Jump to content
Dogomania

Podpisywanie petycji w Internecie i na papierze. Wątek informacyjny


Agata Balu

Recommended Posts

Po wielokrotnych bólach i uzgodnieniu z fundacją EMIR ostateczna treść petycji zostala zatwierdzona i umieszczona w Internecie:
[URL]http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=1713[/URL]

Tam można ją podpisywać.

Niemniej jednak podpisy na papierze mają większą wagę, więc te petycję
można skopiować, dodać gdzie trzeba bold lub zmienić krój czcionki - ważne by nie zmieniać ani tytułu ani treści !!!- następnie wydrukować, i zbierać pod nia podpisy.

Petycja powieszona w Internecie trwac będzie 30 dni - od dzisiaj!

Papierowe listy podpisów pod petycją powinny mieć u góry taki sam tytuł jak petycja, zawierać imie i nazwisko podpisującego, jego pesel lub numer dowodu i własnoręczny podpis.

Jezeli idzie o organizację zbierania podpisów papierowych to zajmuje sie tym Kacha-Wawa. Ja wydrukuje wszystkie podpisy Internetowe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[CENTER][B][SIZE=3]Petycja w sprawie zmian ustawodawstwa dotyczącego zwierząt domowych[/SIZE][/B][/CENTER]


[CENTER][B][COLOR=black][FONT=Verdana]Do: Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego[/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście 48/50, 00-071 Warszawa[/FONT][/COLOR]


[/CENTER]



[FONT=Verdana][COLOR=black][B]My, niżej podpisani sygnatariusze tej petycji, zwracamy się z prośbą o wprowadzenie[/B] [B]zmian w ustawodawstwie dotyczącym opieki i odpowiedzialności za zwierzęta domowe.[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black]Jesteśmy wstrząśnięci ostatnim przypadkiem zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy golden retriever - Ozzy'ego. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]Śmierć psa, opisywana przez wiele mediów w Polsce, nastąpiła po długotrwałych męczarniach, na skutek szoku pourazowego spowodowanego skatowaniem zwierzęcia.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black]Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi przed brakiem [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]odpowiedzialności właścicieli zwierząt.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Zwracamy się z apelem o wprowadzenie zmian w ustawodawstwie[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]Prosimy, aby zmiany uwzględniły:[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]W celu ustalenia odpowiedzialności za zwierzę[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- przygotowanie do wprowadzenia powszechnego znakowania psów przez chipowanie lub tatuaż, połączonego z centralna rejestracją, co umożliwi nie tylko ustalenie osoby odpowiedzialnej za zwierzę, ale i ściągalność wymaganych opłat, zapewniając środki na dotowanie sterylizacji psów,[/COLOR][/FONT]

[B][FONT=Verdana][COLOR=black]W celu ograniczenia nadmiernego rozrodu psów[/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- ograniczenie rozrodu zwierząt nierasowych poprzez zrównanie w obowiązkach hodowców zwierząt nierasowych (nierodowodowych) i mieszańców (rejestracja hodowli, obowiązek prowadzenia dokumentacji, trwałego oznakowania zwierząt) z obowiązkami hodowców zwierząt rasowych (rodowodowych) [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- zobowiązanie schronisk do wydawania wyłącznie zwierząt poddanych zabiegowi sterylizacji w przypadku suk i zabiegowi kastracji w przypadku psów[/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- wytypowanie lecznic prowadzących dotowaną przez miasta i gminy sterylizację psów nierasowych[/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- wprowadzenie zakazu handlu zwierzętami domowymi poza miejscem ich wyhodowania, tj. w miejscach użytku publicznego, bazarach, giełdach, itp.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]W celu podniesienia kultury posiadania zwierząt[/B] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- uznanie znęcania się nad zwierzęciem i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, w sposób nie humanitarny, za czyn o wysokiej szkodliwości społecznej [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]- wprowadzenie obowiązkowej jednej godziny lekcyjnej w roku szkolnym - począwszy od 3 klasy szkoły podstawowej, aż do klasy 6 oraz w klasach gimnazjalnych - poświęconej tematowi - ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ, ZWIERZĘ TEŻ CZUJE... [/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Panie Prezydencie, Panie Premierze, Panie Ministrze, głęboko wierzymy w zainicjowanie przez Panów działań w tym zakresie, ponieważ nasz stosunek do istot słabszych, uzależnionych od człowieka świadczy o moralności społecznej i poziomie cywilizacyjnym kraju.[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black]Społeczność forum internetowego Dogomania[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.ozzy.4.pl/"][FONT=Verdana][COLOR=#800080]http://www.ozzy.4.pl[/COLOR][/FONT][/URL] - historia Ozzy'ego[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magik']Jaki nagłówek powinny mieć strony z listami?

