Jump to content
Dogomania

HAVIER pojechał do DOMU FOTKI s.6


miumiu

Recommended Posts

Poszukujemy nowego domu dla 3 letniego, pieknego rodowodowego berneńczyka (psa)

To pies z hodowli mojej siostry. Ma taki zapis w umowie, że w razie kłopotów, prosi o kontakt. No i stało się :(

Nie mam na razie zdjęć. Ale pies jest piękny.

Poszukuje odpowiedzilnych i cierpliwych ludzi, którzy dysponują ogródkiem. Właściciele mają i mieli wiele życiowych zawirowan, których tu nie będę roztrząsać. Niemniej - muszą wyprowadzic się z domu do mieszkania w mieście.
A pies się do tego nie nadaje. Jest lekliwy. Siedział wtym ogrodzie, kiepsko z socjalizacja. Nie nadaje sie na ruch uliczny i "swiatła wielkiego miasta".

Przynajmniej na razie, bo więrze, ze u tak młodego psa coś tam jeszcze można naprawic.
Nie był zaniedbywany, porządnie karmiony itp. "zaopiekowany" weterynaryjnie. Gorzej ze sferą emocjonalną, nie rozgrzeszam ludzi, ale w ogromie problemów na psa już nie starczyło owych emocji...

Nie jest agresywny, ale jest bardzo lękliwy.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, poproszę o wiadomość na pw, a ja dam kontakt do siostry która zna wiecej szczegółów i koordynuje akcję.

jutro dokładnie napiszę po jakich jest rodzicach.

To takie piekne łagodne olbrzymy. wierzę, ze nieco witaminy "M" i będzie super pies.

Preferowane byłyby osoby, kóre zgodzą sie na kastrację, boimy się, że taki piekny , rodowodowy pies może trafić do rozmnażaczy :(

Czy ktoś marzy o rodowodowym olbrzymie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jak obiecałam rodzice:
matka: Ramona Heveltius
tata: York Camel

A przydomek tego psa do oddania Czeburaszka

Jest lekliwy, ale na ogrodzie zachowuje się normalnie, na spacerach -typu "do lasu" -normalnie. Boi się tego, czego nie zna -np. ruchu ulicznego.
Przeszedł szkolenie indywidualne i jakieś tam podstawowe posłuszenstwo - jak najbardziej.

Trochę miłości i będzie super pies.

Niedługo hodowczyni ma go zabrać na tymczas, to go jeszcze bardziej "uspokoi"
acha! nie jest absolutnie agresywny.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś go tak przedstawiłam jako kompletnego schizola, a tak nie jest
w sumie pies jest zrównoważony, boi się dużego ulicznego ruchu, tlumów ludzi, mnóstwa samochodów

nie wykazuje agresji lękowej, nawet w "podbramkowych sytuacjach"

lubi dzieci, choc nie miał "swoich" ale to i lepiej, bo "swoje" pies może tolerowac a obce zjadać

moja siostra "przechowywała" go 2 tygodnie zimą ubiegłego roku (grudzień)
siostra ma 3 dzieci, pies nie bał się ich, bawił się, a dzieci małe (straszy 6 lat, młodszy 3, najmłodszy niemowlak)

bez problemu dogadywal się też z jej sukami (3 bernenczyki i dobermanka)

a ci ludzie mają jeszcze ON-ka psa.

Więc ani suki ani psy nie wywołują u niego jakiś złych zachowań.

Jeździ samochodem i nie ma choroby lokomocyjnej. Choć nie wiem jak sie zachowa w zupełnie obcym aucie. Ale to dotyczy każdego psa.

Nie wiem jak z kotami, siostra ma dachowke kotkę. ale nie wiem czy sie stykali, dopytam.

Link to comment
Share on other sites

opytaj dopytaj , bo to nie mój wujek , ale TZ szukał włąsnie takiego psa. Powiem TZ niech się z nimi skontaktuje i opowiem o tym psiaku. Mam wrażenie ze wiek bedzie im przeszkadzał ale nalezy próbowac.
Wujkowie TZ mieszkają na obrzezach Kłodzka w domu z wielkim ogrodem ze stawikiem i mnóstwem miejsca.
Opieke wet mozemy mu zapewnic:)
Tylko ,ze ciotka po śmierci swojej suki zaczeła dokarmiać koty , jest cih juz cała ferajna i starmy się to posterylizować , niektóre zupełne dziczki , a niektóre sa starsznie przymilne do domu chodzą , ciotka je podleczyła i posterylizowała i chyba nie chciałaby zeby im się krzywda stała

Link to comment
Share on other sites

Moimiu ja tak trochę poza tematem (mam nadzieję, że psiak znajdzie szybko kochający dom. Na naszym Forum [URL="http://www.szwajcary.fora.pl"]www.szwajcary.fora.pl[/URL] już też wisi ogłoszenie), mam siostrę suni Twojej siostry, czyli Rose Helvetius:p

Pozdrawiamy rodzinkę ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ajmel pozdrawiam :)

Spokojnie, pies jest w domu, jakby coś -będzie u siostry.

Koty toleruje, ale nie miał z nimi jakiś super bliskich i częstych kontaktów.

Ja też szukam przez swoje "dzieciowe" forum i jest spore zainteresowanie.

mam nadzieje, ze to tylko kwestia czasu.

Acha -oboje rodzice HD-A

Link to comment
Share on other sites

Mam, mam!
W mojej miejscowości jest znana hodowla berneńskich psów pasterskich. Znam doskonale tych hodowców, to po prostu dobrzy ludzie i miłosnicy zwierząt ogólnie mówiac. I ich zapytałam o berneńczyka od razu. Mają chetnego, znajomego księdza, miłośnika rasy. Zaraz dam im namiary na forum. Moze nie będzie za późno?....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...