Jump to content
Dogomania

siusianie do kuwety-dorosły pies....


aska_1501

Recommended Posts

Moi Drodzy,
ale mam problem...Za jakiś czas będę się przeprowadzała i wtedy moja Yoga bedzie siedziała o wiele dłużej sama niż teraz....W tym momencie siusia na dworze....Chciałabym nauczyć ją korzystania z kuwetki, poniewaz wiem ze nie wytrzyma tyle godz a sikania na podłogę też nie bardzo mi odpowiada...I co tu zrobić?
Mamy kuwetkę ale jako maluch jakoś za nią nie przepadał....Pomocy!!!!
Pozostaje jeszcze klatka...ale ona ma już rok i 3 m-ce i jakoś do klatki przekonana nie jestem:-(

Link to comment
Share on other sites

A jak dlugo ona mialaby siedzieć bez wychodzenia na siusiu?Molka wytrzymuje nawet do 6,7 godzin(a ma 8 miesięcy),jak się uprze to i 8 przetrzyma.No,ale to są takie sytuacje szczególne,bo zwykle to ona siedzi sama jakieś max.4-5 godzin,po prostu zawsze jest w domu ktoś kto może ją w międzyczasie wypuścić na dwór.Moze poprosisz kogos z sasiadów,żeby przychodzil do Ciebie i wypuszczal pieska ze 2 razy dziennie jak nikogo nie ma w domu?Co do kuwetki,to powinna byc przede wszystkim duża i z niskimi sciankami.Nie ma nic gorszego dla psa jak niewygodna,wysoka kuweta,w której jest zbyt malo miejsca.Molka np.lubi sie pokrecic zanim usiadzie i zrobi co trzeba,wiec w jej przypadku zrezygnowalam z kuwety na rzecz spacerkow 'toaletowych':eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Asiu,

a ja proponujęrozważenie takiej opcji - zrobienia tzw. kociego wyjścia gdzieś w bocznych drzwiach domu - i wybudowanie zewnętrznego kojca (koniecznie krytego daszkiem, choćby i drucianym! dla bezpieczeństwa pieska). Taki kojec dla yorka nie musi być duży - a pies świetnie kojarzy, że jest to jednak miejsce "poza domem", a nie przedłużenie wnętrza.

Jeśli yoreczka ma już wbite do głowy zachowywanie czystości w domu, to po co jej mieszać w łepetynce?

Inwestycja droższa od kuwety, ale, na dłuższą metę, znacznie bardziej opłacalna.
:lol:

Poza tym, oczywiście, skoro się zmienia Wasz styl życia, to musicie się poświęcić w większym, niż dotąd, stopniu żeby pieskowi zająć czas kiedy jesteście w domu.
Ale o tym pewnie świetnie wiesz.

No - można jej jeszcze dokupić drugiego yorka. Albo kota. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...