Czy ten "PROTEST", który był podany bodajże wczoraj jest aktualny?

I jeszcze jedno pytanie: czy na drukowanej wersji petycji ma się znaleźć również ten tekst:

Niżej podpisany/a:
Zofia Gerlach-Kolasa
społeczność forum Dogomania
31-107 Kraków
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]

Taki sam nagłówek jaki ma petycja.
Zofia Gerlach-Kolasa to tylko pierwsza sygnatariuszka petycji. Podpis pod petycją; spoleczność forum Dogomania

Link to comment
Share on other sites

Agata Balu, dlaczego w wersji papierowej nie ma pozostałych adresatów:

Do: Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego
Do: Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Kaczyńskiego
Do: Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

tak jak jest w necie? Czy tak ma być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']i ja też podpisałam :D
mam tylko pytanie czy będę też mogła podpisac wersję "papierową"?[/quote]

Petycja Internetowa jest dla tych, do których nie dotrze sie z papierem. mam mniejsza wagę niz papierowa.
Lepiej sie podpisac na papierowej, ale jak podpiszesz sie tez na internetowej to nie bedzie tragedii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magik']Agata Balu, dlaczego w wersji papierowej nie ma pozostałych adresatów:

Do: Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego
Do: Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Kaczyńskiego
Do: Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

tak jak jest w necie? Czy tak ma być?[/quote]

Bo faktycznie nie ma już na nie miejsca. Najwazniejszy jest Prezydent. Premier i Minister dostaną zawiadomienie o tej petycji przez Internet (już dostali)
Paperowa petycja musi sie zmieścic na formacie A4 aby mozna było przeczytać ja bez obracania.
To co drukujecie słuzy tylko jako treśc informacyjna. WAZNE jest natomiast by na listach był TAKI SAM TYTUŁ PETYCJI

Link to comment
Share on other sites

A Karty do podpisów powinny mieć nagłówek:
[B][B]Petycja w sprawie zmian ustawodawstwa dotyczącego zwierząt domowych. ??[/B][/B]


zadnego tam:


[B][SIZE=3][LEFT][B][FONT=Verdana][SIZE=2]P R O T E S T[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT]
[/SIZE][LEFT]
[B][FONT=Verdana]wniosek o zmianę prawa;[/FONT][/B][/LEFT]

[B][FONT=Verdana]Ustawa o Ochronie Zwierząt ( Dz.U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724)[/FONT][/B][LEFT]
[SIZE=3][B][B][FONT=Verdana][SIZE=2][U]Inicjatywa Obywatelska ?[/U][/SIZE][/FONT][/B][/B][/SIZE]
[SIZE=3][B][U][SIZE=2][/SIZE][/U][/B][/SIZE]
[SIZE=3][B][U][SIZE=2][COLOR=blue]Dobry nagłowek to ten pierwszy tak?[/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[/LEFT]
[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

podpisane.
ale teraz sprawa listy z podpisami. Druknęłam 90 razy dziś w pracy tą listę ale niewiem czy ta sprzed tygodnia jest akytualna. Czy ktoś mógłby tu wkleić jak ostatecznie ma wygladać ta lista na której ludziska będą się podpisywać....

b9o ja druknęłam tą wersje na której jest PROTEST wniosek o zmianę prawa....itd i chyba mnie szlag trafi jak te 90 kartek będe musiała do smieci wywalic :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elles']A Karty do podpisów powinny mieć nagłówek:
[B][B]Petycja w sprawie zmian ustawodawstwa dotyczącego zwierząt domowych. ??[/B][/B]


zadnego tam:


