Jump to content
Dogomania

Odrobaczanie


roenna

Recommended Posts

Ja odrobaczałem swojego psa niedawno preparatem Endoparm 7 zł za jedną tabletke(jedna na 10 kg,a potrzebowałem trzy), Paratex(kiedyś Pratel) kosztuje 5 zł za tabl.,najdroższe są Bayerowskie Drontal 30 zł tabl.naszczęście też jest podział wagowy.
Stosuje się do tego co wet mi przekazała-2 razy w roku psa odrobaczyć(w tym jeden raz przed szczepieniem-2 tyg wstecz),pies ma byc na czczo,jeżeli ma dostać posiłek ,to co najmniej po 30 min. od podania tabletek,woda stoi non stop w misce.Odrobaczyc nalezy też wtedy,kiedy wszystko wskazuje ,ze pies ma robaki(saneczkowanie,wymioty wraz z glistami).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Hawana']Moj znajomy odrobaczal ostatnio suczke, szczeniaka (6kg). Byl u weta na kupic cos na odrobaczenie i dostal tabletke [B]aniprazol [/B]zaplacil za nia 30 zł !!!

Moje pytanie jest takie: [B]Ile kosztuje tabletka aniprazolu[/B]?[/quote]
:crazyeye:
i dostał tylko jedną? Bo tym preparatem przez kolejne 3 dni psiak powinien być odrobaczany, czyli 3 tabletki powinien dostać...i kosztują duzo, dużo mniej

Link to comment
Share on other sites

ja odrobaczam swoje 2 razy do roku,ale w miedzyczasie badam na pasozyty typu lamblia..Nasze psy moga tez zlapac wlosoglowke,ktora jest ciezka dosc do wykrycia-tak samo zreszta jak i lamblia,bo to swinstwo moze sie nie ujawnic w jednym badaniu jak wiadomo..A tabletki na odrobaczanie to droga sprawa-ja place 7 zl za tabletke na 10 kilo psa-a mam w domu okolo 250 kilo psiego cialka:lol: .Wiec wole je badac niz odrobaczac bez sensu;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja odrobaczam Drontalem plus.( 1 tabletka- 11 zł)
Pies waży 25 kg, dostaje 3 tabletki( 1 tabletka na 10 kg.).
Podaje wszystkie 3 rano na czczo.I to wszystko.I tak raz na 3 miesiące.
Przy stwierdzonej glistnicy , pies dostał dawkę podwójną.( 1 dnia -3 tabletki, i 2 dnia- 3 tabletki.)
Przy stweidzonym tasiemcu zwykły Drontal nie pomoże, więc dostał zastrzyk Droncit, i za 2 miesiące znowu zastrzyk Droncit.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie.
Jaki jest okres wchłonięcia tabletki na odrobaczanie?
Odrobaczałam psa na czczo rano o 8.00, zjadł posiłek o 17.00 i zwymiotował zawartosc o 19.00.Czy tabletka do tego czasu sie wchłonęła??Czy powtórzyc odrobaczanie jeszcze raz?

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie się wchłonęła, szczególnie podana na czczo. Tym bardziej, ze tak na prawdę te tabletki nie sa wchłaniane do organizmu tylko działają w obrębie jelit - tam gdzie sa robale...
PS
Po jakim czasie od zażycia panadolu przestaje Cię boleć głowa? Jesli przestaje, tzn, że zaczęła działać...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam - od kwietnia mam suczkę - teraz ma 5 miesięcy. Ostatnio była odrobaczana 15 marca jeszcze przez hodowcę. Ma apetyt, kupy ładne... a dzisiaj o 3 w nocy zwymiotowała. Usłyszałam mlaskanie i obudziłam się. Zaświeciłam światło - Hadziurka wyjadała swoje wymiociny, w których wił się robal, długi biały - nie znam się, więc nie wiem co to za świństwo, ale jestem przerażona. Mam 2 dorosłe psy, które odrobaczam raz na rok i nigdy czegoś takiego nie widziałam. I chyba zmienię zdanie co do odrobaczania (co najmniej 2 razy w roku), bo mam małe dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='violcia2']Mam 2 dorosłe psy, które odrobaczam raz na rok i nigdy czegoś takiego nie widziałam. I chyba zmienię zdanie co do odrobaczania (co najmniej 2 razy w roku), [B]bo mam małe dzieci[/B].[/quote]

Odważna jesteś:oops: . Jesli odrobaczasz raz na rok, to badasz - między odrobaczeniami - koopy na pasozyty?

