Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

Zamiast obliczać wysokość ciąż proponowałabym zamieścić obowiązkowy punkt:

* Schronisko/Organizacja walczy z bezdomnością zwierząt poprzez:
1....
2....
3....

Każdy będzie mógł tam wpisać te sterylizacje i usypiania, czy inne działania, jakie podejmuje w tym kierunku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tygrysico, jak będzie wyglądało zakładanie ankiety? Czy ja (lub ktoś inny) mam co miesiąc zakładać nowy wątek, czy na dogomanii jest techniczna możliwość "przywieszania" i "odwieszania" ankiet w tym jednym wątku, przy pomocy moderatora?

Podpisuję się pod pomysłem rozi :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym jeszcze dodała pytanie o wolontariat w schronisku, czy wolontariusze są wpuszczani, czy mają wpływ na los psiaka, czy tylko "obsługa" i kierownictwo o wszystkim decyduje?? Czy jest jakas wolontariacka kontrola ??? I po drugie czy schronisko jest prywatne czy "państwowe" prywatne schrony pobieraja często od gmin horrendalne stawki za kazdego psa a właściciel schronu ma na tym niezły biznes- nie chciałabym aby ktos dorabiał sie w ten sposób. No i jeszcze trzeba miec pewnośc, że ze schroniska/przytuliska karma nie wyparuje na przykład na aukcje allegro...??

Link to comment
Share on other sites

ok, zaktualizowałam troszkę drugi punkt o podanie informacji jak dane schronisko walczy z bezdomnością zwierząt. jak wrócę to dopiszę to co podała Yorija i Inez de Villaro, czyli na co zgłaszający mają zwrócić szczególną uwagę... nikt się nie wypowiada na ten temat więc myślę że nie ma zastrzeżeń...? ;)


[quote name='Lemoniada']Tygrysico, jak będzie wyglądało zakładanie ankiety? Czy ja (lub ktoś inny) mam co miesiąc zakładać nowy wątek, czy na dogomanii jest techniczna możliwość "przywieszania" i "odwieszania" ankiet w tym jednym wątku, przy pomocy moderatora?

Podpisuję się pod pomysłem rozi :)[/QUOTE]

nie mam pojęcia czy jest taka możliwość :) pewne jest że w tym momencie bez pomocy moderatora nie można już nawet dołączyć ankiety bo wątek został już zrobiony.

pozwól że zapytam..? czy ty jesteś z miau czy od początku z dogo? ;) na miau jest w tym lepiej że co miesiąc jest nowy wątek, a na dogo nie ma takiej możliwości... jeśli będziemy "doczepiać" tutaj ankiety to wątek znowu zrobi się długi i mało czytelny :)

myślę że najlepiej będzie na czas wyboru kandydata w ankiecie wewnętrznej zakładać nowy wątek z nową ankietą, a ten po prostu zostawić dla glosowania na Krakvecie... takie moje skromne zdanie :lol: nie wiem...? czy mogłabyś się zająć robieniem tych ankiet tak jak do tej pory? robiłaś to bardzo dobrze więc myślę że wszyscy są za tym żebyś dalej się tym zajmowała ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Witam,

W konkursie lutowym zwyciężyła fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie - gratulujemy!

Klienci rezygnując z należnych Im rabatów uzbierali kwotę 10723zł. Sklep Krakvet przeznacza 1000zł jako pomoc dla wygranej - łącznie Schronisko otrzyma pomoc w wysokości 11723zł. Gratulujemy!
W dniu jutrzejszym skontaktujemy się z fundacją celem poinformowania o wygranej, a za chwilkę rozpocznie sie konkurs marcowy...



Pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko[/QUOTE]gratulacje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TYGRYS-ica.']
myślę że najlepiej będzie na czas wyboru kandydata w ankiecie wewnętrznej zakładać nowy wątek z nową ankietą, a ten po prostu zostawić dla glosowania na Krakvecie... takie moje skromne zdanie :lol: nie wiem...? czy mogłabyś się zająć robieniem tych ankiet tak jak do tej pory? robiłaś to bardzo dobrze więc myślę że wszyscy są za tym żebyś dalej się tym zajmowała ;)[/QUOTE]
Nie ma sprawy :) W takim razie czekam na pozostałych 9 kandydatów i ruszamy z ankietą.
A jeśli chodzi o "przynależność forumową" to na miau zawitałam rok wcześniej i tam więcej czasu spędzam, choć i dogo jest mi bardzo bliskie :)

Link to comment
Share on other sites

Witam
Chciałam zgłosić:
SCHRONISKO W CZĘSTOCHOWIE
[URL]http://czestochowa.schronisko.net/index.html[/URL]
[URL]http://www.facebook.com/schronisko.czestochowa[/URL]
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział w Częstochowie
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
w Częstochowie
ul. Gilowa 44/46
42- 202 Częstochowa

W chwili obecnej w schronie jest ok. 320 psów i ok. 60 kotów,
Wykonuje się miesięcznie około 50 zabiegów sterylizacji z czego:
- sterylizacja suk ok. 15 zabiegów
- kastracja psów ok. 15 zabiegów,
- sterylizacja kotek ok. 10 zabiegów,
- kastracja ok. 10 zabiegów.

Ślepe mioty są usypiane.

Schronisko promuje ideę adopcji poprzez plakaty, ulotki, uczestnictwo w imprezach lokalnych a także organizowanie koncertów - najbliższy 11 marca w Częstochowie w Teatr From Poland.

Wątek schroniska na dogo:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/178404-Schronisko-w-Cz%C4%99stochowie[/url]....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']Nie ma sprawy :) W takim razie czekam na pozostałych 9 kandydatów i ruszamy z ankietą.
A jeśli chodzi o "przynależność forumową" to na miau zawitałam rok wcześniej i tam więcej czasu spędzam, choć i dogo jest mi bardzo bliskie :)[/QUOTE]

właśnie ten kotek w avatarku mnie skłonił do tego pytania ;)

ps. mamy już 2-óch kandydatów i 5 dni na zgłoszenia :)

Link to comment
Share on other sites

Witam, chciałabym zgłosić

[B]Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Skierniewicach[/B] [url]http://www.schronisko-skierniewice.pl/[/url]
ul. Pamiętna 16
96-100 Skierniewice
woj. łódzkie

1. Obecnie przebywa w schronisku ok 100 psów, kotów nie ma ponieważ nie ma tam warunków na trzymanie kotów.
2. Sterylizacje wykonywane są średnio raz w tygdoniu, wynika to z faktu że jest tylko jeden gabinet pozabiegowy w którym suczka może dochodzic do siebie.
3. Kastracji nie ma, chyba że nam wolontariuszom uda się zalatwić dla psiaka np pobyt w hoteliku, wówczas nasza wetka kastruje psiaka ale płacimy za to my (oczywiście mamy zniżkę ;)
4. Ślepe mioty są usypiane
5. Wszystkie psiaki są zaszczepione przeciwko wściekliźnie, jesli jest potrzeba zaszczepienia szczeniaków lub dorosłych psów szczepionka kompleksową wówczas my wolontariusze opłacamy dodatkowe szczepienie
6. Schronisko podlega pod Zakład Utrzymania Miasta Skierniewice
7. Promocja schroniska zaczeła się od kiedy w schronisku zaczęła działać grupa wolontariuszy (od marca 2009 roku)
8. Jako grupa wolontariuszy jestesmy mile widziani w schronisku, organizujemy imprezy i zbiórki na rzecz psiaków, co miesiąc organizujemy dzień otwarty w schronisku (w każda ostatnia niedziele miesiąca), pozyskaliśmy środki z UE z programu Młodzież w Działaniu, pozyskaliśmy środki z Fundacji Leopolda Kronenberga w ramach akcji „Wolontariusz na bank” organizowanej przez Citibank, uruchomiliśmy stronę internetową schroniska, prowadzimy kontrole poadopcyjne, uruchomiliśmy i promujemy schronisko oraz adopcje psów na portalu „Nasza klasa” oraz „facebook”, udało nam umieścić psy mające małe szanse na adopcje w fundacjach oraz zapewnić opiekę medyczną psom, które nie miały na taką szansy w schronisku itp.

