Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gameta']powszechnie wiadomo, że przed zimą najbardziej potrzebujące są gryzonie :-/
Co za gówno.[/QUOTE]

Króliki to nie gryzonie.
I co ty możesz wiedzieć, o naszych problemach.
My nie obrażamy Rachowa na naszym forum. Nie piszemy przykładowo, że "kundle są na prowadzeniu". Szanujemy was, i szanujemy Rachów.
Miałam nadzieję, że dogomania zachowa trochę kultury, skoro nie może się przyczepić, że jesteśmy "dziki kandydatami z forum".
Ale widzę, że łudziłam się, że obędzie się bez przykrych komentarzy.

Link to comment
Share on other sites

Latem też byłby zły czas... bo wybuchają epidemie chorób, bo psy umierają z głodu...
nie ma dobrego czasu.
Jest bardzo dużo potrzebujących zwierząt, a konkurs na Krakvecie to konkurs. Każdy może wygrać.
Nie zamierzam przepraszać za decyzję wzięcia w listopadowym głosowaniu ani w ogóle wzięcia udziału w Krakvecie. Moja sytuacja też robi się coraz bardziej dramatyczna, zresztą dziewczyn z innych województw też. Króliki spływają całorocznie, zwłaszcza w okresie poświątecznym- a zbliżają się i mikołajki i boże narodzenie.
Myślisz, ze jak mi "spłynie" z najbliższej interwencji ponad 20 królików to mam im wytłumaczyć- sorka, nie bierzemy udziału w czymś, gdzie można wygrać karmę dla was... bo jest zły czas? No ludzie :shake:
A króliki nie mogą nie jeść. Dzień-dwa dni bez jedzenia i już zaczynają się wielkie kłopoty.

Możecie mnie nazwać egoistką, ale ja przede wszystkim myślę teraz o swoich podopiecznych. Nigdy nie będzie dobrego czasu, SPK nigdy nie wygra w wewnętrznej ankiecie miau czy dogo, więc organizujemy się poza koalicją forum, nie jesteśmy uczestnikami tych for, a próba dołączenia nas do koalicji przy okazji głosowania na Toruń została odrzucona.
Więc radzimy sobie sami.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, tylko obojętnie jaki byłby miesiąc, zawsze sytuacja psów wygląda na bardziej dramatyczną... Obojętnie czy listopad, marzec czy czerwiec... Zawsze byłoby jakieś ale ze strony dogo... Bo tu zima, a tam głodują, a tu tylko jedna osoba...


SPK jest jedną organizacją na całą Polskę zajmującą się królikami... Na stronie adopcyjnej jest 129 królików - do tego dochodzą ciągłe interwencje, króliki które trzeba uratować z for terrarystycznych, często są do oddania w sklepach zoo, które też trzeba zabrać przed hodowcami węży... Wyrzucane, oddawane weterynarzowi do uśpienia, bo się znudziły, sporo zalega w schroniskach. Wszystkim zajmuje się jedna organizacja, wszystkie trzeba wyżywić, zapewnić schronienie, leczenie. Ale tego się nie widzi, o tym się nie mówi, najczęściej kiedy ludzie słyszą o 'pomocy królikom' to wykrzywiają usta w drwiącym uśmiechu. Bo przecież to durny królik, kawałek chleba mu się da i wszyscy zadowoleni. A konsekwencją takiego myślenia są moje króliki i te, które się przewinęły przez mój dom tymczasowo. Te króliki, które zalegają na adopcyjnej. Te, które siedzą gdzieś teraz poupychane w małych klateczkach z kawałkiem bułki. Te, które miały dom, ale się znudziły, zostały oddane do sklepu, a teraz siedzą razem z wężem w terrarium, czekając na swoją śmierć.


Ale i tak ktoś skwituje to, że chcemy walczyć słowami "co za gówno". Mimo że walczymy uczciwie. Mobilizujemy swoich. Ogłaszamy, gdzie tylko możemy - dokładnie tak, jak wy. Ale my jesteśmy źli, bo walczymy o króliki - kiedy psy są w potrzebie... Co z tego że króliki też są - to nic... To tylko głupi królik...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Ale i tak ktoś skwituje to, że chcemy walczyć słowami "co za gówno". Mimo że walczymy uczciwie. Mobilizujemy swoich. Ogłaszamy, gdzie tylko możemy - dokładnie tak, jak wy. Ale my jesteśmy źli, bo walczymy o króliki - kiedy psy są w potrzebie... Co z tego że króliki też są - to nic... To tylko głupi królik...[/QUOTE]
No tak, jedna osoba chlapnęła coś niepotrzebnie, a zaraz jest 'my' 'wy', my źli, bo walczymy o króliki.
Ja nie widzę, żeby na dogo ktoś pisał, że to tylko "głupie króliki". Widziałam [B]jeden[/B] post obraźliwy dla królików. Jeden.
Zamykam się już.