Ja odrobaczam 3-4 razy w roku, ale między odrobaczeniami badam też koopy. I nie mam dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Odważna jesteś:oops: . Jesli odrobaczasz raz na rok, to badasz - między odrobaczeniami - koopy na pasozyty?

Ja odrobaczam 3-4 razy w roku, ale między odrobaczeniami badam też koopy. I nie mam dzieci.[/quote]

"Powiem" więcej : moje psy miały tylko raz w swoim życiu robaki - dokładnie to tylko jeden - jak był szczeniakiem, czyli 5 lat temu, a że są w dobrej kondycji to wet co roku przy szczepieniu daje mi tabletki, twierdzi że to wystarczy, dlatego tak przejęłam się moim maluchem. Ale...tamte byle g.... nie zjedzą, a młoda niestety próbuje wszystkiego.
Moje staruszki raz na rok spotykają się z wet a z moją młodą... szkoda mówić. Jednak coś w tym jest, że kundelki są zdrowsze - bardziej wytrzymałe.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Chciałam się Was zapytać o odrobaczanie. Moja sunia ma jajka nicieni tak wykazało badanie. Sunia ostatnio była odrobaczana 2 miesięce temu.
Przez jakiś czas ma biegunki i wymioty. Naszczęście z wymiocinami jest spokoj ale biegunki się pojawiają od czasu do czasu czyli np. 2 dni fajnie a poźniej zaś biegunka. Ponoć nie można dać tabletki jak jest biegunka trzeba odczekac przynajmiej 4 dni 5 dni. Więc mam problem:( Już nawet jej daje jak najmniej karmy je royala i nigdy nie miała problemów po karmie może to przez te jaja takie biegunki sie pojawiają. Może ktos coś doradzi....

Link to comment
Share on other sites

Biegunka jest prawdopodobnie z powodu zarobaczenia. W tym wypadku jest bledne kolo, nie odrobaczasz bo ma robaki/biegunke, ma robaki/biegunke, bo nie odrobaczasz. Podaj tabletki, powtorka za ok 10 dni, a potem badanie kalu, czy robale zstaly wybite.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,
Kurde, ale jazda!!!! :-) W weekend byłam u koleżanki w Wawie i byłyśmy na festynie na polach mokotowskich, wiecie co widziałam? - jeżdżący po rower, który ciągnął za sobą ogromną tablicę z napisem "bayer pasożytom stop" a za tablicą dyndały wielkie robaki :-)))). Mówię Wam czad...strasznie śmiesznie to wyglądało :-) Po krótkiej rozmowie z Panią rowerzystką zrozumiałam, że to jakaś akcja firmy Bayer :-) Gratuluję pomysłu!

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja też byłam z moją siostrą chrześnicą na tym festynie w Wawie. Widziałam to cudo :) nieźle wymyslone, szczególnie żywiołowo reagują dzieci moja chrześniaczka ma 3 latka i aż całowała tego pieska na plakacie :) Fajnie pomyślane

Link to comment
Share on other sites

Serio, Bayer taką akcję wymyślił? Jeszcze nie widziałam ale z tego co piszecie to musi wyglądać odjechanie :-) muszę się wybrać na pola i zobaczyć. A tym że dbają o zwierzęta to już nie raz się przekonałam, przecież mają świetne preparaty

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no, faktycznie!!
jeździ sobie taki rowerek
wogole ta akcja "bayer pasożytom stop" to rewelacyjny pomysł, szczególnie gdy obecnie lato jest coś ciepłe ale i wilgotne - warunki dla robacztwa itp. wprost rewelacyjne :(
więc trzeba się (swoje pociechy znaczy się) zabezpieczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[B]ZIOŁA DLA PSÓW NA ODROBACZENIE[/B]
4.00 zł NATURAL;NY PREPARAT ZIOŁOWY PRZECIW PASOŻYTOM PRZEWODU POKARMOWEGO U PSÓW I KOTÓW.
1 OP. ZAWIETRA CZTERY DAWKI i dla przykładu - jedno op. wystarcza dla psa o wadze do 8 kg

[IMG]http://www.karmy.com.pl/images/produkty/m/produkt_75_71141315767.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...