Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

Krakvet co miesiąc organizuje ankietę, w której głosujący wybierają podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom, ich zdaniem najbardziej potrzebujący pomocy. Zwycięzca otrzymuje od Krakvetu pomoc w postaci wybranych przez siebie produktów (karm i żwirków) o wartości 9 000 – 14 000 zł.

Co miesiąc dwa połączone fora Dogomania.pl i Miau.pl solidarnie głosują na jednego wybranego wcześniej kandydata, pomagającego bezdomnym zwierzętom. Wcześniej fora naprzemiennie wybierają wspólnego kandydata w ankiecie wewnętrznej. Miesiące nieparzyste przypadają dogo, zaś miesiące parzyste należą do miau.




[B]Regulamin głosowania w ankiecie wewnętrznej:[/B]

[LEFT] 1. Co dwa miesiące wybieramy wspólnie jednego kandydata na dany miesiąc (nie ma ustalania kandydatów z góry).

2. Kandydata może zgłosić dowolna osoba podając w poście zgłoszeniowym krótką informację o aktualnej sytuacji kandydata oraz o tym w jaki sposób walczy on z bezdomnością zwierząt, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stanowisko kandydata w zakresie:
- sterylek aborcyjnych, także tych w wysokiej ciąży
- usypiania ślepych miotów
- wykupywania z pseudohodowli
- leczenia zwierząt powypadkowych i w najcięższych stanach (czy dany kandydat podejmuje się takiego leczenia)
- wolontariatu w schronisku (czy wolontariusze są wpuszczani i czy mają jakiś wpływ na los zwierząt)
- czy dane schronisko poza psami pomaga również innym zwierzętom (jeśli tak, to jakim)
- czy dane schronisko jest prywatne czy państwowe
pamiętając o jednoczesnym zgłoszeniu kandydata w odpowiednim wątku na Krakvecie.

3. Każdy zgłoszony kandydat musi wyrazić zgodę na kandydowanie w ankiecie.

4. Kandydatury przyjmowane są od 1-go do 7-go lub do wyczerpania limitu ankiety (max 10 kandydatur). 7-go dnia danego miesiąca w godzinach wieczornych tworzona jest ankieta. Głosowanie trwa do 15-go około godziny 20.00.

5. W ankiecie wewnętrznej, agitacja na kandydatów dozwolona jest tylko na forum dogomania.pl!

6. Po zakończeniu ankiety oficjalnie podajemy dane zwycięzcy na forum miau.pl. W miesiącach parzystych użytkownicy forum dogomania.pl są zobowiązani, zgodnie z umową, do głosowania na Krakvecie na kandydata, wyłonionego w wewnętrznej ankiecie forum miau.pl.

7. Zwycięzca z Krakvetu ma prawo ponownie wystartować w ankiecie wewnętrznej po upływie karencji (2 lata).


[FONT=Comic Sans MS][SIZE=5]Link do ankiety:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/214317-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesie%C5%84%21"]KLIK[/URL]

[/SIZE][/FONT]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Instrukcja głosowania w Krakvecie:[/B]

1. wchodzisz na stronę [URL="http://www.krakvet.pl/forum"][COLOR=windowtext]http://www.krakvet.pl/forum[/COLOR][/URL]
2. wciskasz link Zarejestruj się
3. wyskakuje regulamin rejestracji, a ty zaznaczasz: Akceptuję
4. wyskakuje wniosek rejestracyjny, a ty go wypełniasz: pole użytkownik, dwa razy email, dwa razy hasło, potwierdzasz rejestrację i wciskasz „wyślij”
5. dostajesz na maila (często ląduje on w spamach), którego podałeś, wiadomość aktywacyjną i klikasz w podany w niej link
6. logujesz się na forum Krakvetu [URL="http://www.krakvet.pl/forum"][COLOR=windowtext]http://www.krakvet.pl/forum[/COLOR][/URL] wpisując nazwę użytkownika i hasło
7. na forum wybierasz dział „Pomoc dla schronisk”
8. dalej wybierasz „Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc - ................ 2011”
9. wyskoczy ci ankieta – zaznaczasz [U]„...................................................”[/U] i klikasz pod ankietą „wyślij”

Jeśli jesteś już zarejestrowany na Krakvecie to zaczynasz od punktu nr 6!

