Jump to content
Dogomania

CITO!!!! Szczeniak, 4m-ny ma DS!!:-)


Awit

Recommended Posts

Dziś wieczorem zobaczyłam plakat na moim bloku, informujący o znalezieniu szczeniaka, mały rudy, w obróżce, z białą wstawką na szyjce.
Zrobiłam fotkę plakatowi i zadzwoniłam, z pytaniem czy znalazł się właściciel.
Oczywiście nie znalazł się.
Okazało się, że psiak jest u ludzi z klatki obok. Latał po moim podwórku ok g.16, ktoś go wpuścił na tą klatkę i psina drapała im w drzwi i wpuścili.
Ludzie nie psiowi, ale zostawić go nie mogą i niestety z powodów rodzinnych po niedzieli muszą go oddać.

[SIZE=3]Pozostaje mu tylko paluch[/SIZE]:-(
Maluch potrzebuje pomocy!!!

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img198.imageshack.us/i/1012147kopia.jpg/[/IMG][IMG]http://img5.imageshack.us/i/1012147kopia.jpg/[/IMG][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/4583/1012147kopia.jpg[/IMG]
Jutro wezmę go do weta, ale pewnie nie ma czipa, porozklejamy w okolicy plakaty, zrobię mu zdjęcia.
Ale co z nim dalej, jak on da sobie radę na paluchu, zimno tak, wsadzą go do kliperka na tym mrozie, rzucą słomy i będzie się telepał z zimna. Ludzie mówią, że on chce do łóżka:-(

Link to comment
Share on other sites

Pewnie nawiał, tylko ma jeszcze głupszych ludzi niż on sam, bo powinni go zabezpieczyć.
Ludziska paskudne, może się urwał, może wymsknął z rąk, zdarzają się wypadki, ale gdyby miał adresatkę już by był w domu...
Gdyby miał czipa, byłby jutro w domu....

Link to comment
Share on other sites

No tak, tylko Tripti zajrzała do szczeniorka.
Wiem, mnóstwo psiaków, wiem dramat jest z psami.

Jak zobaczyłam maluszka, od razu zobaczyłam i poczułam jego chudość, klateczka szeroka, żeberko każde wyczuwalne, kręgosłupek na wierzchu. On chyba się nie zgubił, jego chyba ktoś wepchnął na nasz teren o zostawił:-(
Niedożywiony maleńki. I jeszcze ma mleczne ząbki, dzieciątko.
A w ogóle to taki zmiksowany jamniorek. Głowka zbyt duża w stosunku do ciałka.

Wetka potwierdziła przy oglądaniu, ma objawy krzywicy, ma "różaniec krzywiczy" i krzywe nóżki:-(
A wszystko to z niedożywienia. I ma sieczne ząbki stałe a resztę mleczne. Ma najwyżej 4 miesiące.
Waży 6kg, aczkolwiek wygląda na mniej, maksymalnie wg niej będzie ważył 10kg.
Dała mu tabletkę na odrobaczenie, wg niej jest zarobaczony...

Ja nie wiem jak on sobie poradzi w schronie:-(

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, żal mi chłopaka bardzo.... Sytuacja jest taka, że jestem umówiona na DT tu z dogo... Więc za 2-3 dni może być u mnie ten umówiony pies. Nie podejmę się trzymać dwóch - a tamtego obiecałam na 100%. Ale jak ten mały ma dziś/jutro trafić do schronu, to może go wezmę choć na te kilka dni, a potem dalej będziemy szukać? Wysyłam kontakt do Awit na PW.

Link to comment
Share on other sites

Dziś jeszcze go nie oddali, na jutro sąsiadka wzięła urlop na żądanie.
Dziś wyszła na godzinę z domu, mały tak strasznie krzyczał, zawodził, chyba bał się zostać sam, a może nie zostawał sam, nie wiem.
Szukają mu też dt, wśród rodziny i znajomych, na razie nic nie mają.
Kupkę zrobił, ale robaków nie było.
Jest strasznie wygłodzony, zjadłby każdą ilość.
Na spacerze biega od klatki do klatki, od bramy do bramy, podbiega do samochodów, dziewczynie jego zachowanie wygląda na szukanie, tak jakby mieszkał w bloku w bramie i jakby został wyrzucony z auta:-(
Curry to do czwartku mogłabyś zając się małym?
A skąd bierzesz na tymczas tamtego psiaka?
Kurcze, dobry i czwartek, zawsze jest szansa na znalezienie czegoś, niechby tylko nie trafił na paluch, on tam nie przeżyje.
Zaraz będzie chory, a na mrozie w życiu nie wyzdrowieje. Jak jest niedożywiony to nawet organizm nie będzie się bronił...
Tylko on jest tak skołowany, zestresowany, zmiana domu, i kolejna zmiana o ile taki się znajdzie, albo i nie daj Boże schron, to wszystko się tak bardzo poodbija na jego dziecięcej psychice.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do Luna007, jestem przerażona i łzy same mi płyną.
Wtedy we wrześniu jak Wituś trafił na paluch, strasznie się bałam o niego, ale była jesień, i był dorosły. I dał radę.
Ale ten drobiażdżek...aż boję się myśleć:-(
Jutro już wracam do pracy, więc na dogo najwcześniej wejdę ok 17.
Gdyby coś dajcie znać, telefony odbieram, będę cała w nerwach.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie znajdziemy dt na dłużej, to curry go weźmie, ale to tylko 3 dni, to takie przedłużenie, jak się nic nie znajdzie to od curry pojedzie do schronu.
Najlepiej jakby trafił do dt, gdzie mógłby być do znalezienia domku stałego.
Bo taki znajdzie na pewno.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja.
Ten psiak jest w Warszawie?
Jeśli tak, to dajcie znać do Kory. Może na Paluchu ktoś będzie szukał. I na innych portalach z zaginionymi, znalezionymi.

Ja w ub tygodniu też znalazlam takiego malucha ( jamnisia) tylko w starej obróżce, bez żadnych danych kontaktowych. Spał przez dwie noce w łózko, najadł się jakby żarcia nie widział przez miesiąc i bardzo mu się spodobało. Ale jak postawił koopala, byłam w szoku: gałązki i igliwie z 2 kropelkami krwi. Biedactwo :(
Następne już były ok.
Zrobiłam ogłoszenia papierowe i udało się. Wrócił do swojego domku, gdzie nie bardzo wiedzieli jak długo go nie było. Śpi pod łóżkiem i jakiś taki porąbany ten domek. Ale mam go na oku.

Link to comment
Share on other sites

jak sytuacja podbramkowa to go sama mogę wsiąść na kilka dni - nie wiem jak się z moim psem wredniakiem dogadają -z tym moim dt to może być kłopot, bo dziewczyna mieszka sama i oczywiście całymi dniami pracuje - a on jak tak wyje to będzie kłopot......sama kiedyś takiego jamniczego dzieciaka znalazłam i sąsiedzi mieli mnie już eksmitować, bo on ciągle wył jak był sama - cały urlop przy nim wykorzystałam....

Link to comment
Share on other sites

Do mnie prawdopodobnie w środę przyjadą 2 szczeniaki ze schronu (wcześniej umówione). Miał być jeden, ale to rodzeństwo - i trzeci z towarzystwa niestety już nie żyje :( Więc dłużej niż do czwartku nie dam rady. Mieszkam sama, nigdy nie miałam więcej niż 1 psa w domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...