Jump to content
Dogomania

Podpisywanie petycji w Internecie i na papierze. Wątek informacyjny


Agata Balu

Recommended Posts

UWAGA dla podpisujących:

własciele serwera [URL="http://www.petycje.pl"]www.petycje.pl[/URL] napisali:

"Zezwalamy tylko na jeden głos z danego numer IP danego dnia."

Czyli jeżeli ktos drugi chce sie podpisac pod petycją z tego samego IP (komputera) musi odczekać jeden dzień .... albo poszukac innego komputera!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]W celu ograniczenia nadmiernego rozrodu [B]psów[/B]
- ograniczenie rozrodu zwierząt nierasowych poprzez zrównanie w obowiązkach hodowców zwierząt nierasowych
(nierodowodowych) i mieszańców (rejestracja hodowli, obowiązek prowadzenia dokumentacji, trwałego oznakowania
zwierząt) z obowiązkami hodowców zwierząt rasowych (rodowodowych)
- zobowiązanie schronisk do wydawania wyłącznie zwierząt poddanych zabiegowi sterylizacji w przypadku [B]suk[/B] i zabiegowi
kastracji w przypadku [B]psów
[/B]- wytypowanie lecznic prowadzących dotowaną przez miasta i gminy sterylizację [B]psów nierasowych[/B]
- wprowadzenie zakazu handlu zwierzętami domowymi poza miejscem ich wyhodowania, tj. w miejscach użytku publicznego,
bazarach, giełdach, itp.
[/quote]

troszke szkoda ze zapomnieliście o kotach ... mielismy nagłasniac sytuacje i tak postąpiłam dając tez cynk na miau , ale nie rozumiem dlaczego w tak waznym pismie brakło miejsca dla kotó wystarczyło dodać w niektórych miejscach "i kotów" ich sytauacja jest równie tragiczna jak psów...

Link to comment
Share on other sites

Zamieszczam poniżej PW, wysłane przezemnie do kachy_wawa, z racji braku odzewu, a temat jest zbyt wazny aby go w taki sposób bagatelizować.

"Witam.
Nie jestem dogomaniakiem, ale wieść o Ozzym dotarła wszędzie, do fretkoświrów też.
Czytałam informacje i wzór petycji, mam jednak jedno ale.
Ona jest napisana zbyt monotematycznie, chodzi mi o psy, jeżeli już tworzycie coś, co powinno pomóc zwierzakom, niech będą to wszystkie potrzebujące istoty.
Petycja jest pisana pod psy, z chipowaniem, hodowlami i schroniskami włącznie, a gdzie tu wzmianka o potężnym problemie kotów (one umierają setkami) i narastającym niestety problemie fretek (wyrzucane, oddawane po kilka sztuk, coraz trudniej sobie z tym radzimy)
Proszę, wspomnijcie w petycji o ogółu zwierząt, bez konkretnego wyszczególnienia psów.
To stwarza problem, bo i po co kociarz ma podpisać petycję, osoba nie mająca nic wspólnego z psami.
Takim sposobem zbierze się DUŻO więcej osób, chcących podpisać."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']troszke szkoda ze zapomnieliście o kotach ... mielismy nagłasniac sytuacje i tak postąpiłam dając tez cynk na miau , ale nie rozumiem dlaczego w tak waznym pismie brakło miejsca dla kotó wystarczyło dodać w niektórych miejscach "i kotów" ich sytauacja jest równie tragiczna jak psów...[/quote]

Podpisuje sie pod wypowiedzia [B]Formicy[/B], [U]sytuacja kotow nie jest lepsza...[/U]:-(

PS
Moj podpis przeszedl, zostal przyjety wiec raczej nikt nie probowal uzyc mojego adresu, widocznie gdzies wystapil blad poprzednim razem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']to ile tych petycji bedzie??
w takim razie zabrze czeka na inicjatywe bo dla mnie ta wersja jest wybrakowana i zachęcac ludzi do podpisu nie bede[/quote]

Twoja wola. Wyjasnialam, że petycja ta ma przygotowac grunt dla "inicjatywy obywatelskiej". Nic nie stoi na przeszkodzie by kociarze, fretkarze czy inni maniacy wystosowali podobną petycje. Nawet im więcej tym lepiej!

Ta jest podpisana "społeczność dogomanii"

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem Formica ma rację. Przecież walczymy o dobro wszystkich zwierząt a nie tylko psów, więc powinno się uwzględnić i inne zwierzęta we wszystkich pismach, a nie później. Najlepiej by było, żeby dało się jeszcze to jakoś zmienić, a jeśli nie, to miejmy nadzieję, że rządzący wezmą pod uwagę też inne zwierzęta, gdy będą zmieniać prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Twoja wola. Wyjasnialam, że petycja ta ma przygotowac grunt dla "inicjatywy obywatelskiej". Nic nie stoi na przeszkodzie by kociarze, fretkarze czy inni maniacy wystosowali podobną petycje. Nawet im więcej tym lepiej!

