Jump to content
Dogomania

Szpic Miniaturowy


Juszes

Recommended Posts

Ja mam szpice male ,czasem rodza sie u mnie miniaturki .Mozna to ocenic dopiero w wieku 6 tygodni ,roznica wzrostu jest niewielka ,czesto jednak roznia sie typem ,krotszy pysio i tulow ,bogatsza szata to typ angielski ,dluzsza kufa charakteryzuje typ niemiecki .Na podtawie moich 4 szpicow moge powiedziec ,ze charakteryzuja sie wysoka inteligencja jak na takie maluchy ,ogromnym przywiazaniem do rodziny i umiejetnoscia wspolpracy (podzial). Futerko nie wymaga specjalistycznej pielegnacji ,czestsze czesanie tylko w okresie linienia .Wysokobialkowe ,urozmaicone jedzonko doskonale wplywa na jakosc szaty . Nazywam je tanczacymi pieskami bo z radosci czesto chodza na 2 lapkach a super radosc to robienie kolka podczas wyskoku .
Nie trzeba chodzic z nimi do fryzjera ani kopiowac niczego .Bardzo mocno przywiazuja sie do wlasciciela .Jesli Cie lubia zrobia dla Ciebie wszystko .Potrafia miec wlasne zdanie ,co jeszcze chcesz wiedziec :)

Link to comment
Share on other sites

Zapomnialam dodac ,ze miniaturki nie nadaja sie do domow z malymi dziecmi bo bardzo latwo takiego szczeniaczka uszkodzic ,zaleta mini sa jego male wymiary (18-22cm) i waga (2-3kg) ,maja opinie szczekliwych ale raczej nie w pojedynke .Szpic maly waga3-5kg wzrost 23-28cm ,czesto male rodza sie rowniez po rodzicach obojgu miniaturowych .

Link to comment
Share on other sites

Jestem właścicielką szpiców, i nie widze w moim domu innej rasy,poprostu kocham szpice.Mam troszeczkę artykułów jakie ukazały się w "psiej" prasie o szpicach miniaturowych,wyślij mi na priw swój adres e-mail, to ci je zeskanuje i prześle.
PIUMA w swoim poście świetnie opisała ich (szpiców) charakter i osobowość
LEPIEJ BYM ICH NIE OPISAłA


PIUMA-jak nazywa się twoja hodowla???(jeżeli to nie tajemnica):lol:

Link to comment
Share on other sites

Super sa Twoje szpinie ,tylko do Naty cos nie moglam sie dokopac .My nie mamy jeszcze swojej strony ,ale naprawimy to .Na razie szukam we Wloszech bialej suczki bo niedlugo moja najmadrzejsza, pierwsza Pusia przechodzi na urodzeniowa emeryture - chyba jej serce peknie jak bedzie robic wylacznie za nianke :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odzew, wiecie, neidawno byłam u siebie na wystawie i zobaczyłam takiego spzica minaiturowego, po prostu się zakochałam!! Tak go wygłaskałam że hoho no poprostu takie cudeńko! Straszcze zazdroszcze tym, którzy takie mają! :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja tez mam pomerki od 3 lat i od roku mam Hodowle domową. Mozez zobaczic moją strone [URL="http://www.littlekings.republika.pl"]www.littlekings.republika.pl[/URL], mam sprowadzone z niemiec wyjatkowim kolorze. sama zobaczys!
pozdrowienia:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje ze juz za tydzien (po 12 .11.) bede mogla "pochwalić" się wam moją sunia.

(nie jewtem poki co slepo zapatrozna i widze niedoskonalości wlasnego psa co podobno jest najtrudniejsze - ale jak wiadomo dla kazdego wlasciciela jego psiak jest naj naj i tez tak bede twierdzic) buziaki dla wszystkich


[U]dodano w dniu 10.11.2006r[/U]

zauroaczyły mnie takie oto kolory:

1. [URL]http://www.americanpomeranianclub.org/colors/wolf_sable.htm[/URL]
2.[URL]http://www.americanpomeranianclub.org/colors/blue.htm[/URL]
3.[URL]http://www.americanpomeranianclub.org/colors/brindle.htm[/URL]

a ja bedę miałą "rudą" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hey słonko =*
Jade na Katowice ale ja bede w niedziele z Molly i nie pokrywa sie to niesttey z dniem wystepu pomeraniankow ;( eehh szkoda, bo zrobilabym Ci mnostwo pieknych zdjec :((

Oto stawka:

FCI 97 - SZPIC MINIATUROWY
PSY
Klasa Młodzieży
2183 GHARIO Lvi Domov
Klasa Pośrednia
2184 SALLI Złote Gwiazdy Szkocji
Klasa Otwarta
2185 IVES Leo
Klasa Championów
2186 Ch.PL. GARIBALDI Leo
SUKI
Klasa Pośrednia
2187 LORI Malibiel
2188 XENA Złote Gwiazdy Szkocji
Klasa Otwarta
2189 LOU LOU Malibiel
2190 ŻURAWINKA Kontrapunkt

Jak sie interesujesz pomeranienkami, to zapewne znasz te wszytkie hodowle ;) No i cos Ci to pewnie mowi :D bo mi nic, znam tylko Kontrapunkt ;) To tego pana, ktorego poznalam na wystawie Rzeszowskiej, pamietasz :D On hoduje szpice wloskie i miniaturowe :D Trzymam kciuki za Żurawinke xD
No a moze popros na dogo kogos kto bedzie w dzien pomeranianow to Ci zrobi, bo ja niestety nie bede :(
Jestem w nd na Katowickiej, to jzu za tydzien :)
Pozdro =*

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Miłe Panie, dlaczego piszecie na stronie Szpic Miniaturowy skoro jest już 10 stron zapisanych na temat pomeranianow? (strona Pomeranian)
W Polsce ciągle jeszcze pokutuje nieuznawanie nazwy pomeranian, chociaż często już w katalogach wystawowych organizatorzy pisza;
szpic miniaturowy-pomeranian.

Link to comment
Share on other sites

  • 14 years later...

Te małe chmurki to najcudowniejsze psy na świecie! 

Przy okazji szczerze mogę polecić portal pethomer.com stworzony specjalnie dla miłośników zwierząt. Psi i koci rodzice mogą znaleźć na portalu Opiekunów, którzy z wielką cierpliwością i empatią, a także z doświadczeniem, zajmą się ich czworonożnymi przyjaciółmi. Opiekunowie z pethomer oferują usługi: spacer z psem, opieka dzienna, domowy psi hotel, karmienie
http://www.pethomer.com domowy hotel dla psów

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...