Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Czoko']Czy mogłabyś zebrać w jedno miejsce wszystkie pytania do propozycji ankiety zanim napiszemy do autora wątka prośbę o jej utworzenie![/QUOTE]

dwie strony temu zebrałam te pytanie

czy oprócz tych trzech pytań jest sens dodawac jakies inne pytania do ankiety?
są jakieś propozycje?

1. Nie, nie jestem za rozszerzeniem koalicji dogo -miau na mniejsze futrzaki
2. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca w roku
3. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy w roku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']dwie strony temu zebrałam te pytanie

czy oprócz tych trzech pytań jest sens dodawac jakies inne pytania do ankiety?
są jakieś propozycje?

1. Nie, nie jestem za rozszerzeniem koalicji dogo -miau na mniejsze futrzaki
2. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca w roku
3. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy w roku[/QUOTE]

Moim zdaniem do pkt 1 należy dodać nawias...mniejsze futrzaki (np królik myszy,szczury,chomiki,świnki morskie ,szynszyle,fretki inne)
Samo pojęcie mniejsze futrzaki,może być w pierwszym czytaniu nie do konca zrozumiane....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko']Wg mnie bardziej zrozumiała byłaby wersja pytania taka jaką mamy na miau:
"Tak. Rezygnacja z jednego psiego miesiąca w roku (karencja ... miesięcy) "

W tej chwili jest Klembów 968 / Toruń 959[/QUOTE]

z tą karencją to ma sens jeśli bralibyśmy pod uwagę że z mniejszych futrzaków startuje jeden kandydat, poki co ja zrozumiałam , że bierzy pod uwagę kilka grup np swinki plus fretki plus szczury i one się dzielą między sobą

ale już dopisuję :)


1. Nie, nie jestem za rozszerzeniem koalicji dogo -miau na mniejsze futrzaki (myszy,szczury,chomiki,świnki morskie ,szynszyle,fretki inne)
2. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca (psio koci miesiac) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 24 miesiące)
3. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy (jeden psi jeden koci) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 24 miesiące)
[COLOR="silver"]
4. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca (psio koci miesiac) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 36 miesiące)
5. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy (jeden psi jeden koci) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 36 miesiące)[/COLOR]


wpisałam karencję 24 miesiące tyle ile mają kadydaci dogo - miau
jak dla mnie opcja z tym, ze wygrana idzie do jednego wybranego kandydata mniejszych futrzaków jest bez sensu, nie nam się wtrącać jak mniejsze futrzaki się dogadają
po mojemy - odstępujemy (dogo - miau) 1 bądź dwa miesiące i tyle
a jak mniejsze futrzaki podzielą się wygraną to ich sprawa i nam nic do tego
dlatego dla mnie opcja odstąpienia jednego miesiaca w roku jest jak najbardziej ok bo zakładam, ze wygrana co roku niebedzie szłą np tylko do swinek ale że będa się dzielić
że koalicja zostanie rozszerzona o mnoiejsze futrzaki w grupie conajmniej kilku np świnki, fretki, szczurki, chomiki itp

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

Zapis o karencji w ankiecie rozszerzającej Miau 24/30/36 miesięcy miał dotyczyć ankiety wewnętrznej Miau i kocich kandydatów.
Np przy rezygnacji z dwóch kocich miesięcy wydłużenie okresu karencji do 30 miesięcy albo 36 miesięcy.
4 kocie miesiące w roku -a kolejka oczekujących w potrzebie coraz dłuższa.

Przedstawiciele innych zwierząt sami ustaliliby sobie własne metody zgłaszani, wyboru czy karencji własnego kandydata.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Finetta']Zapis o karencji w ankiecie rozszerzającej Miau 24/30/36 miesięcy miał dotyczyć ankiety wewnętrznej Miau i kocich kandydatów.
Np przy rezygnacji z dwóch kocich miesięcy wydłużenie okresu karencji do 30 miesięcy albo 36 miesięcy.
4 kocie miesiące w roku -a kolejka oczekujących w potrzebie coraz dłuższa.

Przedstawiciele innych zwierząt sami ustaliliby sobie własne metody zgłaszani, wyboru czy karencji własnego kandydata.[/QUOTE]


a to ja nie zrozumiałam, myslalam, ze karencja dotyczy mniejszych futrzaków

moim zdaniem karencji bym nei zmieniała tylko odstąpiła jeden (dogo-miau) miesciac w roku i tyle bez zbędnych komplikacji :)

Link to comment
Share on other sites

Jeden Miau
i jeden Dogo
i rozszerzenie koalicji o inne zwierzęta [małe i konie ( mieszane koni******-koty)]?

czy tylko jeden w roku (raz koci raz psi) i rozszerzamy tylko o male zwierzęta ?

