Jump to content
Dogomania

Pytanie amatora: jak ugotować ryż z kurczakiem i marchewką?


etiud

Recommended Posts

Witam,
przygarnęliśmy pieska ze schroniska, odwiedzilismy weterynarza i zalecił przez 7-10 dni podawać gotowany ryż z kurczakiem i marchewką. Jako, że w życiu czegoś takiego nie gotowałem to czy ktoś mógłby mnie nakierować? Albo najlepiej opisać cały proces łopatologicznie ;-)
Wiem, że trzeba gotować ryż 40 minut, zero przypraw a marchewke zetrzeć na tarce. Kurczak też ma byc bardzo drobny (papka). Ale jak to gotować? Ile wody na ile ryżu, czy kurczaka potem gotować z ryżem czy jeszcze inaczej? Bardzo prośże o pomoc bo za chwilkę muszę go karmić w/w papką.

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to tak:

jeżeli vet polecił papkę to najszybciej można ją przygotować z płatków ryżowych, ale skoro masz ryŻ to weź mniej więcej dwa razy tyle wody co ryżu wrzuć do garnka razem z kurczakiem /samo mięso, ew.chrząstki pokrojone/ i gotuj na wolnym ogniu, aż ryż napęcznieje / można dodawać wody w trakcie gotowania, gdybyś uznał,że jest jeszcze twardy, a "wypił" całą wodę. Pod koniec gotowania dodaj utartą na tarce marchewkę.

Ja osobiście kroiłam ją poprostu w plasterki i wrzucałam też pozostałą "włoszczyznę".
Można też najpierw ugotować wywar z kurczaka, obrać mięso z kości i wtedy dodać ryż i gotować, ale domyślam się,że chodzi również o czas :).

Czy to dieta zdrowotna, czy tak chcecie żywić psinę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...