Jump to content
Dogomania

Oleje z łososia: Kronch, Salmopet, Brit, Grizzli - jakie różnice?


Ginkat

Recommended Posts

Witam
Czy ktoś z Was orientuje się jakie różnice pomiędzy tymi olejami?
Ceny są dość zróżnicowane a w składzie wszystkich pisze że wszystkie w 100% z łososia.
Czy więc różnica w cenie wynika tylko z marki?
Do tej pory stosowałam Kronch, ale wychodzi najdrożej ze wszystkich.
Z góry dziękuję za informacje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Miałam oleje z Łososia Grizzli i Fish4dogs. Ten drugi - po otwarciu opakowania - ma dość krótki okres do spożycia. Grizzli nie ma takich ograniczeń, więc może jest konserwowany?[/QUOTE]
No tak, może to jest powód. Dziękuję za podpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[CENTER][B]Homer - ślepy staruszek w schronisku, dajmy mu szansę na spokojną starość![/B][/CENTER]
[LEFT]Homer niedawno trafił do tarnowskiego azylu, prawdopodobnie większość swojego 15-letniego życia spędził na łańcuchu.. Teraz jest stary, ślepy, nie ma swojego człowieka ani należytej opieki.. Nie pozwólmy mu umrzeć w samotności, w betonowym boksie bez ciepłego kąta.. [B]Czy ktoś zaopiekuje się nim na stare lata? Pragnie tak niewiele: pełnej miski, dotyku człoweka, ciepłej budy..[/B] Marzy mu się adopcja, ale każda deklaracja również jest na wagę złota - na dom tymczasowy. Link do wątku Homera:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/204323-ONek-stary...-i-ślepy.....-(-Bez-szans"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2043.....-(-Bez-szans[/COLOR][/URL]...[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psyja']filodendron a mogłabyś powiedzieć jakie efekty po tych olejach? rzeczywiście widać poprawę włosa na plus? nie mają psy po tym biegunek czy innych problemów?
czyli wszystko sprowadza się do pytania: czy warto kupić????[/QUOTE]
Ja jestem bardzo zadowolona. Pies się nie kołtuni, sierść jest łatwa w rozczesywaniu - odkąd podaję olej z łososia całkiem się rozleniwiłam w kwestii kąpieli ;) - tylko czeszę i jest ok. (Z tym że na efekt trzeba było trochę poczekać.)
Jak z biegunkami czy innymi problemami, trudno mi powiedzieć - karmię psa prawie wszystkim z naciskiem na barf lub okresowo domowe gotowane, więc zawsze dodaje się jakieś oleje - albo z oliwek, albo z lnu, albo tran. Nie spotkałam się z tym, żeby zdrowy pies miał jakieś problemy trawienne na skutek podawania oleju - daje się go niewiele, w dawce terapeutycznej.

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat nie stosuje żadnego z wymienionych tylko mam aktualnie reklamowany Laxolja. Stosuje od około 3 tygodni, efekty na razie małe, ale po tak krótkim czasie nie ma czego oczekiwać, spodziewam się, że będą większe po wymianie sierści. Problemów z biegunką nie ma, tylko wprowadzałem go tak jak mi zalecono stopniowo, czyli z upływem czasu zwiekszałem dawkę. Olej z łososia jest dobrym źródłem Omega-3, tak samo jak olej lniany, tylko moja jakoś chyba lepiej reaguje na zapach ryby i chętniej zjada ;)

Kronch, Salmopet i ten mój też jest tłoczony na zimno, stąd pewnie wyższa cena, przy Brit i Grizzly nic o tym nie piszą więc może być inny proces produkcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psyja']słuchajcie a czy te oleje... śmierdzą? albo psie pysie po nich?
mnie od zapachu ryby skręca po prostu i zbiera na wymioty, nie wytrzymałabym gdyby miał mi rybą śmierdzieć maluch[/QUOTE]
Te dwa, które ja miałam, trochu dają rybą ;) ale taką szlachetną ;)
Pies nie śmierdzi - przynajmniej taki z golonym pyskiem. Choć pewnie jak pysk zarośnięty i się ufafluni olejem, to będzie śmierdział.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rafantynka']Włosy włosami , a skóra ?? Moja ma suchą skórę, czy taki olej pomoże ??[/QUOTE]

[url]http://uroda.pl/questions/pielegnacja_bag/pielegnacja-twarzy_bbj/czy-witamina-e-korzystnie-wplyw_ecfi.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Ktoś próbował ???
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/skora_siersc/olej/60917[/url]

Opis brzmi super.Mój pies ma krótką sierść,chciałabym żeby może była bardziej błyszcząca.

Link to comment
Share on other sites

pewnie,że warto,nic nie ryzykujesz.szczególnie gdy pies tego typu preparaty chetnie przyjmuje(u mnie się nie sprawdziło za bardzo 2 psy piły dosc chetnie,trzeci nie chcial tzreba bylo strzykawka wlewac na sile-wez lej 20 ml do pyska-koszmar,dlatego zmuszona byłam zrezygnowac z płynu a podaję w kapsulkach)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...