Edycja : jakby ktoś się nie domyślił co jest na dogo cenzurowane to pod gwaiazdkami jest
e (z koni[COLOR="red"]e[/COLOR])
-
[COLOR="red"]psy [/COLOR] :shake:

chyba zajrzę na tą zakazana stronę :diabloti:

Edited by Finetta
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Finetta']Jeden Miau
i jeden Dogo
i rozszerzenie koalicji o inne zwierzęta [małe i konie ( mieszane koni******-koty)]?

czy tylko jeden w roku (raz koci raz psi) i rozszerzamy tylko o male zwierzęta ?[/QUOTE]
jeden miesiąc = 1 miesiąc w roku (to o czym pisaliśmy wcześniej) np mmarzecz czy lipiec a kolejka dogo-miau przesuwałaby się o ten miesiąc
dwa miesiace - 1 psi, 1 koci

konie też są brane pod uwagę?
czy przytuliska gdzie są oprócz koni są inne zwierzęta?
bo dla konic chyba nic w krakvecie nie ma
i nie mówię tutaj o takich gdzie w psio kocim przytulisku trafił się jeden koń albo w końskim trafił się jeden kot
ale o takich gdzie tych zwierząt jest odpowiednio więcej
takim organizacjom tez jest potrzebna pomoc, np w Zwierze nie jest rzecza taka karma dla psów i kotów byłaby mega odciązeniem finansowym gdzie zaoszczedzone w ten sposób środki moznaby było "przesunąc" na konie których jest ponad 20scia

(znów zedytowałam pytania)

edit: dyskusja , potrzebna jest dyskusja i rózne spojrzenia
bez tego nie bedzie ankiety
"warto rozmawiać" ;)

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie tylko, czy “koalicja” dogo-miau ma w ogole sens.

Mam podejrzenie graniczace z pewnoscia, ze liczba glosow na “hospicjum” Agn to “kreowanie” sztucznych glosow poprzez zmienne IP. Nie ma fizycznej mozliwosci, ze armia ludzi, ktora pracuje nad glosowaniem na Klembow (dzisiaj bylo pospolite ruszenie, bo Klembow przegrywal) zbiera mniej glosow niz ona. Agn z latwoscia te roznice w krotkim czasie szybko nadrobila. I pewnie smieje sie w kulak.

To bardzo charakterystyczne, wrecz mozna by zrobic regularny wykres tego - roznica glosow najpierw utrzymywala sie przez dwa tygodnie na niezmiennym niewielkim (dla niepoznaki) poziomie, teraz, na kilka dni przed koncem, wzrasta nagle na jej korzysc. Ok. 1 w nocy gasnie (tworcy glosow ida spac), od rana znow to samo. Takie pociaganie za sznureczki. To nie zaden PR, reklama, poparcie dla Agn, to jej sztuczki techniczne.

Jesli takie numery sa mozliwe, to i nastepni beda to stosowac. To oznacza strate czasu, nerwow, zaangazowanie wielu osob zupelnie nieproduktywne (ile mozna byloby w tym czasie zrobic cos rzeczywistego dla psow i kotow).

Przepraszam za ten ponury ton, ale tak to widze. Te “glosowania” nie maja sensu.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to jest bardzo frustrujące. Ale popatrz też na to z innej strony. Jak Klembów przegra na pewno osoby, które sie angażowały w to głosowanie, postarają się coś jednak dla schroniska zrobić. Jest to taka forma reklamy...

Mam jednak nadzieję, że krakvet i tym razem zweryfikuje głosy...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/76571-Szata%C5%84ska-galeria-czyli-popaprane-championy-z-przekl%C4%99tych-rewir%C3%B3w/page1111"]http://www.dogomania.pl/threads/76571-Szata%C5%84ska-galeria-czyli-popaprane-championy-z-przekl%C4%99tych-rewir%C3%B3w/page1111[/URL]
post nr 27769

Nawet zacytuję:

[quote name='Alicja'][quote name='FredziaFredzia']Można głosować 2 razy?[/quote]jak masz różne IP i nowe konto[/quote]



Nie wyciągałabym tego, gdyby nie powyższe posty.

Link to comment
Share on other sites

koalicja dogo-miau działa od roku, nasi kandydaci wygrywają. techniczne bajery juz były kiedyś w robocie i krakvet usunał takie głosy.
co więcej - nawet, jesli teraz przegramy, czy to oznacza, że cała rzecz nie ma sensu? oczywiście, ze nie! jedna przegrana kontra wiele wygranych?

czy do rozszerzonej koalicji proponujemy też konie w końcu, bo takie mysli były?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193'][URL="http://www.dogomania.pl/threads/76571-Szata%C5%84ska-galeria-czyli-popaprane-championy-z-przekl%C4%99tych-rewir%C3%B3w/page1111"]http://www.dogomania.pl/threads/76571-Szata%C5%84ska-galeria-czyli-popaprane-championy-z-przekl%C4%99tych-rewir%C3%B3w/page1111[/URL]
post nr 27769

Nawet zacytuję:





Nie wyciągałabym tego, gdyby nie powyższe posty.[/QUOTE]

proponuję aby SPK wystąpiło oficjalnie do KV o sprawdzenie glosowania
adresy
[email][email protected][/email]
[email][email protected][/email]
[email][email protected][/email].