[LEFT][B][SIZE=3][B][FONT=Verdana][SIZE=2]P R O T E S T[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT]
[/SIZE]
[LEFT][B][FONT=Verdana]wniosek o zmianę prawa;[/FONT][/B][/LEFT]

[B][FONT=Verdana]Ustawa o Ochronie Zwierząt ( Dz.U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724)[/FONT][/B]
[LEFT][SIZE=3][B][B][FONT=Verdana][SIZE=2][U]Inicjatywa Obywatelska ?[/U][/SIZE][/FONT][/B][/B][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][SIZE=3][B][U][SIZE=2][COLOR=blue]Dobry nagłowek to ten pierwszy tak?[/COLOR][/SIZE][/U][/B][/SIZE][SIZE=3][/LEFT]

[/SIZE][/B][/quote]

[B]TAK[/B]
[B]"Protest wniosek o zmiane prawa"[/B] to kolejna akcja, która wymaga dłuzszego przygotowania.

Link to comment
Share on other sites

chyba najlepiej by było gdyby ktoś wrzucił na jakiś serwer pliki pdf z tymi wszystkimi tekstami, listami itd. i każdy, kto będzie potrzebował to sobie sciągnie i wydrukuje. Moim zdaniem zaraz się zrobi konkretny bałagan :( i najgorsze, że podpisy mogą się zmarnować, a szkoda by było strasznie!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']podpisane.
ale teraz sprawa listy z podpisami. Druknęłam 90 razy dziś w pracy tą listę ale niewiem czy ta sprzed tygodnia jest akytualna. Czy ktoś mógłby tu wkleić jak ostatecznie ma wygladać ta lista na której ludziska będą się podpisywać....

b9o ja druknęłam tą wersje na której jest PROTEST wniosek o zmianę prawa....itd i chyba mnie szlag trafi jak te 90 kartek będe musiała do smieci wywalic :/[/quote]

Asior, nie wywalaj list już wydrukowanych ( mogą się przydać, bo Emir przygotowuje się do dużej akcji właśnie w postaci Inicjatywy Obywatelskiej, ale to wymaga czasu). Listy pod petycją muszą mieć nagłówek:
[B]Petycja w sprawie zmian ustawodawstwa dotyczącego zwierząt domowych.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Podpiąłem petycję pod linka: [URL]http://petycja.dog.pl/[/URL]
Adres łatwiejszy do zapamiętania ;)

ps. jak z tymi formularzami do podpisania? bo te podane na wątku dalsze losy Ozzy'ego mają inny tytuł, a dzisiaj AniaB dała mi kilkaset egzemplarzy więc chyba będą do wyrzucenia :(

Link to comment
Share on other sites

Podpisalam godzine temu petycje w internecie - osoba ktorej podeslalam [U]pozniej[/U] link do petycji jest tam juz widoczna - a ja nie :shake:
Nie dostalam tez zadnego potwierdzenia na poczte.
Nie wszystkie podpisy przechodza? Nie wiem co myslec, czy poczekac troche i ewentualnie jeszcze raz sie podpisac?

Link to comment
Share on other sites

Będzie troche zamieszania. Niestety wszystkie formularze zatytułowane :

[LEFT][SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=2][B]P R O T E S T[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[B][FONT=Verdana]wniosek o zmianę prawa;[/FONT]
[FONT=Verdana]Ustawa o Ochronie Zwierząt ( Dz.U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724)[/FONT]
[/B]
[SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=2][U][B]Inicjatywa Obywatelska ?[/B][/U][/SIZE][/FONT][/SIZE]

Nie dotyczą [B]TEJ[/B] petycji.
Inicjatywa obywatelska jest gotowym projektem zmian ustawowych sformułowanych w prawniczej gwarze.
To jeszcze długo nie będzie aktualne.
Natomiast ta petycja z tej strony ma przygotować grunt pod zmianę ustawy.[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...