Jump to content
Dogomania

*Pabianice* mix grzywacz stary i zaniedbany Skarbek JEST JUŻ W NOWYM DOMU !!


piechcia15

Recommended Posts

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bonuś ma termin na zabieg na 7 grudnia, ale ostatnio wymiotował i był bardzo słaby. Rano zjadł wątrobe wieprzową gotowaną na małym talerzyku razem z kurką. Nie wiem czy zaszkodziła mu ta wątroba bo wyniotował 4 razy tą wątróbką i żółcią. Popołudniu pojechałam z nim do lekarza dostał zastrzyki i kroplówkę. Weterynarz powiedział ze może to być też skutek tego guza śledziony bo szybko rośnie. Dzisiaj trochę lepiej się czuje, zjadł ale nie chce pić. Dostał antybiotyk w pastylkach a juto jedziemy na kontrolę. Myslę ze to tylko zartrucie.

Link to comment
Share on other sites

Bonuś jest juz po operacji czuje sie dobrze. Dzisiaj już w miarę normalnie je. Guz był bardzo duży widziałam go , śledziona jest mala a guz miał wymiary nie do określenia chyba z 15 cm na 15 cm, nieładny wprost wielkie przeżycie coś takiego zobaczyć. Nie ma żadnych przerzutów na organy wewnetrzne. W poniedziałek dam do badania tego guza (bo dopiero lekarz przygotuje go do badania). Usuniętą ma Bonuś także przepuklinę pępkową z którą przyszedł do nas. Trzymajcie kciuki za Bonusia.

Link to comment
Share on other sites

On przed operacją też był wesoły i skory do zabawy, nie przeszkadzało mu że nie widzi, ma bardzo dobry węch i słuch też. Już po operacji po 6 godz. był taki głodny ze tylko nosek miał w gorze. Nie jadł i nie pił przed operacja zamiast 12 godz. to 24 wiec był bardzo glodny. Dostał dopiero pare kęsów około 17.00 i troszkę później też pare kęsów. Za to odrabia teraz zaległości w jedzeniu, kurka troszkę makaroniku i marchewkę. Jak nigdy nie chciał jeść zadnych dodatków to teraz wcina co mu się da ale z umiarem oczywiście. Jutro jedziemy do wet. na kontrolę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czekam dalej na wyniki, ale nieoficjalnie wiem ze to był olbrzymi krwiak i nic strasznego. Dzwonili do mnie z laboratorium chcieli rozmawiac z wet. ale On jest na urlopie do 10 stycznia. Nie wiem czy sie cieszyc czy nie, bo moze to pomyłka. Jak bede miała oficjalne wyniki to napisze. Ale Bonuś czuje się znakomicie jest wesoły bardzo ruchliwya rana ladnie sie zagoiła.
Oby wieści były dobre tak jak do tej pory te nieoficjalne.
Bonuś pozdrawia wszystkie Cioteczki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bonuś jest pod stałą kontrolą swojego lekarza, bierze zastrzyki zelexis już wziął 6 zastrzyków. Czuje się bardzo dobrze ale wycinek guza okazał się złośliwy.
Opis: Fragment śledziony ogniskowo z białawym naciekiem i obfitymi skrzepami krwi. Z dwóch licznie pobranych wycinków stwierdzono utkanie wrzecionowatokomórkowego złośliwego mezenchymalnego nowotworu. Na podstawie otrzymanego materiału ocena doszczętności zabiegu nie jest możliwa.
Ale na razie i myślę że długo Bonuś bedzie sie czuł jak do tej pory. Nie robiliśmy operacji na oczka, bierze kropelki 3 x dziennie 2 rodzaje.
Dbamy o Bonusia jak o dziecko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam!
Mój Bonuś czuje się dobrze nie ma przerzutów.
Myslę że jeszcze długo z nami zostanie, jest bardzo radosny, widać że zdrowy, wybrał zastrzyki uodparniające (całą serię), do kontroli idziemy we wrzesniu. Trzymajcie kciuki za Bonusia.:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Skarbek wita wszystkich w Nowym 2014 roku!
Skarbek (Boni) jest u nas prawie trzy lata, od operacji wycięcia guza minął rok - Bonuś jest zdrowy i czuje się dobrze. Jest pod kontrolą lekarza i wszystko jest dobrze. Troszkę się zaokrąglił ale to dlatego że może więcej teraz jeść i nic mu nie przeszkadza w brzuszku.
Pozdrawiamy wszystkich a przede wszystkim Panią wolontariuszkę, która znalazła dom dla Bonusia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...