Im więcej osób/organizacji pilnuje rzetelności głosowania tym lepiej :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193'][URL]http://www.dogomania.pl/threads/76571-Szata%C5%84ska-galeria-czyli-popaprane-championy-z-przekl%C4%99tych-rewir%C3%B3w/page1111[/URL]
post nr 27769

Nawet zacytuję:

Nie wyciągałabym tego, gdyby nie powyższe posty.[/QUOTE]

To nic nowego ;) o tym to nawet przedszkolaki wiedzą ;)

Niestety mam problem z zalogowaniem do poczty.. ale jeśli ktoś zechce wysłać prośbę o sprawdzenie uczciwości głosowani - będę wdzięczna :lol:

Link to comment
Share on other sites

chociaż staram się pomagać fundacji w dużej mierze końskiej proponowałaby rozszerzenie koalicji teraz o inne futrzaki dla których można coś kupić w krakvecie

ale tez marzy mi się branie pod uwagę, ze dana organizacja oprócz koni ma też inne zwierzaki pod opieką
bo niestety kilkanaście psów i kilakadziesiąt kotów plus konie kontra 350 głodujących psów nie ma szans w wewnętrznej ankiecie
i ja to rozumiem
ale takiej organizacji psio kocio końskiej (kozy i krowy też były ;)) tez czasami jest bardzo bardzo cięzko zwłaszcza gdy idzie zima i trzeba zgromadzić zapas siana dla koni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em_']Zastanawiam sie tylko, czy “koalicja” dogo-miau ma w ogole sens.

Mam podejrzenie graniczace z pewnoscia, ze liczba glosow na “hospicjum” Agn to “kreowanie” sztucznych glosow poprzez zmienne IP. Nie ma fizycznej mozliwosci, ze armia ludzi, ktora pracuje nad glosowaniem na Klembow (dzisiaj bylo pospolite ruszenie, bo Klembow przegrywal) zbiera mniej glosow niz ona. Agn z latwoscia te roznice w krotkim czasie szybko nadrobila. I pewnie smieje sie w kulak.

To bardzo charakterystyczne, wrecz mozna by zrobic regularny wykres tego - roznica glosow najpierw utrzymywala sie przez dwa tygodnie na niezmiennym niewielkim (dla niepoznaki) poziomie, teraz, na kilka dni przed koncem, wzrasta nagle na jej korzysc. Ok. 1 w nocy gasnie (tworcy glosow ida spac), od rana znow to samo. Takie pociaganie za sznureczki. To nie zaden PR, reklama, poparcie dla Agn, to jej sztuczki techniczne.

Jesli takie numery sa mozliwe, to i nastepni beda to stosowac. To oznacza strate czasu, nerwow, zaangazowanie wielu osob zupelnie nieproduktywne (ile mozna byloby w tym czasie zrobic cos rzeczywistego dla psow i kotow).

Przepraszam za ten ponury ton, ale tak to widze. Te “glosowania” nie maja sensu.[/QUOTE]
W poprzednim miesiącu zaprzyjaźniona z Agn (czyli Hospicjum) mirka_t robiła takie numery, chcąc zagrozić wspólnemu kandydatowi miau i dogo - wolontariuszkom z Poznania. Admini Krakvetu odebrali jej dużo nieuczciwych głosów i mirka_t musiała się wycofać. Mam wrażenie, że w tym głosowaniu również nie stoi z boku, ale pomaga (zmienne IP, bramka proxy); z tym, że, nauczona doświadczeniem, robi to znacznie delikatniej. Obie panie atakują więc nie tylko psy, ale i obce koty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']ale dla koni nic w sklepie krakvetu nie ma, a jeśli organizacja końska ma pod opieką psy i koty to może startować w ankiecie na dogo i miau[/QUOTE]
W wypadku wygranej kasę, którą wydałaby na karmienie psów i kotów, mogłaby przekierować na konie.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie macie racje, ze nawet w razie przegranej (tfu, tfu, tfu przez lewe ramie) sprawa schroniska w potrzebie nabierze przynajmniej rozglosu. W tym kontekscie o tym nie myslalam. A tu juz ktos mi mowil, ze chce dac jakas kwote na karme (co prawda nie 10 –12 tysiecy, a jedynie 100 zl., no ale dobre i to). Gwoli jasnosci – idee koalicji uwazam za piekny i dobry pomysl. Tylko, ze widze ja jako solidarne wspomaganie sie srodowiska, a nie to, co sie dzieje teraz.

Ale to nie na moje nerwy i czas. Tyle maili, telefonow, sms-ów, co teraz wykonalam, to chyba norme pólroczna wyrobilam. A do kazdego zwracalam sie osobiscie (wiec jeszcze wstawke “co slychac” uwzglednialam, nie wypada tak sucho tylko, a i efekt wtedy /glosowanie!/ lepszy). I to dlatego, ze jakas egoistka nie widzi, ile zlego swoja hipokryzja robi? Wiecej zlego niz dobrego, to pewne. Cisna mi sie rozne zle slowa na ekran, wiec koncze, zanim bede zalowac tego, co mam ochote napisac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...