Jump to content
Dogomania

Protest przeciwko PZŁ


Amvaradel

Recommended Posts

Drogi lisie ekolog a pseudo ekolog to jest duża różnica !!!!
Co do żubra, to najpierw dowiedz się DOKŁADNIE jakie konsekwencje poniósł ten myśliwy, a nie przytaczasz tylko o uniewinnieniu go z jednego zarzutu, a wierz mi że miał postanowionych kilka!!!
Nie zachowuj się jak nie doinformowany krzykacz. Wydaje mi się , że w twojej krwi płyną jeszcze stereotypy z czasów komunizmu ( zresztą sam się na nie powołujesz), gdzie myśliwy na polowaniu jest pijany i strzel;a do wszystkiego co się ruszy. Lisie są pseudo myśliwi i pseudo ekolodzy!!! Bardziej przemawia do mnie argumentacja Merrick, a nie Twoja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='m98']Drogi lisie ekolog a pseudo ekolog to jest duża różnica !!!!
[/QUOTE]

Wyłuszcz może tę różnicę,bo jak na razie myśliwi z którymi miałem styczność od " pseudo ekologa " wyzywają każdego,kto ma inne poglądy niż oni.

[quote name='m98']Co do żubra, to najpierw dowiedz się DOKŁADNIE jakie konsekwencje poniósł ten myśliwy, a nie przytaczasz tylko o uniewinnieniu go z jednego zarzutu, a wierz mi że miał postanowionych kilka!!![/quote]

W tym przypadku bardziej chodziło mi o to,jakie znaczenie dla prokuratury ma żubr,zwierze objęte ścisłą ochroną,niż wina bądź nie wina myśliwego - zdaję sobie sprawę że na strzelcu ciążą jeszcze inne zarzuty.

[quote name='m98']gdzie myśliwy na polowaniu jest pijany i strzel;a do wszystkiego co się ruszy[/quote]

No tak,bo teraz niby nie piją ;)

wybacz ale jestem przeciwnikiem zabijania zwierząt i tej wielkiej ściemy,jaka jest tzw." gospodarka łowiecka ' i rzekoma " miłość " myśliwych do przyrody,więc nie dziw się,ze mam taki a nie inny stosunek do " pozyskiwaczy " zwierzyny,czyli do myśliwych.

Link to comment
Share on other sites

Lisie jak się wstawia cytaty?
Lisie faktem jest , że gospodarka łowiecka ma inny cel niż natura, podobnie jest z gospodarką rybacką oraz rolną. Niestety człowiek tak bardzo ingeruje w naturalne środowisko, że je powoli niszczy. Wszystko jest teraz regulowane, rzeki, lądy , zwierzęta i nie można być hipokrytą nie zauważając tego. Jednak myśliwi , przynajmniej ta część, z którą ja się identyfikuję pomaga przyrodzie i zwierzynie. Wystarczy poczytać o wielu akcjach, re-introdukcjach zagrożonych gatunków do środowiska. Faktem tez jest to, że myśliwi wiedzą o zwierzynie dużo więcej niż przeciętny mieszkaniec miasta. Można być przeciwko zabijaniu ale przeciwko myśliwym powinno się być, jeśli zarówno myśliwy jak i ekolog w gruncie rzeczy ma podobny cel, lepiej współdziałać razem niż być wrogami. Nie neguję racji ekologów i staram się ich rozumieć ale nie rozumiem dlaczego Ty lisie nie chcesz poznać poglądów oraz naszych racji.
Temat wątku to ustawa o odstrzeliwaniu psów i kotów, i uważam, że powinno się tylko tego dokonywać po wydaniu upoważnienia przez gminę. wtedy uniknie się wielu błędnych odstrzałów, lub jak lis woli zabijania psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='m98']Lisie jak się wstawia cytaty?
Lisie faktem jest , że gospodarka łowiecka ma inny cel niż natura, podobnie jest z gospodarką rybacką oraz rolną. Niestety człowiek tak bardzo ingeruje w naturalne środowisko, że je powoli niszczy. Wszystko jest teraz regulowane, rzeki, lądy , zwierzęta i nie można być hipokrytą nie zauważając tego. Jednak myśliwi , przynajmniej ta część, z którą ja się identyfikuję pomaga przyrodzie i zwierzynie. Wystarczy poczytać o wielu akcjach, re-introdukcjach zagrożonych gatunków do środowiska. Faktem tez jest to, że myśliwi wiedzą o zwierzynie dużo więcej niż przeciętny mieszkaniec miasta. Można być przeciwko zabijaniu ale przeciwko myśliwym powinno się być, jeśli zarówno myśliwy jak i ekolog w gruncie rzeczy ma podobny cel, lepiej współdziałać razem niż być wrogami. Nie neguję racji ekologów i staram się ich rozumieć ale nie rozumiem dlaczego Ty lisie nie chcesz poznać poglądów oraz naszych racji.
[/QUOTE]

