Jump to content
Dogomania

MAM PROBLEM Z MOIM MAŁYM SHAR_PEI SZCZENIAKIEM


pikpikjunior

Recommended Posts

jak zaskarbić sobie respekt u mojego szczeniaka (5 msc.) ???

nie mam do tego wyczucia bo jeżeli on coś przeskrobie to ja nie potrafie nawet zwroocic na siebie uwage bo on udaje ze nic nie słyszy a jak wytraca mnie z rownowagi dostaje klapsa a wtedy sie mnie boi i nie chce podejść jedyny sposob to łapoowki ; (

pomozcie

Link to comment
Share on other sites

hmm, pikpikjunior, przed kupnem psa należy przeczytać jakąś ksiażke o nich, najlepiej o tej rasie, którą kupujesz...bez przygotowania nie ma szans :roll: musisz nauczyć pieska podstawowych zasad posłuszeństwa, a jak narazie masz zły sposób nauczania i chyba sama o tym wiesz...ale sie nie zalamuj, jeszcze nie jest za późno!!(tak przynajmniej myślę).wystarczy dobra książka i solidna nauka!!Życzę powodzenia w układaniu pieska!!

pozdrówka!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Jednak w tym przypadku nie ma co się mędrzyć, bo przecież pikpikjunior chce dobrze

basaga, czy ja sie wymądrzam?pikpikjunior chciala jakąś porade i ja jej to napisałam, przeciesh chyba o to chodzi na forum?napisałam, she przed kupnem psa należy przeczytać jakąś książke, ale później dodałam, she jeshcze nie jest za późno i wystarczy "dobra książka i solidna nauka"-shkoda she tego jush nie zacytowałaś :roll: poza tym ja wiem she ona chce dobrze ale nie wiedziała jak ma zadziałać, dlatego jej to napisałam...a z twojego punktu widzenia wynika, she każdy, kto daje jakieś rady na forum, wymądrza sie :-?

Link to comment
Share on other sites

Sorki , że się wtrącę ale szczeniak już jest i trzeba pomóc w jego wychowaniu.

Wegług polskiego przysłowia " Mądry Polak po szkodzie", tak właśnie i tu właściciel najpierw nabył pieska, a dopiero szuka rad.

Ja niestety nie jestem znawczynią w tej dziedzinie , ale myślę , że tu na dogomani jest tylu mądrych właścicieli piesków , że pomogą w wychowaniu shar-peika

Link to comment
Share on other sites

ja myśle she jest tu peełnoooo tego typu tematów i ja ci radzę ich poszukać pikpikjunior, a tam znajdziesh rady:) a jeżeli nie, tio ja ci radze,powtarzam, zakupić książke, która porusza problemy wychowania małego szczeniaczka na posłusznego psa:)ale musisz dosyć szybko zadziałać...

Link to comment
Share on other sites

, przeciesh , she , she jeshcze "-shkoda she jush she , she

Kurde, co za moda! Żeby przeczytać te posty musiałam zużyć dwa razy więcej czasu niż normalnie! Pomijam, że "she" czytałam jako "szi" - sorry za polską fonetykę, ale nie mam siły szukać angielskiej i strasznie mnie to wybijało z rytmu, no bo skąd tyle "onych".

Fuksiara, jeszcze "każdy" zapomniałaś napisać kashdy :wink:

Link to comment
Share on other sites

wszyscy mówią o literaturze, ale nikt nic nie polecił..

Proponuje książki Johnego Fisher'a:

"Okiem psa" i "dlaczego mó pies...?"

Mi bardzo pomogły w wychowaniu indywidualistki i co najważniejsze zrozumieniu jej i jej potrzeb, a książki są ciekawe i łatwo przyswajalne

Pozdrawiam i życze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...