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=5]Głosowanie rozpoczyna się 16 każdego miesiąca :smile:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=5]Życzymy miłego głosowania[/SIZE][/FONT] :smile:

[IMG]http://i203.photobucket.com/albums/aa2/vectra_foto/bannerki%20bajerki/pianka.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]Dotychczasowi beneficjenci konkursu w Krakvecie:[/B]

[B]rok 2005[/B]

w[COLOR=black]rzesień - schronisko w Siedlikach - 219 zł
październik - schronisko w Harbutowicach - 218 zł
listopad - cichy kąt - 215 zł
grudzień - schronisko Bożeny Wahl - 228,5 zł
[/COLOR]
[B]rok 2006[/B]

styczeń - przytulisko Marzeny Krzętowskiej - 206,23 zł
luty - schronisko w Mielcu - 220 zł
marzec - schronisko w Korabiewicach - 217,5 zł
kwiecień - schronisko w Korabiewicach - 208,3 zł
maj - fundacja Felis - 214,30 zł
czerwiec - fundacja Kot z Torunia - 293,70 zł
lipiec - schronisko Kundelek z Rzeszowa - 617,79
sierpień - fundacja Koci Pazur z Poznania - 1 123 zł
wrzesień - schronisko Kraków - 1 215 zł
październik - schronisko Okleśna - ???
listopad - schronisko w Uciechowie - ???
grudzień - schronisko Kędzierzyn-Koźle - ???

[B]rok 2007[/B]

styczeń - schronisko Ostróda - 2 218 zł
luty - Psy z Ligudy Wrocław - ???
marzec - "Niczyje" - 2 434 zł
kwiecień - azyl Cichy kąt - 2 208 zł
maj - schronisko Białystok - 2 534 zł
czerwiec - fundacja Kot - 2 482 zł
lipiec - fundacja Maja z Zielonki - 2 726,9 zł
sierpień - fundacja Felis - 2 861 zł
wrzesień - przytulisko pani Alicji Jackiewicz z Opola - 2 874 zł
październik - koci świat - 3 219 zł
listopad - schronisko w Uciechowie - 3 594 zł
grudzień - fundacja Medor ze Zgierza - 3 288 zł


[B]rok 2008[/B]

styczeń - schronisko w Orzechowcach - 3 394 zł
luty - schronisko w Głownie - 2 915 zł
marzec - schronisko w Piotrkowie Trybunalskim - 2 258 zł
kwiecień - Boksery w Potrzebie - 2 027 zł
maj - Pro Equo Sandry Koćmiel - 2 065 zł
czerwiec - niezależna karmicielka pani Iza Mazur ze Szczecina - 2 267 zł
lipiec - fundacja AST - ???
sierpień - wolontariuszki z Łodzi - 2 282 zł
wrzesień - fundacja Emir - 2 643 zł
październik - AFN z Ostródy - 2 820 zł
listopad - przytulisko Przybórowko koło Szamotuł - 2 849 zł
grudzień - Azyl św. Franciszka w Konstancinie - 2 876 zł

[B]rok 2009[/B]

styczeń - Karina Schwerzler z BLP - 3 343 zł
[COLOR=navy][COLOR=black]luty - p.Hanka Chombakow - 3 115 zł[/COLOR]
[COLOR=black]marzec - Schronisko Dzierżoniów - 4 020 zł[/COLOR]
[COLOR=black]kwiecień - Agn-Agnieszka Szubert z Torunia - 3 792 zł[/COLOR]
[COLOR=black]maj - missieek-Angelika Nieduziak z Bukowna - 3 990 zł[/COLOR]
[COLOR=black]czerwiec - Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt z Opola - 4 313 zł[/COLOR]
[COLOR=black]lipiec - Biafra-Fundacja "Zwierzę nie jest Rzeczą"z Krakowa - 4 216 zł[/COLOR]
[COLOR=black]sierpień - Mirka_T(Tomczak) z Bydgoszczy - 4 306 zł[/COLOR]
wrzesień - Fundacja Nero z Sochaczewa - 4 358 zł
październik - jopop-Joanna Popko z Warszawy - 5 152 zł
listopad - ulvhedinn-Magda Łazarska z Wrocławia - 5 203 zł
grudzień - Prakseda-Agnieszka Kowalczyk z Warszawy - 8 349 zł [/COLOR]

[B]rok 2010[/B]