Cytaty; [quote][/quote]

[quote]Niestety człowiek tak bardzo ingeruje w naturalne środowisko, że je powoli niszczy. Wszystko jest teraz regulowane, rzeki, lądy , zwierzęta i nie można być hipokrytą nie zauważając tego.[/quote]

Czyli zwykła,myśliwska propaganda którą słyszę od lat,nic ponad to
to że człowiek niszczy przyrodę nie uprawnia go do zabijania zwierząt z tego powodu

[quote]Wystarczy poczytać o wielu akcjach, re-introdukcjach zagrożonych gatunków do środowiska.[/quote]

Hmm ... introdukcja bażanta żeby móc na niego polować? - dziękuję za taka troskę o przyrodę
głuszec i cietrzew dawno by już wyginęły,gdyby nie skreślono ich z listy gatunków łownych i nie objęto pełną ochroną gatunkową,więc nie ma co się chwalić re introdukcją,skoro łowiectwo było jedną z przyczyn objęcia danych gatunków ochroną - podobnie sprawa ma się w przypadku zająca,gdzie zawiniła,min.zła gospodarka łowiecka = inne przyczyny.

[quote] Faktem tez jest to, że myśliwi wiedzą o zwierzynie dużo więcej niż przeciętny mieszkaniec miasta.[/quote]

Może tak ale nie jest to wiedza dostateczna
np.myśliwi chcieliby móc polować na objęte obecnie ochroną ptaki drapieżne ale większość z nich ma problemy z rozróżnianiem gatunków owych ptaków w locie.

[quote] jeśli zarówno myśliwy jak i ekolog w gruncie rzeczy ma podobny cel, lepiej współdziałać razem niż być wrogami.[/quote]

Cele ekologów i myśliwych nie zawsze są zbieżne: ekolodzy,ornitolodzy chcą chronić ptaki,wszystkie ptaki,także drapieżne - myśliwi chcieliby na nie polować
ekolodzy chcą ochrony wilka - myśliwi chcieli by nań polować
itp.itd.

[quote]Nie neguję racji ekologów i staram się ich rozumieć ale nie rozumiem dlaczego Ty lisie nie chcesz poznać poglądów oraz naszych racji.[/quote]

Ja popieram ekologię,ekologów i przyrodników ale nie godzę się ślepo ze wszystkimi ich postulatami,tylko dlatego że są to postulaty wystosowane przez ekologów

Waszych poglądów mam już aż nadto,wasze racje też znam,zwykle są one egoistyczne,podparte obłudą i hipokryzją.

