Jump to content
Dogomania

Stomatologia- gdzie są najlepsi specjaliści?Do jakiej kliniki się udać?PILNE...


AśkaK

Recommended Posts

Mam bardzo ważne dla nas pytanie:
Czy możecie polecić dobrą, naprawdę dobrą lecznicę w W-wie, gdzie zajmują się leczeniem psich zębów i mają w swojej ofercie pełen zakres usług stomatologicznych? Będę wdzięczna za rady osób, które były ze swoimi psiakami na takim właśnie leczeniu i mogą coś powiedzieć właśnie o stomatologii w danej lecznicy.

SGGW ma szeroki wachlarz zabiegów i być może tam się udamy, jednak nie chciałabym tak w ciemno psa pod nóż oddawać, a z tą akurat lecznicą mam mieszane uczucia.:roll: Ale może stomatologię mają na dobrym poziomie?
Nic innego w W-wie nie znalazłam.

Znaleźliśmy lecznicę w Krakowie ("Arka", ul.Chłopska), na stronie mają pełen przegląd usług wraz ze zdjęciami, wygląda to fachowo. Czy ktoś z Was korzystał z ich usług (chodzi mi głónie o stomatologię)? Jeśli w W-wie się nie uda, to tam pojedziemy, ale wyprawa do Krakowa to dla nas duży kłopoty a i koszty większe.:oops:

A Rudy ma bardzo zniszczone zęby, niektóre wybite, niektóre starte do miazgi, musi iść na prześwietlenie zębów i w razie potrzeby leczenie.
Będę bardzo wdzięczna za info!:p

Link to comment
Share on other sites

Acha, może dodam jeszcze, że nie chodzi nam o usuwanie kamienia lub jakieś drobne zabiegi, bo to pewnie w większości lecznic robią. Obawiam się, że leczenie będzie obejmowało wyrywanie, wstawienie plomb i może implantów. Szukamy więc lecznicy z pełnym wyposażeniem i doświadczeniem w tego typu zabiegach, o której możecie z własnego doświadczenia powiedzieć, że robi to dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Krakowska "ARKA" - dr Jerzy Gawor , specjalista stomatolog - znany w kraju specjalista w tym zakresie . Mój psiak mial wyrywanego zabka (a własciwie to co pozostało po jego złamaniu) . Jesteśmy stałymi pacjentami - jesli masz więcej pytań - napisz na pw.
W Warszawie też jest polecany juz na dogo stomatolog - poszukam tego wątku i napisze Ci.

Link to comment
Share on other sites

W Warszawie stomatologią zajmuje się Grzegorz Kurski [URL]http://www.elwet.pl/[/URL]. Niestety, nie wiem, czy lecznica spełnia Twoje wymagania, ja nie miałam aż takich problemów. W każdym razie możesz zadzwonić i wypytać o wszystko [SIZE=1](na Twoim miejscu prosiłabym jednak lekarza do telefonu, ponieważ panie w recepcji nie zawsze potrafią pomóc).[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam serdecznie za wskazówki!:p
Zdecydowaliśmy się na Elwet, po wstępnych oględzinach wychodzi na to, że tylko jeden ząb (a raczej ułamana reszta) jest do usunięcia. Po prześwietleniu będzie wiadomo, czy jakieś ząbki się psują, wtedy zobaczymy co dalej. Implanty sobie darujemy, to raczej tylko dla psiaków wystawowych, naszemu nie ma potrzeby ich robić.
Raz jeszcze dzięki!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='Ludek']
Moja mam powiedziałaby, że ja nienormalna jestem. Z psem do dentysty. :lol:[/quote]
U mnie też tak było. Zapytałam,czy pamieta jak to jest jak zęby bolą albo jak nie ma czym mięska ugryźć bo ząbek złamany i nerw na wierzchu. Od razu sie rodzinka przestała nabijać.
[SIZE=1]A,że jestem psio- nienormalna,to juz dawno stwierdzili :eviltong: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Zapisałam się do dr Kurskiego na 17.09 :)
Moja mam powiedziałaby, że ja nienormalna jestem. Z psem do dentysty. :lol:

Może ktoś się orientuje ile kosztuje konsultacja?I czy tam kartą można płacić?
Czy rtg robiliście pod narkozą??[/quote]
ja bylam z moja suńką na konsultacji i razem z pastą do zebów (którą kupiłam) zapłaciłam 56zł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Dziękuję za info.

A czy rtg szczęki robi się pod narkozą?[/quote]
Zadzwoń i zapytaj.
Generalnie rentgeny robi się raczej bez narkozy, chyba, że pacjent wybitnie nie współpracuje, bo do fotki musi jednak leżeć bez ruchu :cool3: .

