Jump to content
Dogomania

Gdzie ze szczeniakiem w marcu


zouza

Recommended Posts

Tematów jest sporo na temat wyjazdów z psem i właśnie je przeglądam, ale może ktoś mógłby coś doradzić.
Tak wyszło, że w zeszłym roku nie mieliśmy z mężem urlopu, a w tym od kwietnia idę na staż więc jedyny dla nas sensowny termin urlopowy to 14-20 marca.
Wtedy nasz Kira będzie miała jakieś 13 tyg. Problem polega też na tym, że była wzięta chora ze schroniska i miała przesunięte szczepienia w związku z czym dopiero zaczęła wychodzić na dwór. Zaliczyła już przedszkole i pierwsze kroki na dworze. Na razie twierdzi, że mieszkanie jest fajniejsze, oczywiście też zdarza jej się nasikać nie na dworze i nie na podkład.
Po tym przydługawym wstępnie mam pytanie gdzie by szło w takiej sytuacji pojechać? Jesteśmy raczej mało imprezowi, chcemy po prostu odpocząć. Mamy możliwość zostawić ją u teściów, ale rozpuszczą ją do granic możliwości, zje milion zakazanych rzeczy poza tym nie chce takiego malutkiego psa zostawiać.
Aha mieszkamy na śląsku, więc chyba nie na drugi koniec Polski chociaż marzy nam się morze, boję się, że taka podróż mogłaby być dla niej za długa.
Bardzo proszę o jakieś sugestie, może macie swoje wypróbowane miejsca? Wydaje mi się, że marzec jest raczej małóo atrakcyjną porą :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zouza']Tematów jest sporo na temat wyjazdów z psem i właśnie je przeglądam, ale może ktoś mógłby coś doradzić.
Tak wyszło, że w zeszłym roku nie mieliśmy z mężem urlopu, a w tym od kwietnia idę na staż więc jedyny dla nas sensowny termin urlopowy to 14-20 marca.
Wtedy nasz Kira będzie miała jakieś 13 tyg. Problem polega też na tym, że była wzięta chora ze schroniska i miała przesunięte szczepienia w związku z czym dopiero zaczęła wychodzić na dwór. Zaliczyła już przedszkole i pierwsze kroki na dworze. Na razie twierdzi, że mieszkanie jest fajniejsze, oczywiście też zdarza jej się nasikać nie na dworze i nie na podkład.
Po tym przydługawym wstępnie mam pytanie gdzie by szło w takiej sytuacji pojechać? Jesteśmy raczej mało imprezowi, chcemy po prostu odpocząć. Mamy możliwość zostawić ją u teściów, ale rozpuszczą ją do granic możliwości, zje milion zakazanych rzeczy poza tym nie chce takiego malutkiego psa zostawiać.
Aha mieszkamy na śląsku, więc chyba nie na drugi koniec Polski chociaż marzy nam się morze, boję się, że taka podróż mogłaby być dla niej za długa.
Bardzo proszę o jakieś sugestie, może macie swoje wypróbowane miejsca? Wydaje mi się, że marzec jest raczej małóo atrakcyjną porą :roll:[/QUOTE]

No to może góry? Przynajmniej widoki piękne i połazić nieco można.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, bo widzę, że mało kto tu zagląda :)
Góry mamy prawie na co dzień, bo Beskidy jakieś 70km od nas więc to prawie codzienność. Coraz bardziej napalamy się na morze, znalazłam plaże gdzie można z psami.
Na razie to tylko pomysły i będę jeszcze to konsultowała z moją wetką, ale może jakby się zatrzymywać co godzinkę to mała by jakoś przeżyła drogę, zwłaszcza, że lubi jeździć i jeździ od oseska ;)

Jak zaczęliśmy wychodzić z małą trochę się boi dworu, ale załapała iw domu praktycznie nie zdarza jej się nasikać, taka mądra bestia ;)
Mamy nadzieję wejść na jakieś piwko na urok szczeniaka, kto by opdmówił komuś takiemu:
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_Y-mOwtJj8fA/TWFxYOIT4KI/AAAAAAAAD4A/xguWuvkRWk0/s640/IMGP2204.JPG[/IMG]
;)

Link to comment
Share on other sites

Myślimy, myślimy, bo temat urlopu dopiero się pojawił, chcemy szybko odpoczywać póki jest możliwość ;)
Na socjalizację małej mamy jeszcze 2 tygodnie, wychodzimy z nią co 2 godziny, uczy się szybko więc powinno być ok. Myślę, że zobaczenie morza powinno być dla niej super. Poza tym na razie jest w rozmierza kieszonkowym i jak się łapki zmęczą można wziąć ją pod kurtkę.
Jak wyjedziemy koty odetchną z ulgą ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My już wróciliśmy. Byliśmy w Dziwnowie, Mała całą podróż ładnie spała, na kocyku, w koszyku, pod koszykiem itd. Cały urlop była aniołkiem. Na plaży byliśmy często jedynymi ludźmi, psa zachwycona. We wszystkich restauracjach wylegiwała się na kanapach. Gdybyśmy byli sami na penwo byśmy tyle nie spacerowali, było super. Zaczynamy myśleć nad wyjazdem wrześniowym. Może gdzieś za granicę.
Zdjęcia na zachętę:
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_ScX5wWI95vM/TYSXUuMOLII/AAAAAAAADlw/RX2jgkKrh08/s640/IMGP2578.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_ScX5wWI95vM/TYMYSBoSqvI/AAAAAAAADfA/pG3P9Jgwa8Y/s640/IMGP2479.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_ScX5wWI95vM/TYXlVjlslqI/AAAAAAAADoo/qqwBGl1Rxvw/s640/IMGP2623.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...