Jump to content
Dogomania

PILNE !! Victor w sobotę traci tymczas!! POMOCY!!


ata

Recommended Posts

[quote name='ata']Wiem, że psy schroniskowe, które wyjeżdzają do Niemiec i są zaszczepione szczepi się po miesiącu (możliwie najkrótszym terminie) jeszcze raz, coś w stylu jak postępuje się ze szczeniakami.[/QUOTE]

jak najbardziej mozna powtórzyć szczepienie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 622
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='caromina']jak najbardziej mozna powtórzyć szczepienie[/QUOTE] Zanim to zrobimy, to pozwólcie, że porozmawiam z przewoźnikiem Victora z Wrześni do Śremu, bo to chyba od niego miałam informację, że pies był zaszczepiony na DHPPI. Jeśli miałam taką wiedzę, to trzeba ustalić, czy było to wklejone w książeczkę lub inne dokumenty psa, czy było to tylko przekazane "na gębę".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']Była mowa, ze opiekun jedzie za miesiąc lub dwa...
Może do tego czasu warto ogłaszać, może akurat znajdzie się DS lub inny DT.[/QUOTE] Może nieprecyzyjnie się wyraziłam, ale chodziło mi o transport jak już będzie czas i jeśli nie znajdzie się alternatywa.

Link to comment
Share on other sites

Mamy miesiąc do dwóch poświęćmy ten czas na ogłoszenia i przygotowania gdyby nic z tego nie wyszło.
Kazdy kto chce pomóc w ogłoszeniach [url]http://sforahusky.pl/doadopcji/288.html[/url] . Jeśli będzie problem ze ściągnięciem zdjęć proszę pisać wyślę mailem. Tayga robi piękne FB, uśmiecham się do Ciebie w tej sprawie:)
Rozszerzymy możliwości adopcji o wirtualną, może uda się jakieś pieniądze nazbierać

Zapraszam do zakupu plakatu za jedyne 5 zł. Pieniądze są przeznaczone na operację husky Yuki, która będzie już w tym tygodniu
[url]http://allegro.pl/sfora-husky-pomoz-yuki-zobaczyc-wiosne-i1546911935.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Z malymi dziećmi nie mial kontaktu. Ogolnie do ludzi ma stosunek pozytywny ale nie przecenialabym jego cierpliwości (ze względu na wiek i przejścia) jeżeli chodzi o zupelnie malutkie dzieci. Do innych psow ok, na kota warknie , nie atakuje. Lubi spokoj, nie potrzebuje dalekich spacerow, chce być w otoczeniu człowieka i towarzyszyć w zyciu codziennym. Myslę, ze ta opadająca powieka nie daje mu pelnego komfortu zycia. Po tym, po tym co przeszedl, minie jeszcze jakiś czas aż zregeneruje sily i odzyska formę.

Link to comment
Share on other sites

Jak na tę chwilę nie ma konieczności jakiegoś specjalistycznego leczenia. Ostatnio miał rozwolnienie (bo biegunka raczej nie moznaby nazwać), na obecnym dt dostaje karme z puszek, myslę, ze dobrze zrobiloby mu domowe gotowanie: ryz, kasza gryczana, warzywa, siemie lniane..po pobycie w schronie były wykonane badania i są w normie ale mial zlogi kostne(robili lewatywę). Gdyby powtarzaly sie lużne stolce to możnaby karme specjalistyczną. Huskie mają trochę inny układ trawienny, wrazliwy żolądek (na stres też). Dobry jest RC intestinal ale musialby wypowiedzieć się wet. Co do opadającej powieki to nie wiem czy da radę coś z tym zrobić. Oko w każdym razie nie łzawi, nie przeszkadza mu chyba. Otrzymuje tabletki na stawy. Są jeszcze pieniążki na Victora gdyby potrzebna byla konsultacja.
Myślę, że nie byloby problemow z jego strony (jeżeli chodzi o psy), pytanie tylko jak tamte zareagują na intruza, jak u nich z instynktem terytorialnym?

Link to comment
Share on other sites

Victor dostaje Artro tine, ok.50zł za opakowanie, 60 tabl. Dawkuje się po 1 tabl na 10kg masy ciala, czyli można przyjąć 3 tabl dziennie. W przypadku Victora to bardziej profilaktyka ze względu na wiek. Psy odczuwaja dolegliwości zwiazane z wiekiem podobnie jak ludzie, także wskazane podawanie takich środkow głównie w okresie jesienno-wiosennym (likwiduje także stany zapalne). Jeżeli mialby dobre wyniki to myślę, ze latem możnaby dać sobie spokój.

Link to comment
Share on other sites

porozmawiam o tamtych psiakach i jaknajszybciej sie odezwe.jakie warunki trzeba spelnic na to by zostac dt? moze i glupie pytania zadaje, ale jestem tu nowa i dopiero sie ucze terminow, zasad itp. czy ewentualnie dt ma mozliwosc otrzymania pieniazkow choc na leki czy weterynarza?
dom o ktorym mysle to domek nie biedny, ale tez nie majetny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nataliakrilan']porozmawiam o tamtych psiakach i jaknajszybciej sie odezwe.jakie warunki trzeba spelnic na to by zostac dt? moze i glupie pytania zadaje, ale jestem tu nowa i dopiero sie ucze terminow, zasad itp. czy ewentualnie dt ma mozliwosc otrzymania pieniazkow choc na leki czy weterynarza?
dom o ktorym mysle to domek nie biedny, ale tez nie majetny[/QUOTE]

jasne, jeśli mówi że będzie dt lecz płatnym za karmę i weta to dostaje na to. Leki także. Oczywiście musi mieć warunki przystosowane do haszczaka, np. wysokie ogrodzenie aby nie przeskoczył. Podejrzewam że teraz dziewczyny są ostrożniejsze i sprawdzają dt przed daniem tam psa ;:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']to Viktor przecież z Rawicza przyjechał do Krk :D
Viktor jest pod opieką fundacji. A na wizytę napewno przyjdzie ktoś doświadczony.[/QUOTE] No prawie, bo ze Śremu ;)

[quote name='pelaodrudego']Drogie...ale nikt się nie poradził tylko zarządził po swojemu. Ja nie wiedzialam nawet o zakupie.[/QUOTE]
50zł to pikuś w porównaniu z kosztami transportu jakie znów przyjdzie ponieść w związku z przeniesieniem Viktora do nowego dt lub hotelu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...