Jump to content
Dogomania

łyse plamy na łapach psa


TheLabradorRetriever

Recommended Posts

 

Uczulona jest na kurczaka, a skąd wiadomo że nie ma drób ogólnie i czy kaczka też nie będzie uczulać?

 
z góry nie wiadomo na 100%
ale nie ma czegos takiego jak uczulenie na drób "w ogóle"
jest uczulenie na konkretne białko/białka
i statystycznie sa białka które uczulają częściej niz inne
do tych najpopularniejszych alergenów nalezy własnie kurczak, wołowina ostatnio tez jagnięcina i ryby hodowlane
z kolei kaczka uczula bardzo rzadko
Może to kwestia sposobu tuczu w hodowlach, może ekspozycji na alergen ( kurczak to najczęsciej "skarmiane" mieso)
Alergia nie zawsze pojawia sie od razu , czesto pies uczula sie na dane białko dopiero po dłuzszym czasie karmienia.
Stad bywa że karma dotad dobrze tolerowana nagle staje się alergizująca.
Bywają też alergie krzyżowe gdzie dopiero połączenie kilku alergenów daje obraz kliniczny.
Dlatego w wypadku watpliwości i gdy nie ma mozliwości zrobienia testów dobiera się karme tak aby a/ pojawiły sie zupełnie nowe dla psa źródła białka ( w tym także roślinnego- dlatego trzeba patrzeć i na zawartośc miesa i na wypełniacze) b/ skład karmy był jak najmniej złożony ( obraz może zamazać nawet śladowa ilośc alergenu w karmie np dodatek tłuszczu z kurczaka w karmie z jagnieciną czy rybą )
Link to comment
Share on other sites


Jakie macie zdanie o tych różnicach zdrowotnych między kundelkami, a psami rasowymi?
 

 

Najgorzej jest ze zdrowiem psów z pseudo... Tam się dopuszcza wszystkie psy, nawet te z chorobami genetyczymi!

Jeżeli chodzi natomiast o kundelki i psy rasowe (ZKwP, ewentualnie ZHPR) to nie zgodzę się z twierdzeniem, że rasowce częściej chorują. Jeżeli hodowla jest odpowiedzialna, dba o psiaki, regularnie bada itp. to na to nie ma reguły!

W maju adoptowałam kundelka ze Schroniska. Wiecznie jakieś problemy. A to oczko chore, a to uszy, a to trzeba wyciąć guzki...

Teraz czekamy na operację rzepki i więzadła krzyżowego przedniego. Mam nadzieję, że te fatum nas wreszcie opuści bo wiecznie jesteśmy u Weterynarza. Za to w portfelu co raz większe pustki.

Link to comment
Share on other sites

Może zmień karmę, moja suka jest uczulona na jagnięcinę i po zjedzeniu dosłownie 2-3 porcji drapie się niesamowicie. To że pies uczulony na kurczaka, to nie oznacza, że na inny drób też ( u nas kurczak alergizuje, kaczka, indyk nie). Moja suka royala hypoallergenica też jadła, alergia się wyciszyła, ale nie widziałam powodu, by płacić tyle kasy za raczej beznadziejną w składzie karmę. Obecnie je karmy rybne i jest ok, ale dużo taniej:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...