[COLOR=navy]styczeń - Fundacja "Maja" z Zielonki - 10 826 zł
luty - Rustie-Elżbieta Dzimińska z Krakowa - 9 918 zł
marzec - Fundacja SOS Bokserom - 11 203 zł
kwiecień - Fundacja Kocia Dolina - 9 982 zł
maj - Schronisko "Azyl" w Białej Podlaskiej - 11 367 zł
czerwiec - Pani Zofia i bezdomniaczki z Wrocławia - 10 733 zł
lipiec - Fundacja Ostatnia Szansa z Boguszyc Małych - 10 064 zł
sierpień - Fundacja KOTKOWO z Białegostoku - 11 015 zł
wrzesień - Przytulisko pani Ali Orzechowskiej - 11 140 zł
październik - Kociama -Iwona Turczyniak z Goleszowa - [B]14 530 zł[/B][/COLOR] [COLOR=navy]
listopad - Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - 11 436 zł
grudzień - Kocia Arka Noego z Radomska (RTOZ) - 12 152 zł[/COLOR]

[B]rok 2011[/B]

[COLOR=navy]styczeń - Schronisko w Szczecinku - 13 104 zł
luty - Fundacja AFN-Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie Ostróda/Kraków - 11 723 zł
marzec - Schronisko dla Zwierząt w Toruniu - 12 372 zł
kwiecień - Ośrodek dla Kotów Miejskich KOTERIA - 11 570 zł
maj - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu - 11 072 zł
czerwiec - Kocia Skarbonka z siedzibą we Wrocławiu - 10 744 zł[/COLOR]
[COLOR=navy]lipiec - wolontariuszka Pipi - 10 961 zł
sierpień - Fundacja KOT z Torunia - 10 240 zł[/COLOR]
[COLOR=navy]
[/COLOR]

kolorem niebieskim zaznaczeni są beneficjenci objęci 2-letnią karencją

Link to comment
Share on other sites

tak dla przypomnienia to został jeszcze jeden dzień głosowania ;)

[URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=13223[/URL]



[quote name='Soema']A co z pomysłem o informacjach nt.stosunku do walki z bezdomnością?
Sterylki aborcyjne/usypianie ślepych miotów?[/QUOTE]

stosunek do walki z bezdomnością... chodzi o te sterylki czy to jeszcze inna myśl? nie wiem czy warto robić punkt dot. sterylek... w ten sposób wyznaczamy "tych dobrych i tych złych", oceniamy kto jest "wart" pomocy.. a przecież wszyscy potrzebują wsparcia i pomagają zwierzętom... takie moje zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

Kto może startować w konkursie Krakvetu
[quote name='Regulamin konkursu Krakvetu']2. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
3. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i[B] zapobieganie bezdomności zwierząt.[/B]
4. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 3. niniejszego Regulaminu.
[/QUOTE]

Zawsze można dopytać kandydata o stanowisko wobec sterylizacji aborcyjnej i usypiania ślepych miotów a wybór zostawić głosującym.
Tylko trzeba ściągnąć do wewnętrznej ankiety jak najwięcej głosujących zaangażowanych na PwP.
Ewentualne zmiany/ograniczenia można wprowadzić z czasem do regulaminu glosowania dogo.

Link to comment
Share on other sites

Na wątku, który zamknięto zaczęła się krystalizować pewna wizja regulaminu. Wszystko zaczęło się od AFNu i wątpliwości Charly.
Po to była dyskusja, żeby od marca ruszono z nowym regulaminem.
Nowy wątek powinien był ruszyć ze wspólnie ustalonymi zasadami, a nie z przekopiowaniem regulaminu i uniknięciem niewygodnych punktów.

Link to comment
Share on other sites

Soema oczywiście masz rację, to z jedenj strony jest bardzo potrzebne ale ja chyba nie będę w stanie czytać tego wątku jak wprowadzimy taki wymóg. To będzie stała wojna na poglądy. Chyba Finetta ma rację niech kandydat określi jaki ma stosunek do sterylek w ciąży i usypiania ślepych miotów a głosujący sami zdecydują. Przecież oni mogą mieć odmienne zdanie od Twojego.
Jeśli wykluczymy z tej ankiety podmioty, które nie spełnią wymagań co do sterylizacji to czy nie będą to potencjalni dzicy kandydaci?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie powiedziałam, że tacy nie mogą startować... niech jasno określą co i jak - takie zgłoszenia zbiór, powinien byc zawsze na pierwszej stronie, żeby osoba mogła się z opisem sytuacji zapoznać. A ja nie mam czasu wertowac tysięcy wątków, czy i jak kto pomaga faktycznie.