[COLOR="red"]Zdajemy sobie sprawe z tego że to co udało nam sie zrobic to tylko kropla w morzu potrzeb schroniska, psiaków jest coraz więcej, coraz częściej trafiają w złym stanie, wymagają specjalistycznej opieki, wielokrotnie wozlismy psiaki do warszawy na rózne skomplikowane operacje. Oczywiście możemy liczyc na pomoc kilku zaprzyjaznionych fundacji i stowarzyszeń (SZCZECINEK górą, dziękujemy mariamc za DOLARKA ale jestesmy swiadomi tego że fundacje i stowarzyszenia mają wielu podopiecznych i nie zawsze sa w stanie pomoc naszym schroniskowym psiakom więc staramy sie ogłaszac nasze psiaki na wszelkie sposoby. Szukamy im DT a wiadome jest to że w takim DT psiak musi coś jeść więc karma wysokobiałkowa byłaby na wage złota.[/COLOR]

Tutaj kilka wątków naszych schroniskowych podopiecznych:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/1991...affka-szuka-DS[/url]!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/1903...%87-cierpienia[/url]!!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/1899...C3%93%C5%BBCIE[/url]!!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/1941...8CZOWYM-MOSTEM[/url].

[url]http://www.dogomania.pl/threads/1940...C4%99%C5%9Bcie[/url]!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/1767...-wspanialy-dom[/url]!!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/1795...C-w-nowym-domu[/url]!

Warto tez wspomnieć że wielu z naszych wolontariuszy wspiera finansowo psiaki z dogo (DORCIA, BLACKY, OLA zwana LUNĄ …) a także organizuje bazarki dla TTB (bardzo dziękujemy agacie Agnieszce i ani za DOLCIA, BAKO i ZUZKE)

Wygrana w krakvecie zapewniłaby naszym psiakom odpowiednio zbilansowana karmę której bardzo brakuje w schronisku (kasza i karma Puffi nie zaspokoja potrzeb niektórych chudzielców ze schroniska a mamy ich trochę) Wiadomo pełne psie brzuszki to duuuuużo zdrowia, radości i merdających ogonków

Warto też dodać, że niejednokrotnie wspomagamy nasze schroniskowe psiaki wyciągając pieniążki z naszych prywatnych portfeli bo
[COLOR="red"][B]PSY TO NASZA MISJA I PASJA!!![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Zgłaszam Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kruszewie koło Ostrołęki
[url]www.kruszewo.schronisko.org[/url]
[/B] Jest to schronisko prywatne, które ma podpisane umowy z gminami, ale
a) właściciele dbają o zwierzaki, jedzenia im nie brakuje, a niektóre są wręcz za grube
b) psy mają swoje imiona i historie, nie są tylko numerami z kartoteki
c) suki i psy oraz koty są sterylizowane, jeśli jakieś zwierzę wyjdzie bez zabiegu, nowy opiekun przywozi go w odpowiednim terminie na zabieg
d) szczeniaki są szczepione przeciwko chorobom wirusowym
e) ślepe mioty są usypiane
f) wolontariat jest mile widziany i wspólnie z właścicielami schroniska tworzymy stoisko na imprezach plenerowych
g) bywa że zwierzaki dla których jest dt czy ds są podwożone przez właścicieli do 150km od schroniska

Obecnie przebywa w schronisku około 400 psów i kilkanaście kotów.
Główny wątek schroniska:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/117793-schronisko-Canis-w-Kruszewie-prawie-400-ps%C3%B3w-szuka-domu-pom%C3%B3%C5%BC[/url]!