Link to comment
Share on other sites

[quote]To nie ty glupia tylko oni tepe prostaki.[/quote]
To cytat z króliczego forum, kiedy jeszcze było dostępne dla gości :)
Trudno wymagać kultury i rozumu od tępych prostaków, prawda?

Próba włączenia Królików do koalicji Dogo-Miau była nieudana po pierwsze dlatego, że Króliki żądały czterech krakvetów rocznie w zamian za głosowanie na wybranych przez koalicję psich i kocich kandydatów, strasząc równocześnie swoim ogromnym potencjałem, który rzekomo doprowadził do wygranej Torunia. Takie były żądania i takie dokładnie argumenty, więc trudno się dziwić, że nie spotkały się z życzliwością.

Natomiast w tej chwili zgłosiły się po prostu i po prostu walczą o wygraną, mają prawo.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem sytuację, że oba 'fronty' potrzebują pomocy, więc nie odbierzcie tego jako ataku na Króliki. Szczególnie uderzyła mnie ta wypowiedź, tak bardzo że chociaż obiecałam zamilknąć na tym wątku, muszę to podkreślić.

[quote name='S-ienna']
A króliki nie mogą nie jeść. Dzień-dwa dni bez jedzenia i już zaczynają się wielkie kłopoty.[/QUOTE]

A pies bez jedzenia może, prawda? Zwłaszcza xxx psów znajdujących się pod opieką Rachowa. Co z tego że stare, schorowane, że już teraz brakuje jedzenia... Pies może nie jeść dwa dni- króliki nie!

Link to comment
Share on other sites

Rozi, temat koalicji jest już zamknięty, więc po co do niego wracać z taką złośliwością?
I taka jest prawda - gdyby nie pomoc SPK, to Toruń by nie wygrał.


Cytat który przytoczyłaś był odpowiedzią na post Gamety. Jedyny w tym tonie na cały topik. Nie popieram takiego obrzucania się błotem. Nie mamy wpływu na wszystkich uczestników forum, tak jak pisze Bric-a-brac.

Natomiast Bric-a-brac, przy 'my' i 'wy' chodziło mi o SPK i dogo.


Beatrx, nie wiem zbytnio, o co pytasz. Pod opieką SPK znajdują się też hodowlańce, jeśli o to ci chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Dog193, to nie Rozi zaczęła temat koalicji, a S-ienna.
Skoro sami nie macie wpływu na swoich użytkowników forum to po co pisałaś, że Dogo znów "pokazało poziom", tym samym wrzucając wszystkich forumowiczów Dogo do jednego wora?

Każdy odpowiada za swoje posty, a KrakVet to rywalizacja, nie ma co dywagować.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Może skończmy już te sprzeczki i róbmy swoje. Walczcie o psy, my walczymy o króliki i mobilizujemy siły. W końcu troszkę nam do was brakuje ;)



Merys, bo jak walczyliśmy o Toruń, to było bardzo podobnie :) Nie chciałam więc wymieniać po nickach, tylko napisałam ogólnie.
Dla mnie dogo to bardzo specyficzne forum i od razu mówię, że dogo nie lubię - a jednak znalazłam tu przyjaciół, z którymi często się spotykam, z innymi trochę rzadziej, ze względu na odległość. Jest tu sporo świetnych ludzi, co nie zmienia mojego nastawienia do tego miejsca ;) Dlatego uogólniłam.

Link to comment
Share on other sites

Ja sądzę, że wypowiedzi SPK w tym wątku są zupełnie niepotrzebne, ponieważ wątek dotyczy głosowania na Rachów. Chyba nie chcecie, żeby na Forum Królików zarejestrowało się paru userów Dogo, którzy będą Wam tłumaczyć, że psy z Rachowa żyją w nędzy, że zima idzie itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ja sądzę, że wypowiedzi SPK w tym wątku są zupełnie niepotrzebne, ponieważ wątek dotyczy głosowania na Rachów. Chyba nie chcecie, żeby na Forum Królików zarejestrowało się paru userów Dogo, którzy będą Wam tłumaczyć, że psy z Rachowa żyją w nędzy, że zima idzie itd.[/QUOTE]

A ja uważam to za całkiem dobry pomysł. Nie wiem jak można sądzić, że zimowe potrzeby królików są większe niż psów, które siedzą na dworze i nawet wody się nie mogą napić, bo zamarza. Co trzeba mieć w głowie, żeby napisać, że królik nie może nie jeść, dając w domyśle, że pies może... I co robicie na dogomanii, skoro dogo takie złe i tak z wasz szydzi? Jesteście bez serc, zapatrzone w bobki waszych królików, nic więcej... Ale pamiętajcie, zło wraca...

A dogo jak zwylke nie potrafi się zmobilizować, co jest przykre w tej sytuacji podwójnie - bo jeśli byłaby rywalizacja psy-psy, to jeszcze byłoby do przełknięcia, że poprostu gdzie indziej biedaki na mrozie, w budach bez słomy i karmione chlebem będą miały chwilę lepiej, a tak?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...