Link to comment
Share on other sites

zapisuję sie.
nie za bardzo wiem, jaki wziąć udział w dyskusji o regulaminie. podstawowy jest na moje oko sprawny, ajeszzce sprawdził się na miau.
co do zasad działania fundacji - ktos na starym watku podjął bardzo ważną rzecz - zaczniemy od sterylek w wysokiej ciąży (nie zapomnijamy o tym aspekcie kontrowersji AFN, ż echodzi o b.wysokie - możemy być za czy przeciw - ale i tak ostatnie slowo nalezy do weta). np - wykupowanie z pseudohodowli - jestem bardzo pzreciwna, ale jest wiele takich ludzi, którzy po cichu wykupuja. i znów - co lepiej - nie wykupic i skazac psa, czy wykupić i nie nauczyć pseudasa, że łatwo nie ma. to są indywidualne decyzje, zalezne od pancerza psychicznego (np ktoś dopiero zaczyna wolontariat i jeszcze się nie opancerzył jako tako) od sytuacji, wreszcie, nie oszukujmy się - od związania emocjonalnego. na dobra sprawę nie powinnismy ładowac wielu tysięcy złotych i wielu sił ludzkich w ratowanie niepełnosprawnego staruszka - ta sama kasa ratuje przeciez z 10 psów.

nie ma tu wyjścia. jestem za sterylkami aborcyjnymi, jednak na 1 dzień przed rozwiązaniem to chyba lekka przesada. ale to nawiązuje do dyskusji o zasadach w fundacjach. różne sa przecież zasady i każdy ma swoje przemyślenia, co więcej, każde beda miały swoje plusy i minusy.

dla mnie b. wazna jest przezroczystośc finansowa. tego jeszcze się nie nauczyliśmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Na wątku, który zamknięto zaczęła się krystalizować pewna wizja regulaminu. Wszystko zaczęło się od AFNu i wątpliwości Charly.
Po to była dyskusja, żeby od marca ruszono z nowym regulaminem.
Nowy wątek powinien był ruszyć ze wspólnie ustalonymi zasadami, a nie z przekopiowaniem regulaminu i uniknięciem niewygodnych punktów.[/QUOTE]

wprowadzenie zasady do regulaminu odnośnie zasad postępowania organizacji jest chyba nieodpowiednie czego jesteśmy żywym przykładem jako AFN, bo w tym miesiącu miau wybrało nas wiedząc jakie standardy u nas obowiązują a nie Koterię, o której też było wszystko wiadomo (szczególnie w zakresie sterylek aborcyjnych i usypiania miotów). Jeżeli głosowanie ma być demokratyczne to trzeba dać ludziom szansę na decyzję, która może się różnić od Waszych poglądów. Organizacja się przedstawia, co robi, jak robi, gdzie można sprawdzić jak wykorzystuje pieniądze itp i albo ktoś na nich głosuje albo nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']zaznaczam...i jutro marzec[/QUOTE]

czyli za 3,5h umarł król niech żyje król... :-)

kwestia sterylek aborcyjnych będzie budziła zawsze kontrowersje
ale żeby na starcie było jasne i żeby nie trzeba było przebijać się przez wątki kandydatów, ich strony internetowe to przy zgłaszaniu kandydata można poprosić zgłaszających o dopisanie kilku zdań - jakie jest stanowisko/zakres działań w zakresie (i tu możemy ustalić)
1. Sterylek aborcyjnych
2. Sterylek aborcyjnych w wysokiej ciąży
3. Usypiania ślepych miotów
4. Leczenia zwierząt powypadkowych i w najcięższych stanach (ten punkt uważam za potrzebny - są organizacje, które zajmują się głównie przeciwdziałaniu bezdomności i nie podejmują się leczenia jako takiego - ja bym chciała to wiedzieć zanim wybiorę kandydata)
5. Wykupywania z pseudohodowli
6. Czy dana organizacja/osoba po za psami pomaga również innym zwierzakom - koty, gryzonie, konie, ptaszyska :-)

a potem to już tylko naszemu osądowi pozostawmy wybór kandydata
jak dla mnie odpowiedź na takie pytania to nie deklaracja "na zawsze" ale ogólny kierynek i nie dajmy się ponieść - że ktoś napisze - "a tamci powiedzieli że usypiają ślepe mioty a ja wiem, ze jednego miotu nie uśpili i to ich dyskwalifikuje"

