Jump to content
Dogomania

Zmiany w regulaminie hodowli psów rasowych


Szami

Recommended Posts

a jak sprawa wygląda z czipowaniem? trzeba przecież przy czipowaniu podać adres właściciela. Co w wypadku gdy parę szczeniaków z miotu nie ma jeszcze rezerwacji/nowych właścicieli? Dowozi się je potem, w momencie jak już będzie nowy właściciel? ;>

Link to comment
Share on other sites

[FONT=CentSchbookPL-Roman]h)[/FONT][B][I][FONT=Swis721PL-BoldItalic]poddać szczenięta znakowaniu (tatuowaniu lub czipowaniu). Hodowcy daje się możliwość wyboru[/FONT][/I][/B]
[B][I][FONT=Swis721PL-BoldItalic]znakowania szczeniąt, jednak decyzja musi dotyczyć całego miotu (cały miot tatuowany lub czipowany).[/FONT][/I][/B]
[B][I][FONT=Swis721PL-BoldItalic]Przeglądowi miotu poddaje się szczenięta już oznakowane.
[/FONT][/I][/B] [I][FONT=Swis721PL-BoldItalic]Mikroczipy muszą spełniać normy ISO 11784 lub załącznika A do normy ISO 11785. Numery chipów[/FONT][/I]
[I][FONT=Swis721PL-BoldItalic]muszą być naniesione na metryki i zarejestrowane w Oddziale ZKwP, a następnie przekazywane do[/FONT][/I]
[I][FONT=Swis721PL-BoldItalic]Zarządu Głównego ZKwP do centralnej bazy chipów.[/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=2]Też jestem ciekawa jak to w praktyce będzie wyglądać. Jak po zaczipowaniu będą identyfikowane poszczególne szczenięta podczas przeglądu – osoba przeprowadzająca przegląd będzie mieć czytnik?[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']a jak sprawa wygląda z czipowaniem? trzeba przecież przy czipowaniu podać adres właściciela. Co w wypadku gdy parę szczeniaków z miotu nie ma jeszcze rezerwacji/nowych właścicieli? Dowozi się je potem, w momencie jak już będzie nowy właściciel? ;>[/QUOTE]
Będzie pewnie tak jak dotychczas tylko masz wybór albo chip albo tatuaż, u mnie na przeglądzie tatuuje wet wiec pewnie jak wybierzesz chip będzie chipował tylko cena będzie wyższa za każdego psa bo cena chipa to od 50-130 zł zależy od miejscowości i lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Izoldas'][FONT=Verdana][SIZE=2]Też jestem ciekawa jak to w praktyce będzie wyglądać. Jak po zaczipowaniu będą identyfikowane poszczególne szczenięta podczas przeglądu – osoba przeprowadzająca przegląd będzie mieć czytnik?[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Tak, w związkach są czytniki więc nie będzie najmniejszego problemu z identyfikacją szczenięcia przy przeglądzie. Gorzej z rozpoznaniem szczeniat przy wydawaniu : którego z którą metryką wydać hahaha

Link to comment
Share on other sites

oj ja nie wiem, mi wstążeczki nie są potrzebne:)
bywało że miałam w miocie 7 yorków, czy 10 labradorów, i wszystkie odróżniałam po szczególikach.
jak się przy takich maluchach siedzi non stop przez tydzień, a potem ma się z nimi do czynienia przez co najmniej 2 miesiące, to da radę odróżnić.
matka bliźniaki swoje też odróżni:)

Link to comment
Share on other sites

ja tam swoim czarnuchom nie wiązałam wstążek - dokładnie jak piszesz - po szczegółach sie rozpoznaje bez problemu :)
ale zakup czytnika chipów to też dobry pomysł - hodowca powinien posiadać - tak samo jak na wystawach powinni sprawdzać psy z tatoo czy z czytnikiem - obyło by sie bez wielu niepotrzebnych pomówień o podstawianie psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...