Link to comment
Share on other sites

Lsie ja sam posiadam zarówno sowę jak i sokoła, nie pisz, że nie odróżnię ptaka w locie, zapominasz chyba kto wprowadził ponownie do środowiska sokoła wędrownego i co było przyczyną jego wyginięcia. Sam siedzisz przed ekranem monitora i nic tylko piszesz, może jest inaczej? To napisz co ty zrobiłeś dla ochrony zagrożonych gatunków!!! Cietrzew i głuszec już dawno jest gatunkiem pod ścisłą ochroną i co panie ekologu żeś zrobił aby go przywrócić do naturalnego środowiska??!!! Myśliwi przynajmniej coś robią nie po to aby móc polować , wiadomo że nigdy nie będzie można. Nie jest to propaganda tylko fakt. Pewnie nawet nie wiesz, że bażant nie jest naszym rodzimym gatunkiem i został sztucznie zasiedlony, niestety nie jest przystosowany do naszych warunków (zima) i jakby nie opieka myśliwych dawno by go nie było, tylko nie pisz , że dbamy a potem strzelamy. Bo ty ani nie dbasz anie nic nie robisz.
Myśliwy nie mają dostatecznej wiedzy o zwierzynie ?? Wystarczy spojrzeć
ile jest naukowych monografii gatunkowych (zwierzyny łownej!!!) i kto je napisał !!!!
Na kuropatwy ani zające praktycznie się nie poluję, pomimo tego że można, ale to jest przecież propaganda.
Myślę , że o ekologi , ekologach, myśliwych , zwierzętach wiesz tylko to co przeczytasz w internecie, weź się chłopie za naukę.

Link to comment
Share on other sites

[quote] ja sam posiadam zarówno sowę jak i sokoła, nie pisz, że nie odróżnię ptaka w locie, zapominasz chyba kto wprowadził ponownie do środowiska sokoła wędrownego i co było przyczyną jego wyginięcia.[/quote]

A czy ja piszę o panu?,pisze o ogóle myśliwych
oto,co można wyczytać o ptakach drapieżnych na myśliwskich forach:

[quote][I]Podszas przejścia przez łowisko zdarza mi się spłoszyć zająca-co się dzieje od razu z drzewa podnosi się myszołów i atakuje szaraka, jak jestem blisko to da radę go sięgnąć, czasem tylko uszkodzić. Wiem że dla niektórych to skandal ale zachęcam do tworzenia pułapek do łapania ptaków drapieżnych.[/I]
[/quote]

[quote]Spotkałem się ostatnio z ciekawym urządzeniem. Jest to pułapka na ptaki drapieżne, łapią się także wrony. Umieszcza się ja na środku otwartej przestrzeni na wbitym wysokim kołku. Bardzo skuteczna, wystarczy co 2 dzień zebrać jastrzębia, myszołowa i stan zająca jest nieznacznie lepszy.[/quote]

[url]http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=855&_RowID=1071&_CheckSum=-903768088[/url]

itp.itd.

[quote] Cietrzew i głuszec już dawno jest gatunkiem pod ścisłą ochroną i co panie ekologu żeś zrobił aby go przywrócić do naturalnego środowiska??!!! Myśliwi przynajmniej coś robią nie po to aby móc polować , wiadomo że nigdy nie będzie można.[/quote]

Tyle że do momentu objęcia tych gatunków ochroną / bodajże 1995 rok? / polowano nań ochoczo,min.polowali tacy myśliwi,jak Janusz Palikot i Bronisław Komorowski.

[quote]Pewnie nawet nie wiesz, że bażant nie jest naszym rodzimym gatunkiem i został sztucznie zasiedlony, niestety nie jest przystosowany do naszych warunków (zima) i jakby nie opieka myśliwych dawno by go nie było[/quote]

Doskonale wiem ze bażant nie jest rodzimym gatunkiem,min.o to część przyrodników i ekologów ma do myśliwych pretensje - ponieważ rodzimy gatunek / kuropatwa / nie ma się za dobrze,to myśliwi wypuszczają i dokarmiają bażanty,żeby mieć na co polować - bo po cóż innego?