Link to comment
Share on other sites

jestem tylko z doskoku na dodatek taka godzina nie zmusza do myślenia :lol: uzupełniłam regulamin o stosunek kandydata do sterylek aborcyjnych oraz sterylek aborcyjnych w wysokiej ciąży, a także usypiania ślepych miotów, ponieważ na te tematy toczyła sie dyskusja i większość zadecydowała :)

teraz mam pytanie odnośnie posta, którego napisała Yorija a mianowicie tych 3 pogrubionych punktów:
[QUOTE]kwestia sterylek aborcyjnych będzie budziła zawsze kontrowersje
ale żeby na starcie było jasne i żeby nie trzeba było przebijać się przez wątki kandydatów, ich strony internetowe to przy zgłaszaniu kandydata można poprosić zgłaszających o dopisanie kilku zdań - jakie jest stanowisko/zakres działań w zakresie (i tu możemy ustalić)
1. Sterylek aborcyjnych
2. Sterylek aborcyjnych w wysokiej ciąży
3. Usypiania ślepych miotów
[B]4. Leczenia zwierząt powypadkowych i w najcięższych stanach (ten punkt uważam za potrzebny - są organizacje, które zajmują się głównie przeciwdziałaniu bezdomności i nie podejmują się leczenia jako takiego - ja bym chciała to wiedzieć zanim wybiorę kandydata)
5. Wykupywania z pseudohodowli
6. Czy dana organizacja/osoba po za psami pomaga również innym zwierzakom - koty, gryzonie, konie, ptaszyska[/B] :smile:

a potem to już tylko naszemu osądowi pozostawmy wybór kandydata[/QUOTE]czy też mam uwzględnić te punkty w regulaminie? bo to nie może być tylko moja czy Yoriji decyzja. to ma być decyzja większości :)

i jeszcze dla wyjaśnienia... Soema ja nie zamknęłam poprzedniego wątku, ponieważ nie mam takich uprawnień.... zrobił to moderator który "opiekuje" się wątkiem.. ;) a że ja zostałam poproszona o założenie nowego, gdyż tylko ja nawoływałam żeby takowy wątek założyć... a powodem zamknięcia starego wątku było głównie to że w połowie był on "zaśmiecony" a nikt nie ma tyle czasu żeby sprzątać takie długie wątki ;) to tyle z mojej strony.. jutro (a raczej dziś) zajrzę żeby wprowadzić ewentualne zmiany w regulaminie. dobrej nocy :)



EDIT: w Krakvecie wygrało AFN - 268 głosów (67%) gratulacje :multi:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich w marcu i pozwalam sobie zacząć nieśmiało :oops::

[B]
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku[/B]
ul. Spacerowa 118
97-500 Radomsko

Wątek:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/202335-Schronisko-w-Radomsku-Ruszamy-z-adopcjami%21-Prosimy-o-pomoc"]http://www.dogomania.pl/threads/202335-Schronisko-w-Radomsku-Ruszamy-z-adopcjami!-Prosimy-o-pomoc[/URL].

Chciałabym zgłosić zapomniane Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku.
W schronisku przebywa ok. 120 psów oraz 20 kotów.
Ze względu na mały wskaźnik adopcji zwierzaków wciąż przybywa.
Niestety, wraz ze wzrostem ilości psów i kotów nie rośnie budżet.
Schronisko jest publiczne i miasto na zwierzęta nigdy nie ma pieniędzy.
Brakuje przede wszystkim funduszy na karmę, co powoduje, że dieta jest nisko kaloryczna i zła jakościowo. Skutkuje to niedożywieniem i wychudzeniem zwłaszcza większych podopiecznych schroniska.
Schronisko bardzo rzadko otrzymuje darowizny rzeczowe, więc żywieniowa sytuacja zwierząt jest zauważalnie kiepska.
Schronisko pomimo tak skromnych funduszy sterylizuje oraz czipuje wszystkich swoich podopiecznych, co z całą pewnością w dużym stopniu zaprocentuje
w przyszłości. Zwierzaki chore i po wypadkach objęte są opieką weterynaryjną,
pan doktor bardzo sumiennie prowadzi leczenie, co na pewno jest ogromnym atutem schroniska.
To wszystko, niestety tak wiele kosztuje i choć pieniądze nie dają szczęścia to pomagają w nieszczęściu.

Każdego dnia zwierzaki czekają, aby zobaczyć lepszy świat! Pomóżmy spełniać ich marzenia, bo czy to nie uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych.

W tak złej sytuacji każdy worek karmy jest światełkiem w tunelu dla podopiecznych Radomszczańskiego Schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...