności można interweniować nawet w urzędzie miasta,tam też powinni Cię wysłuchać.. Nie wiem tylko w którym dziale dokładnie. Daj znać jak zakończyła się ta sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...