A kartą można płacić, jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Zadzwoń i zapytaj.
Generalnie rentgeny robi się raczej bez narkozy, chyba, że pacjent wybitnie nie współpracuje, bo do fotki musi jednak leżeć bez ruchu :cool3: .
[/quote]

He, he juz wyobrażam sobie Milo leżącego bez ruchu i czekającego, aż mu rtg szczeny zrobią.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 10 months later...

[quote name='Jula i Dengi']Jakiego polecicie mi psiego dentystę? Nie ważne gdzie, pojadę gdzie będzie trzeba. Po prostu chcę być pewna, że wszystko będzie ok.[/QUOTE]

Jula jeśli nie ma znaczenia miejsce to polecam [url]http://www.bemowo-wet.com.pl/onas.html[/url] dużo się o nich naczytałam, SGGW, bądź Wrocław ale tam już nie pamiętam kliniki:(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Dr [B]Katarzyna Jodkowska .... [/B]dzis usuwaliśmy u niej 4 kły (6 miesięczny Chihuahua) w klinice na Bemowie na Powstancow 101... Pani dr jest tam w czwartki , w inne dni mozna ja złapac w innych placowkach wlacznie z SGGW . Fantastyczny weterynarz. Anestezjolog też była cudowna.. niestety nie pamiętam nazwiska .. Zabieg byl o 17 a o 20 piesek juz normalnie zjadl kolacje :) POLECAM

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tak się złożyło, że ostatnio dwa z moich psów potrzebowały interwencji stomatologicznej i poszukiwałam informacji m. in. w tym wątku.
Dr. Kurski niestety nie żyje.
Zupełnie przypadkowo natrafiłam na Panią [B]Kingę Malicką [/B]w klinice A-Z WET na ul. Zamiejskiej 28.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeden z psów (młody i w pełni sił) miał usuwany ząb (siekacz) uszkodzony w wyniku urazu, drugi („specjalnej troski” z powodu zaburzeń kardiologicznych, przebytych urazów mózgu i wieku) miał usunięte w sumie 10 zębów. Robią RTG nawet pojedynczych zębów, co w przypadku I1 nie każda lecznica wykona. Pani doktor dzwoni nawet późną nocą, by szczegółowo opowiedzieć o zabiegu, wszystko wytłumaczyć i osobiście uspokoić ludzia odchodzącego od zmysłów co to się dzieje z jego pieseczkiem :)[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Psy po zabiegu odebrałam w świetnej formie, skutecznie zabezpieczone środkami p-bólowymi, w pierwszym przypadku żadne komplikacje się nie przytrafiły, drugi jeszcze świeżutki ale od momentu przywiezienia do domu biega i przywraca naturalny (w jej mniemaniu) porządek :D[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]To nie pierwszy raz gdy moje psiaki są operowane w tej lecznicy i taką formę po zabiegu chciałoby się widzieć zawsze, dlatego szczerze polecam :)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Izoldas[/B], mój pies właśnie wczoraj miał usuwany kamień nazębny w AZ WET (chodzimy tam już dobre 10 lat;)), właśnie przez dr. Kingę Malicką. Wcześniej nie miałam z tą panią doktor dużej styczności, zwykle trafialiśmy na innych lekarzy. W czasie zabiegu wyszło, że Bzu ma stan zapalny przy dwóch siekaczach i robili mu dodatkowe 2 RTG, mieli wyrywać zęby ale się wstrzymali.
Jak najbardziej polecamy tę panią doktor, zaraz po zabiegu zadzwoniła dokładnie i ze szczegółami opisać co zrobiła, czemu, itd, (bo nie mogła być obecna podczas odbioru mojego psa) Tak więc bardzo profesjonalnie :) Mamy się zgłaszać na kontrole co jakiś czas. Jedyne co mi się nie podoba to to, że mój pies tym razem kiepsko zniósł narkozę. Oddałam go wczoraj o 12, odebrałam po 18 to jeszcze trząsł się dosłownie jak galareta i sam nie chodził, w domu obijał się o ściany i był totalnie oszołomiony.
Chyba musiał dostać dużą narkozę bo zwykle po narkozie (a to była 5? albo 6 w jego życiu) dużo szybciej dochodzi do siebie. Tym razem do teraz głównie śpi i jest rozkojarzony. Oby do jutra mu przeszło :) Może to kwestia wieku,Bez za miesiąc kończy 9 lat a podobno im starszy pies tym gorzej znosi narkozę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...