Jump to content
Dogomania

mego labka pogryzł pies


marcinx25

Recommended Posts

Mam pytanko.
3 dni temu mego labka pogryzł pies
generalnie nie ma wielkich ran. tylko zadrapania.
największym mankamentem jest to że tamten wytrącił mojemu ząb - jedynke. Ząb wygląda jakby był zgięty do tyłu. Wet powiedział że nic psu nie będzie. Ale i tak strzele mu fotke (rentgena) - tak dla pewności.
Nie ukrywam że pies należy do tych wystawowych.
Czy jeśli dostane zaświadczenie że ten ząb to dzieło wypadku to czy będzie mógł startować dalej._
Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Bedzie mogl, ale nie kazdy sedzia honoruje takie zaswiadczenia.
Ten zab wypadl?
W Polsce jest kilku psich stomatologow, jezeli bardzo Ci zalezy, to pewnie mozna cos z tym zebem zrobic - ale o to trzeba juz pytac specjaliste.

Cuciola - znam dwa psy, championy (ale zeby "pogubily" majac juz tytuly), jezdza nadal na wystawy, zeby stracily na skutek wypadkow.

Czy gryzace sie psy mialy obroze?
Ja nie pozwalam mojemu psu bawic sie z psami, ktore maja zalozone metalowe obroze, w ogole zwykle prosze wlasciciela psa, zeby zdjal psu obroze do zabawy, bez wzgledu na jej rodzaj.

Link to comment
Share on other sites

jakby spojrzeć na ten ząb z boku to powinien być tak: I a teraz jest tak \. na dziąśle wyskoczył mu guzek. lekarz powiedział że nic mu nie będzie?!
a co do pogryzienia. mój był w obroży i na smyczy. tamten: owczarek przywiązany przez właściciela do drzewa z którego sie zerwał. dodam tylko że owczarek jest chowany na zasadzie co zrobi to w łeb. więc jest bardzo agresywny. planuje psu zrobić zdjęcie u zwykłego stomatologa. czy to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]planuje psu zrobić zdjęcie u zwykłego stomatologa. czy to dobry pomysł?[/QUOTE]

Nie wiem, nie znam sie na tym. Moj stomatolog (ktorego uwazam za swietnego specjaliste) odmawia komentarzy na temat psiego uzebienia. Wlasnego psa rowniez zaprowadzil do psiego dentysty jak byla taka potrzeba, a nie kombinowal sam.

Ja na Twoim miejscu skonsultowalabym sie z psim dentysta, ale rozumiem, ze nie kazdy chce i moze poniesc koszty zwiazane z podroza i wizytami u weta w odleglym miescie (ja znam dwoch psich dentystow - jednego w Krakowie, drugiego w Warszawie).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]planuje psu zrobić zdjęcie u zwykłego stomatologa. czy to dobry pomysł?[/QUOTE]

Obawiam sie, ze stomatolog moze sie na cos takiego nie zgodzić. No chyba, ze to ktoś bardzo bliski i masz z nim doskonałe relacje...ale też może ci odmówić.
Przepisy sanitarno-epidemiologiczne, nie zezwalaja na wprowadzanie zwierzaków do gabinetów lekarskich, a co dopiero robienie im tam jakichkolwiek badań.
Praktycznie psa nie mozesz wprowadzic do restauracji (poza przewodnikami), a co dopiero do dentysty.
Gościu mógłby mieć problemy, gdyby san-epid sie o tym dowiedział, a zyczliwych ci u nas pod dostatkiem.

Zreszta sprobuj, ale watpie by stomatolog zaryzykował zamkniecie gabinetu dla twojego pieska.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Praktycznie psa nie mozesz wprowadzic do restauracji (poza przewodnikami)[/QUOTE]

O ile mi wiadomo, do restauracji mozna wejsc (o ile wlasciciel nie ma nic przeciwko), przepisy nie zezwalaja na wchodzenie ze zwierzetami tam, gdzie przygotowuje sie posilki. Ale moge sie mylic, to tylko informacje z luznej rozmowy z pracownikiem sanepidu, przepisow nie znam, a do restauracji z psem owszem, wchodze. Do poczekalni u dentysty tez :evil_lol: - poczekalnia to nie gabinet (to dla nadgorliwych :diabloti: )

Przepraszam za offa :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Do poczekalni u dentysty tez :evil_lol: - poczekalnia to nie gabinet (to dla nadgorliwych :diabloti: )

[/QUOTE]

W poczekalni nie robi sie rentgena :D :D

Co do restauracji to masz racje, nie uscisliłem bo chodziło mi głównie o kuchnie. Tam nawet własciciel nie ma nic do gadania. Nie wolno i koniec :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...