[quote]Na kuropatwy ani zające praktycznie się nie poluję, pomimo tego że można, ale to jest przecież propaganda.[/quote]

Poluje się,tylko nie wszędzie - jakiś czas temu głośna była sprawa przekroczenia " planów pozyskania " na Lubelszczyźnie,min.zajęcy,które są towarem tak deficytowym
a po co myśliwym zające? - oto odpowiedź myśliwego:

[quote]Jeśli reintrodukcja się powiedzie to za pięć czy dziesięć lat populacja zająca się odbuduje i myśliwi zaczną na te zwierzęta polować. I jest szansa, że na polskie stoły wrócą dania klasycznej polskiej kuchni, których na dziś nikt prawie zjeść nie może - pasztety z zająca czy comber z zajaca w śmietanie.[/quote]

proszę mi więc nie wciskać obłudy.

P.S; to temat dotyczący przede wszystkim psów i kotów,a my schodzimy z tematu.

Link to comment
Share on other sites

Lisie tak jak myślałem nie robisz nic tylko siedzisz i krytykujesz, niestety Twoja wiedza opiera się o wiadomości z internetu. Wiadomości z wikipedii to za mało abyś mógł być wiarygodnym. Jeśli chcesz pomagać przyrodzie a nie tylko wymądrzać się w necie proponuję zapisać się do np Gniazda Sokolników. Wykaż się.

Link to comment
Share on other sites

A ja widzę,że obawia się pan nawet skrytykować swoich " kolegów ",nawet tych zachęcających do łamania prawa
dla pana wiadomości,nie czerpie wiedzy z wikipedii
nie zna mnie pan,więc nie wie,czym się interesuję,proszę więc nie wytykać braku wiedzy lub jej czerpania z takich źródeł,jak wikipedia,ja nie wyrażam swoich personalnych poglądów względem pana.

Kwestia psów i kotów; powinna powstać ogólnopolska baza danych zachipowanych psów, i kotów,powinien być obowiązek chipowania zwierząt / który obecnie z racji braku takiej bazy danych,byłby bezcelowy / a błąkające się psy powinny być odławiane na koszt właściciela - tylko poprzez portfel trafi się do człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A ja widzę,że obawia się pan nawet skrytykować swoich " kolegów "[/QUOTE]

przecież krytykował na samym początku:

[QUOTE]W mediach są nagłośniane patologiczne sprawy odstrzałów psów często są one niezgodne z prawem oraz zdrowym rozsądkiem, niestety prawda jest taka ze wśród myśliwych jak w każdym środowisko zdążają się ludzie nieodpowiedzialni i uważam ze natychmiast powinni być usuwani z grona myśliwych.[/QUOTE]

bądźmy sprawiedliwi i nie obrażajmy się nawzajem bo to do niczego nie prowadzi.

Link to comment
Share on other sites

a ja gdzieś przeczytałam, że większośc tych zdziczałych psów, tez w stadach, to, w opinii myśliwych, wiejskie psy MAJĄCE WŁAŚCICIELI, puszczane luzem. biorąc pod uwagę średnią jakość jedzenia w misce wiejskiego psa (np rozmoczony chleb), jasną sprawą jest, że wygłodzone i niedożywione polują.
logiczne byłoby, żeby myśliwi poparli zatem chipowanie i inne zmiany prawne zwiększające realnie odpowiedzialność ludzi za własne zwierzęta domowe, za ich traktowanie, żywienie, nadzór etc.

Link to comment
Share on other sites

Według myśliwych właśnie nie ma praktycznie psów zdziczałych,są tylko puszczane luzem i niedopilnowane
tyle że za niedopilnowanie psa,puszczenie go luzem,np.w lesie grozi grzywna a nie odstrzał psa
w kwestii psów wiejskich to też się nie dziwię że takie psy polują często z głodu,sam pamiętam jak się żywiło psy na wsi - inną a kwestią jest to,czy jak kogoś nie stać na wyżywienie psa to czy w ogóle powinien go mieć? - moim zdaniem,nie
niestety,jeśli takiemu rolnikowi zginie pies to weźmie on sobie następnego,psy nie stanowią tam większej wartości i jego strata ma niewielkie znaczenie dla " właściciela " - dlatego najlepszym wyjściem jest chipowanie psów i walenie właścicieli po kieszeni,niestety,póki nie ma ogólnopolskiej bazy danych zachipowanych psów,to chipowanie jest zwykłą stratą kasy.