Ta jest podpisana "społeczność dogomanii"[/quote]
bez sensu i zamaist działac wspólnie bedzie po ulicach i innych ganiac iles tam osób każda z inna petycjja?? wtedy ludzie nas oleja mają za świrów i inicjatywe beda mieli gdzies głeboko po podpisaniu sterty nic nie wat\rtych petycji. prostszym rozwiązaniem było wprowadzic mała poprawke do tego co juz istnieje a nie rozdrabniac sie bezsensu

Link to comment
Share on other sites

A tak na marginesie tej dyskusji: sprawa sie wlasnie dla tego tak wlecze, że gdzie trzech rodaków tam trzy różne zdania.
Na konsensus trzeba by czekac w nieskonczoność.
A takie dyskusje tylko zasmiecaja temat, który ma byc "informacyjny"
Idź formica dyskutowac na temat Ozzy-petycja

PETYCJI OPUBLIKOWANEJ W INTERNECIE NIE DA SIĘ JUŻ ZMIENIĆ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']bez sensu i zamaist działac wspólnie bedzie po ulicach i innych ganiac iles tam osób każda z inna petycjja?? wtedy ludzie nas oleja mają za świrów i inicjatywe beda mieli gdzies głeboko po podpisaniu sterty nic nie wat\rtych petycji. prostszym rozwiązaniem było wprowadzic mała poprawke do tego co juz istnieje a nie rozdrabniac sie bezsensu[/quote]

zgadzam sie
czekalismy tyle czasu po to zeby zobaczyc nie to co cheilismy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']bez sensu i zamaist działac wspólnie bedzie po ulicach i innych ganiac iles tam osób każda z inna petycjja?? wtedy ludzie nas oleja mają za świrów i inicjatywe beda mieli gdzies głeboko po podpisaniu sterty nic nie wat\rtych petycji. prostszym rozwiązaniem było wprowadzic mała poprawke do tego co juz istnieje a nie rozdrabniac sie bezsensu[/quote]

wlasnie, osobiscie po raz kolejny mam wysylac dziesiatki maili, postow, wiadomosci z naglosnieniem kolejnej akcji? powinno byc raz a dobrze....

Wersja czarok - rozszerzona o koty i inne zwierzeta - bardziej mi sie podoba!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='harpia']Zamieszczam poniżej PW, wysłane przezemnie do kachy_wawa, z racji braku odzewu, a temat jest zbyt wazny aby go w taki sposób bagatelizować.

"Witam.
Nie jestem dogomaniakiem, ale wieść o Ozzym dotarła wszędzie, do fretkoświrów też.
Czytałam informacje i wzór petycji, mam jednak jedno ale.
Ona jest napisana zbyt monotematycznie, chodzi mi o psy, jeżeli już tworzycie coś, co powinno pomóc zwierzakom, niech będą to wszystkie potrzebujące istoty.
Petycja jest pisana pod psy, z chipowaniem, hodowlami i schroniskami włącznie, a gdzie tu wzmianka o potężnym problemie kotów (one umierają setkami) i narastającym niestety problemie fretek (wyrzucane, oddawane po kilka sztuk, coraz trudniej sobie z tym radzimy)
Proszę, wspomnijcie w petycji o ogółu zwierząt, bez konkretnego wyszczególnienia psów.
[B]To stwarza problem, bo i po co kociarz ma podpisać petycję, osoba nie mająca nic wspólnego z psami.[/B]
Takim sposobem zbierze się DUŻO więcej osób, chcących podpisać."[/quote]


Bez komentarza-to 'wspaniali milosnicy zwierzat"-nie ma co!:angryy:

Jak byly kiedys propozycje ustawowe, zeby koty wolnozyjace mogly byc kotami doswiadczalnymi to WSZYSCY milosnicy zwierzat podpisywali protest!
Wstydz sie, za to co wypisujesz!:angryy:

Czy naprawde ciezko jest zrozumiec ze [B][SIZE=3][COLOR=red]GLOWNYM celem petycji[/COLOR][/SIZE][/B] jest sprawa [SIZE=3][COLOR=red]Ozzie'go-P_S_A[/COLOR][/SIZE]!! A przy okazji petycji [SIZE=3][COLOR=red][B]SYGNAŁ[/B][/COLOR][/SIZE] od milosnikow zwierzat o potrzebach zmian ustawowych.

