Jump to content
Dogomania

UCZULENIE?? pOmOcy !


zet_erka

Recommended Posts

Witam! Mam pewien problem, moze zaczne od poczatku.Kilka lat temu przygarnelam szczeniaczka.Po jakims 1,5 tygodnia mojej mamie z oczu, tzn z bialek zrobila sie tak jakby galareta, hmm..o takim kremowym odcieniu.Musialam oddac szczeniaczka, bo mama byla przekonana, ze ma alergie.U lekarza dostala jakas masc, po kilku dniach oczy zrobily sie normalne.Z tym, ze mnie sie wydaje, ze mama nie ma uczulenia na siersc, tylko na..mocz.Wiem, ze to moze dziwnie brzmi, ale czy jest taka mozliwosc? Zakochalam sie w piesku ze schroniska i chcialabym go wziac do siebie.Z tym, ze maama twierdzi, ze jest uczulona...:-( prosze o odpowiedzi..

Link to comment
Share on other sites

alergicznych objawach.Nie mozna wydawac pieska nie wiedzac dokladnie czy jest to alergia,czy nie:shake: Ojawy uczuleniowe nie nastepuja od jednego dnia,a przeciez pieska masz dluzej.Uwazam ze to nie jest alergia,chorob oczu jest b.duzo.,Nie mozna wszystkich objawow przypisac alergii.
Znam takie objawy jak wyciek z nosa,i oczu,drapanie w uszach.Biedny piesek :-(

Link to comment
Share on other sites

Możesz zrobić badanie na uczulenie na sierść psa (z nazwy), a tak między nami to uczula białko. Mama może zrobić badanie z krwi tzw. Iq, jeden alergen kosztuje średnio 25 zł. Nie wiem czy można zrobić test skórny tylko na jeden czynnik. Fundusz Zdrowia refunduje podstawowy, skórny test alergiczny, w jego skład wchodzi niewielka ilość, za to podstawowych alergenów. Warto zrobić.
Ponieważ najwięcej alergenów zawartych jest w wydzielinach organizmu, jak ślina, łzy, mocz, stąd szybsza i silniejsza reakcja organizmu na alergeny po kontakcie z moczem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']alergicznych objawach.Nie mozna wydawac pieska nie wiedzac dokladnie czy jest to alergia,czy nie:shake: Ojawy uczuleniowe nie nastepuja od jednego dnia,a przeciez pieska masz dluzej.Uwazam ze to nie jest alergia,chorob oczu jest b.duzo.,Nie mozna wszystkich objawow przypisac alergii.
Znam takie objawy jak wyciek z nosa,i oczu,drapanie w uszach.Biedny piesek :-([/quote]


A ja sie z tobą nie zgodzę, mam bardzo podobne przykłady alergii w środowisku, głównie u dzieci ale jednak. Co śmieszniejsze, czasem taka reakcja jest wynikiem alergii wziewnej, o dziwo. Poza tym jest jeszcze alergia kontaktowa, pokarmowa i nie objawiaja się one katarem czy wyciekiem. To może być alergia ale bez testów możemy tylko gdybać.

Link to comment
Share on other sites

A masz w domu inne zwierzatka -moze tak byc,ze to zbieg okolicznosci (choc szczerze w to watpie) i twoja mama jest uczulona na inne zwierze/alergen (czasem alergia uwidacznia sie dopiero po 2latach od zetkniecia sie z alergenem). Duzo wiem o alergiach (duzo o tym czyt) i ja tez nie slyszalam o takich objawach alergii na jakie kolwiek zwierzeta
P.S Czy to nie bylo przypadkiem zwkle zapalenie spojowek? (nie wywolane alergia?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']alergicznych objawach.Nie mozna wydawac pieska nie wiedzac dokladnie czy jest to alergia,czy nie:shake: Ojawy uczuleniowe nie nastepuja od jednego dnia,a przeciez pieska masz dluzej.Uwazam ze to nie jest alergia,chorob oczu jest b.duzo.,Nie mozna wszystkich objawow przypisac alergii.
Znam takie objawy jak wyciek z nosa,i oczu,drapanie w uszach.Biedny piesek :-([/quote]Nie mam pieska.Pisalam, ze kilka lat temu przygarnelam szczeniaczka, ale po kilkunastu dniach musialam go oddac, przez to, co sie stalo z mamy oczami... Tak, macie racje...Mama musi zrobic testy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...