Link to comment
Share on other sites

Pytam o to myśliwych od paru lat,zawsze twierdzą że polski na to nie stać,że lepiej dać kasę na przedszkola,że chipowanie nic nie da a jesli już to nie może być ono zamiast strzelania,tylko ma pomóc myśliwemu: myśliwy widzi psa bez opieki,zabija go,sprawdza chipa,lokalizuje właściciela i obarcza go kosztami odstrzału i utylizacji psa
według myśliwych " Odstrzał jet najprostszym, najtańszym i najskuteczniejszym środkiem zwalczania drapieżników. "
pytałem też o poparcie dla kastracji,sterylizacji psów bezpańskich,bezdomnych,schroniskowych / bo nie wszędzie jest to praktykowane/ i wiejskich ale tu też spotkałem się z odmową,gdyż kastracja i sterylizacja psa to " okrucieństwo wobec zwierząt ",bo pies ma prawo żyć,rozmnażać się i paść od kuli
no coment.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']ha. miałam cichą nadzieję, że jest mozliwa jakas nić porozumienia...[/QUOTE]
Większości myśliwych chce rozwiązania problemu wałęsających się psów w lesie w dowolny sposób. Są przeciwni odebrania im możliwości strzelania do psów jeżeli ten problem nie będzie rozwiązany.
Oto link do strony ze zdjęciami tego co czynią psy w lesie:
[URL]http://www.pieswlesie.blogspot.com/[/URL]
Ps
Rozmowa z lisem jest bezcelowa. Udowodnił na wielu forach że jest ślepy na argumenty a jedyne co go interesuje to krytykowanie myślistwa.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze:

[quote]Większości myśliwych chce rozwiązania problemu wałęsających się psów w lesie w dowolny sposób. Są przeciwni odebrania im możliwości strzelania do psów jeżeli ten problem nie będzie rozwiązany.[/quote]

większość myśliwych z którymi ja dyskutowałem twierdzi,że najlepszym rozwiązaniem jest odstrzał bo na inne nas / polaków / nie stać,a nawet gdyby nas było stać,to chipy,kastracja,sterylizacja,itp.nic nie da.

po drugie,blog jest znany od ok.dwóch lat,więc to żadna nowość

po trzecie:
[quote]
Rozmowa z lisem jest bezcelowa. Udowodnił na wielu forach że jest ślepy na argumenty a jedyne co go interesuje to krytykowanie myślistwa.
[/quote]

Jak na razie to Ty zostałeś wyciszony na jednym forum i zbierasz ostrzeżenia na innym za bezpodstawne oczernianie ekologów,przyrodników,itp.więc zajmij się lepiej sobą.

Link to comment
Share on other sites

Lisie, wiem, że jesteś prawdziwym erudytą, i pewnie o tym wiesz, ale chcę Ci też napisać , że najstarsza polska organizacja ekologiczna
liga Ochrony Przyrody została utworzona przez myśliwego., wiem wiem, propaganda ;))) Ach Ci myśliwi, zakładają fundacje , organizacje chroniące przyrodę tylko dla kamuflażu, ale na szczęście jest pan lis i wszystkich nas przejrzał ;)))) Całe szczęście Pani Lisie , że są wśród nas tacy ludzie jak Pan ;)))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