Link to comment
Share on other sites

ja tylko dodam ze napisałam do twórców petycji o zauważonej przez mnie usterce i się zgodzili ze mna . wiec bede czekac na zmiany dokonane prze odpowiednie osoby. Myslałam ze wszyscy miłosnicy zwierzat bede walczyc jedna petycja tak niewiele trzeba aby tak było , a le skoro dogomaniacy chca tylko swojej petycji to szkoda , tymbardziej ze czuje sie i dogomaniaczka i kotomaniaczką i nie chciałabym chodzic pomiedzy ludzmi z dwoma petcjami równoczesnie. ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Bez komentarza-to 'wspaniali milosnicy zwierzat"-nie ma co!:angryy:

Jak byly kiedys propozycje ustawowe, zeby koty wolnozyjace mogly byc kotami doswiadczalnymi to WSZYSCY milosnicy zwierzat podpisywali protest!
Wstydz sie, za to co wypisujesz!:angryy:

Czy naprawde ciezko jest zrozumiec ze [B][SIZE=3][COLOR=red]GLOWNYM celem petycji[/COLOR][/SIZE][/B] jest sprawa [SIZE=3][COLOR=red]Ozzie'go-P_S_A[/COLOR][/SIZE]!! A przy okazji petycji [SIZE=3][COLOR=red][B]SYGNAŁ[/B][/COLOR][/SIZE] od milosnikow zwierzat o potrzebach zmian ustawowych.[/quote]

Mysle ze harpia piszac:
[B][quote][B]To stwarza problem, bo i po co kociarz ma podpisać petycję, osoba nie mająca nic wspólnego z psami.[/B]
Takim sposobem zbierze się DUŻO więcej osób, chcących podpisać."[/quote][/B]
chciala zaakcentowac skrajny przypadek.
Mysle, ze doslownie nie miala na mysli tego, ze ktos kto ma kota juz petycji nie podpisze.
Faktycznie wymieniajac inne zwierzeta mozna by wiecej podpisow zebrac.

PS
Ja ostatnio podpisywalam sie pod petycja dla fok, a ich nie mam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Bez komentarza-to 'wspaniali milosnicy zwierzat"-nie ma co!:angryy:

Jak byly kiedys propozycje ustawowe, zeby koty wolnozyjace mogly byc kotami doswiadczalnymi to WSZYSCY milosnicy zwierzat podpisywali protest!
Wstydz sie, za to co wypisujesz!:angryy:

Czy naprawde ciezko jest zrozumiec ze [B][SIZE=3][COLOR=red]GLOWNYM celem petycji[/COLOR][/SIZE][/B] jest sprawa [SIZE=3][COLOR=red]Ozzie'go-P_S_A[/COLOR][/SIZE]!! A przy okazji petycji [SIZE=3][COLOR=red][B]SYGNAŁ[/B][/COLOR][/SIZE] od milosnikow zwierzat o potrzebach zmian ustawowych.[/quote]

A Ty nie rozumiesz co oznacza słowo "przykład"?
I bez warczenia na mnie, za duża na to jestem.

Petycja jest kierowana jak widać, góry, z prezydentem włącznie, jeżeli ta petycja jest podpięta do sprawy Ozziego to wybacz Arko, ale bredzisz, rozumiem, że zaczynamy kombinować setki pisemek i zbierać podpisy bo sasiadka obcieła ogon kotu, bo piętro nizej biją psa, piętro wyżej głodzą psa.
Ma to być dokument ogólny, poprawiający ŻYCIE i BYT WSZYSTKICH ZWIERZąT DOMOWYCH a nie tylko psów.
Jakby się udało, to co? menel nie zatłucze psa bo będzie siedział 10 lat, ale powiesi kota, w końcu to NIE jest zwierze domowe bo NIE (było) uwzględnione w piśmie.

Arko, zamin coś napisze, pomyśl :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, ale przecierż musimy od czegoś zacząć! Ja takżę nie mam tylko psa w domu ale pamiętajcie że to tylko petycja! Wniosek o zmiane w prawie, złozy EMIR po utworzeniu komitetu i wtedy będzie protest będzie dotyczył wszystkich zwierzaków.

ps. [COLOR=red][B]PETYCJA = [/B][URL="http://petycja.4.pl/"][COLOR=red][B]http://petycja.4.pl/[/B][/COLOR][/URL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

A sprawa fretek jak NARAZIE jest w miarę dobra, niestety nie posiadamy jeszcze zwierząt rasowych, ale chipowanie i kastracja jak najbardziej.

Moim największym marzeniem była zmiana przepisów (zaostrzenie) odnosnie hodowli tych zwierząt, żeby upadły wszystkie przydomowe, garazowe i fermowe dzieła.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][SIZE=5][COLOR=red]LINK DO GOTOWEGO FORMULARZA PETYCJI:[/COLOR][/SIZE][/B]

[URL="http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/plakaty/petycja-formularz.doc"][COLOR=red]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/plakaty/petycja-formularz.doc[/COLOR][/URL]


[/CENTER]
[LEFT]ps. po 40 miejsc do podpisów na stronie.[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...