Link to comment
Share on other sites

A czy ja mogę zgłosić sama siebie? Karmy ciągle brakuje, moze udałoby się i ludzie z dogo odpoczęłiby ode mnie na jakiś czas. Mogłabym?
Odpowiem na wszystkie pytania.
Od lat pomagam bezdomnym psom i kotom. Mam w tej chwili w sumie 18 psów i 14 kotów. Nie mam pracy a moj mąż pracuje dorywczo. Gmina nie pomaga.
Głównie pomoc otrzymuję od dogomanii.
Przepraszam, że pytam, ale bardzo potrzebuję karmy i pomyślałam, że kto pyta, nie błądzi. Może by sie udało? wygrać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']A czy ja mogę zgłosić sama siebie? Karmy ciągle brakuje, moze udałoby się i ludzie z dogo odpoczęłiby ode mnie na jakiś czas. Mogłabym?
Odpowiem na wszystkie pytania.
Od lat pomagam bezdomnym psom i kotom. Mam w tej chwili w sumie 18 psów i 14 kotów. Nie mam pracy a moj mąż pracuje dorywczo. Gmina nie pomaga.
Głównie pomoc otrzymuję od dogomanii.
Przepraszam, że pytam, ale bardzo potrzebuję karmy i pomyślałam, że kto pyta, nie błądzi. Może by sie udało? wygrać![/QUOTE]
czemu nie? jak dla mnie OK

Link to comment
Share on other sites

To ja zgłoszę naszą Fundację dla Zwierząt Animalia z Poznania:

[URL="http://fdz-animalia.pl/"][COLOR=#4444ff]http://fdz-animalia.pl/[/COLOR][/URL]

Fundacja dla Zwierząt Animalia powstała, a właściwie rozpoczęła działalność zgodnie z przepisami, w styczniu 2006. Wszyscy członkowie i wolontariusze fundacji pracują zawodowo, a w fundacji działają społecznie, w czasie wolnym, całkowicie non profit, czyli nieodpłatnie.


Zgodnie ze statutem podstawowym celem Fundacji jest:
[LIST]
[*]pomoc zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym w znalezieniu im domów, umieszczanie ich w domach tymczasowych, hotelach, przytuliskach z któremy współpracujemy, współpraca i pomoc placówkom działającym na rzecz zwierząt bezdomnych,
[*]działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, przez organizowanie i prowadzenie edukacji prozwierzęcej oraz współpraca z instytucjami propagującymi humanitarne traktowanie zwierząt, m.in. prowadzenie akcji propagujących zagadnienia praw zwierząt w szkołach różnych szczebli.
[*]wszelkie działania w zakresie zwalczania zjawiska bezdomności zwierząt przez propagowanie wiedzy o sposobach ograniczania populacji zwierząt oraz realizacja programu sterylizacji i kastracji. Prowadzimy zabiegi sterylizacji i kastracji wszystkich zwierząt znajdujących sie pod naszą opieką, w tym także poprzez sterylizacje aborycjne. Pomagamy finansowo przy takich zabiegach osobom opiekującym się kotami wolnożyjącymi;
[*]zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami.
[/LIST][B]Ponieważ nie mamy własnego schroniska - na podstawie porozumienia mamy pod opieką 2 przytuliska gminne: Puszczykowo i Buk.[/B]
[B]Poza tym utrzymujemy psy w 4 hotelach - mamy tam obecnie 11 psów. Okresowo mieszkają tam także koty. W hotelach umieszczamy także zwierzęta po zabiegach operacyjnych, kastracjach, sterylizacjach.[/B]
[B]Psiaki w hotelach oraz w przytuliskach otrzymują od nas karmę, pokrywamy koszty zabiegów, operacji.[/B]
[B]Z uwagi na brak kociarni - koty fundacyjne mieszkają w domach tymczasowych. Opiekujemy się także całą rzeszą kotów wolnożyjących finansując ich leczenie, operacje i sterylizacje. Pomagamy karmicielkom, dostarczając karmę dla kotów.[/B]

Obecnie pod opieką Fundacji przebywa około 20 kotów i ponad 40 psów. Stale przybywają nowe zwierzaki.
Środki finansowe szybko się wyczerpują, stąd nasze zgłoszenie.

Może w tym miesiącu wybór padnie na naszą Fundację dla Zwierząt Animalia z Poznania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...