Jump to content
Dogomania

*Pabianice* mix grzywacz stary i zaniedbany Skarbek JEST JUŻ W NOWYM DOMU !!


piechcia15

Recommended Posts

a oto i foteczki od Skarbeczka vel Bonia:)
[IMG]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/piechcia15/DSC00488.jpg[/IMG] [IMG]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/piechcia15/DSC00487.jpg[/IMG] [IMG]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/piechcia15/DSC00485.jpg[/IMG] [IMG]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/piechcia15/DSC00473.jpg[/IMG] [IMG]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/piechcia15/DSC00472.jpg[/IMG] [IMG]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/piechcia15/DSC00493.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

witam, wczoraj miałam okazję być u Pani Renaty- właścicielki Skarbusia/Bonia po odbiór darów dla Przytuliska. Psiaczek ma się bardzo dobrze, Pani Renata ma wielkie serce, myśli cały czas o operacji choć jednego oczka psiaka, ale koszty są spore i nie wiadomo, czy operacja będzie skuteczna. Psinka świetnie sobie radzi, nie powiedziałabym na pierwszy rzut oka, że jest niewidomy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam wszystkich!
W zeszłym tyg. byłam z Bonusiem u lekaraz okulisty który jest w Krakowie Paweł Stefanowicz. Okazało sie że nie mozna operowac zaćmy u Bonusia bo to jest tzw. choroba genetyczna, często występująca u grzywaczy i pudli. Więc nie można przeprowadzić operacji usunięcia zaćmy.
A juz myslałam że Bonuś bedzie widział, szkoda że nie ale i tak daje sobie znakomicie radę (ale co sie nie robi dla ukochanego zwierzatka).
Podobno on nawet nie wie czy jest dzień czy noc to znaczy ze nic nie widzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='piechcia15']ale świetnie daje sobie radę:) zwierzęta szybko sie przystosowują do nowych warunków.:)
pozdrowienia dla Skarbka i skarbkowej rodziny:)[/QUOTE]

Witam!
Bonuś w tym roku trochę chorował na oczka, miał zapalenie gałki ocznej. Ma też guza na śledzionie w marcu ten guz był jeszcze nie taki duży jak teraz (guz rośnie). Nie wiem co mam zrobić czy poddać go operacji czy nie. Oczka wyleczyliśmy jest wszystko dobrze, jest uśmiechnięty i radosny, bardzo dobrze sie czuje ten guz mu w niczym jak na razie nie przeszkadza. Proszę o radę co mam robić?

Link to comment
Share on other sites

a ile Skarbek może mieć teraz lat? wtedy był określony na ok 10lat, czy to w miarę oddaje jego stan? może jeśli jest taki starutki to dać mu spokój i nie ryzykować narkozą która mogłaby byc dla niego śmiertelna:( ostatnio zrobiłam się przeciwniczką wycinania guzów u psów:( za dużo się już nasłuchałam jak one szybko odrastają:( chyba że właśnie coś niekonwencjonalnego ale to zawsze ryzyko czy wzrost guza się nie przyspieszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bonuś idzie dzisiaj na operacje oczu. Ma zwichniete soczewki w obu oczkach, mysle ze bedzie wszystko dobrze i moze jesli są siatkówki ok to moze bedzie cos widzial. Operacja jest potrzebna i to bardzo bo grozi to jaskrą i innymi następstwami. Bedzie miał zrobiony rtg płuc przed operacja bo Bonuś ma guza na śledzionie i sprawdzimy czy nie ma przerzutów. Jeśli bedzie wszystko dobrze doktor Stefanowicz przystąpi do operacji.
Trzymajcie kciuki za mojego SKARBUSIA.

Link to comment
Share on other sites

Niestety operacji narazie nie bedzie. Bonuś ma duzego guza sledziony 7 cm na 10 cm wiec mamy zaplanowana operacje na 21 listopada najpierw musimy usunąć guza. Przerzutow do płuc nie ma wiec jest w miarę dobrze. Badania krwi bardzo dobre, przeswietlenie płuc tez ok. Dostaliśmy kropelki i bedziemy czekać. w późniejszym terminie bedziemy operować oczka.

Link to comment
Share on other sites

wg mnie bardzo dużo ryzykujecie otwierając tak dużego guza... i podając go narkozie w takim wieku:( Ja dałabym mu spokój:( jest bardzo duże ryzyko że po wycięciu guza przerzuty ruszą w galopującym tempie. Znam kilka takich przypadków. Ostatnio dzwoniła do mnie jakaś pani która straciła właśnie sunię ONka. Sunia miała usuwany niewielki guz na listwie mlecznej, nie miała przerzutów ani nic. 2 mies. po operacji pies nieżył, bo naruszenie guza było jak bomba z opóźnionym zapłonem, ruszyło na płuca i całą resztę:(
ja mam sunię z ogromnym guzem wielkości pięści i kilka innych mniejszych i tez tego nie ruszam, bo ma już przeżuty do płuc.

Dajcie sobie spokój:( takie jest moje zdanie...

ale oczywiście trzymam kciuki za Skarbka

Link to comment
Share on other sites

No ja też jestem przeciwna operacji bo w ostatnich latach odeszły moje dwie sunie na raka jedna wlasnie miala guzy na listwie mlecznej zyla pozniej jeszcze dwa lata a pozniej przerzuty na pluca, druga odeszla bez operacji w ciagu 2 m-cy.
Ale Bonuś ma guza wielkoci pięści a to maly piesek wiec w kazdej chwile moze peknąć i wtedy bedzie gorzej.
Doktor Stefanowicz powiedział że to jest sprawa życia lub śmierci, doktor Gubała jest podobnego zdania.
Bo to nie jest guz twardy tylko guz miękki wypełniony krwią, może przy wiekszym urazie pęknąć lub sam od siebie.
Ja też sie boję ale muszę być dobrej myśli ze to bedzie guz ktory nie daje przerzutów i bedzie wszystko dobrze.
Wydaje mi sie że nie mam innego wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='skarbek']nie można połączyc muszą być zrobione osobno. Inny lekarz będzie robił operacje guza. Pi tej operacji musi być idstep przynajmniej 1 miesiąc a druga najlepszy i jedyny specjalista okulista dla zwierząt dr stefanowicz[/quote]

skarbuś nie miał zadnej operacji jak do tej pory, ponieważ dostał jaskrę w jednym oczku bardzo go bolało więc zajeliśmy sie narazie jaskrą, operaacja jest zaplanowana na 7.12 ale jeszcze nie jest pewna czy sie odbędzie. Teraz czuje się dobrze jutro tzn. 24.11 idziemy na kontrolę do naszego wet.okulisty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...