myśliwi per se jako obrońcy przyrody z definicji??
chcecie wcisnąć kit, że ci, co się biorą za myślistwo, to w ogóle nie chcą strzelać do zwierząt, im wogóle nie o to chodzi?? ba, uznają strzelanie za konieczny skutek uboczny, którego by wcale nie chcieli musieć stosować, ale są zmuszeni, bo trzeba regulowac przyrodę??
mam nadzieję, ze myśliwi są zatem objęci pomocą psychologiczną, najlepiej opłacaną przez państwo, skoro wzięli na siebie ten krzyż odpowiedzialności i żyją z traumą...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, specjalnie się zarejestrowałam, aby wyrazic pełen szacunek dla[B] Lisa[/B] i [B]Sleepingbyday[/B] za trafną argumentację i inteligencję oraz moja dezaprobatę skerowaną do myśliwych , w tym [B]m98[/B].
Myśliwi! Jakże trzeba mieć spaczoną psychikę, aby wciskać wszystkim,ze w imię miłości do przyrody zasadne jest mordowanie ( tak, tak - mordowanie a nie pozyskiwanie) wszystkiego, co się rusza. Przecież to dla Was niezła zabawa ! I nie wmawiajcie mi,ze podrzynacie ze łzami w oczach gardło "pozyskanej" sarenki ... I kolejny kit o eliminacji słabszych osobników! Jakim więc cudem Wasze domy "zdobione" sa trofeami w postaci potężnego poroża? Słaby, chory osobnik takowe posiada?
Dla mnie mysliwi to rzeźnicy-amatorzy, którzy mordują nie dla pieniędzy ( jak rzeźnicy), tylko za tę swoistą przyjemność jeszcze płacą niemałe pieniądze. To skarajny przykład demoralizacji albo megazakompleksienia. " Mężczyzna - łowca-bohater-ze strzelbą w dłoni". Śmiechu warte,żenada !

Link to comment
Share on other sites

Asiakot , to co piszesz to skrajny przykład hipokryzji !!! Czym różni się zabijanie zwierzęcia w rzeźni od zabijania zwierzęcia przez myśliwego - czy różni się z punktu patrzenia zwierza. Czy sarna ma większe prawo do życia niż kurczak z fermy lub nawet dorsz pływający w morzu. Dlaczego macie klapki na oczach i tego nie widzicie ?! Czemu tylko myśliwi są zdemoralizowani, czy nie lepiej napisać, że społeczeństwo jest zdemoralizowane!!!! Czy Ty Asiu byłaś kiedyś w rzeźni lub fermie kur, gdzie codziennie zabija się ok. 50.000 kurczaków??!! Nie usprawiedliwiam myśliwych ale krytykuję was za to, że z was Hipokryci!!!!

Link to comment
Share on other sites

m98, a tym sie różni,ze zwierzę w ubojni jest najpierw ogłuszane...a rzeźnik ( wg mnie także typ człowieka psychopatycznego) przynajmniej nie twierdzi,ze jest miłośnikiem zabijanych przez siebie zwierząt. I kto tu jest hipokrytą?
Zwierzęta hodowlane skazane są na smierć juz przez samo ich udomowienie, niestety. Natomiast mysliwy zabija z radoscią ( wystarczy popatrzeć na zdjęcia mysliwych wraz z ich ofiarami) zwierzęta,które urodziły się na wolności i nie muszą być zabijane,aby człowiek miał co jesc.
Pamiętasz dośc nagłosniony przypadek jak mysliwy rannego lisa dobił uderzając nim o drzewo? Oszczędzał drogie naboje...Biedny myśliwy - zapewne było mu bardzo przykro?

Link to comment
Share on other sites

No i niestety po raz kolejny wiatr wywiał to co tak skrzętnie niektórzy tu próbują zamieść pod dywan

"[I]To spokojny, opanowany, fantastyczny człowiek. Dużo działa społecznie. Jeśli miałbym wskazać kogoś porządnego, to byłby to on...[/I]."
no to proszę poczytajcie o kolejnych "łowach":

[url]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110803/POWIAT04/841685401[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...