Jump to content
Dogomania

Od czego zaczac???


lidiya

Recommended Posts

Chcialabym z moja suczka uprawiac jakis psi sport :)
Niestety jestem w tamacie jeszcze zupelnie zielona.... wiec z gory sory za glupie byc moze pytania.

Od czego powinnam zaczac ? (tzn logiczne , ze od zdobyscia wiedzy itp, ale moze jeszcze od czegos?)
Czy Obedience mozna trenowac tylko w psich szkolach czy samemu tez ma to sens?
jak sprawdzic czy pies sie do tego 'nadaje"?
Czy mozna cwiczyc z psem obedience i agillity rowniez?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Obedience mozna cwiczyc z kazdym psem, kazdy pies sie nadaje. Postaraj sie o nagrania z jakichs zawodow, i zaczynaj, jak wszyscy, od klasy zerowej.
Przeczytaj dokladnie regulamin tych zawodow, znajdz kogos do towarzystwa - zawsze milej cwiczyc przynajmniej w dwoje, wlasnych bledow samemu sie nie widzi.
Kazdy pies sie nadaje!
Powodzenia.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Jest wielu psiarzy ktorzy samodzielnie przygotowuja sobie pieski do obedience, nie jest to takie trudne i na poczatku nie wymaga zadnych pomocy oprocz przeszkody, ktora mozna sobie samemu zorganizowac(chocby jakis kij wsparty na dwoch krzeslach z zawieszonym na nim recznikiem). Zapoznaj sie z regulaminem najnizszej klasy (zero) i probuj, pomozemy Ci w razie klopotow:lol:
Przejrzyj ten dzial, znajdzisz wiele rozwiazan ktore Ci sie przydadza. O tym jak samemu przygotowac psa do obedience szczegolowo traktuje ksiazeczka Inki Sjosten "Obedience - trening posluszenstwa", ktora mozesz zamowic w internetowych sklepach zoologicznych. Wszelkie szczegoly, rysunki tam znajdziesz i dowiesz sie od czego najlepiej jest zaczac. Bardzo dobrze by bylo gdybys znalazla sobie kogos, kto tez by chcial zajac sie tym sportem. Warto tez pojechac na zawody zeby podpatrzec jak to wyglada.

Link to comment
Share on other sites

Również zastanawiałam się nad trenowaniem obedience z Arisem - choćby dla własnej satysfakcji ;), psiak ma zwyczaj siadać koło mojej nogi kiedy się zatrzymujemy, ładnie chodzi na i bez smyczy o ile nic go nie rozprasza (to na razie największy problem z nim :P).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja tez chciałabym zacząć z moją ciapą coś robić, ale samemej trochę ciężko sie zmobilizować :oops:. Może wiecie, czy na sląsku jest jakaś szkoła w której mogłabym zacząć. Jezeli nie to może chociaż ktoś chciałby dołączyć, bo samemu troche ciężko...My niezbyt dużo umiemy i zaczynalibyśmy od 0.

Jestem z Tychów, ale jeżeli znajdą się chętni mogę dojeżdzać do Katowic.

Link to comment
Share on other sites

najlepij zacząć od prostych komend siad, waruj, przywołania, potem stopniowo zostawanie, chodzenie przy nodze i to w najrózniejszych miejscach i warunkach bo nigey nie wiadomo co nas spotka na zawodach, trzeba umiec pracowac przy psach, ludziach, w hałasie itd itp dlatego warto od małego psiaka do tego przyzwyczajać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='betty_labrador']jest jeszcze nowa ksiazeczka Inki Sjosten "Posłuszeństwo na codzien" w załączeniu płyta DVD z filmem instruktażowym. Wiele porad jest bardzo fajnych.

pozdr. Betty[/quote]
Czy ta książka jest gdzieś jeszcze do kupienia???

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie (a w ogóle to dzień dobry bo ja tu nowa jestem), przez Was zafascynowało mnie obedience... Zmieniłam podejście do uczenia mojego psa nowych rzeczy (lub takich, których nie mogłam nauczyć, bo nie umiałam) i TO DZIAŁA!!! Podjęłam decyzję, że chcę zapisać się na kurs. Czy ktoś z czytających i trenujących jest może z okolic Bródna, Targówka, Białołęki ????

Link to comment
Share on other sites

Nomu - zacięcia sportowego niestety nie mam, tak że my też zdecydowanie amatorsko. Co więcej umiemy naprawdę niewiele :oops:, ale jeżeli masz ochotę chetnie sprawdzę, czy cwiczenie w towarzystwie idzie nam tak samo kiepsko jak w samotności :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...