Jump to content
Dogomania

Guest Marta191991

Recommended Posts

Guest Marta191991

Cześć!

Niedługo będę miała w domu małego szczeniaka. Macie jakieś propozycje jak ustalić mu rytm dnia? ile czasu po jedzeniu ma wyjść, ile powinien spać, kiedy się bawić, kiedy jeść. Zależy mi na tym żeby w miarę przewidzieć czas jego wypróżniania i jak najszybciej nauczyć w ten sposób czystości.

Pozdrawiam

M.K.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marta191991

Nie zupelnie o to mi chodzilo. Szkoleniowcy i hodowcy zalecają by szczeniakowi ustalić orientacyjny rytm dnia. Chodzi mi o to np ile czasu po jedzeniu powinien wyjsc, i sie wybiegać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta191991']dziękuje bardzo za odpowiedzi

a ile czasu szczeniak powinien spac w dzień?[/QUOTE]

Tyle, ile chce i potrzebuje. Różne są szczeniaki- jedne takie "miskowate" i spokojne, a drugie potrzebują mniej snu. Dostaniesz szczeniaka, to zobaczysz jak sie zachowuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pies uwielbia rutynę!
Wszystko zalerzy od rasy czy to ruchliwy terier czy spokojny molos(buldog) chociaż jeszcze każdy pies jest inny jedne sa leniwe inne potrzebują więcej ruchu.
Jeżeli masz swój plan dnia dostosuj go lekko do psa.
Podam muj przykład. Zawsze wstawałem o 9 rano nastepnie sniadanie kawa toaleta ok 10:30 do pracy. Teraz jak mam pieska wstaje 8:30 szybka kawa następnie spacer ok 45-60 min. Pużniej jem sniadanie a zaraz po tym psiaczek.Wieczorem dugi spacerek ok 1,5 godziny. o godz 20-21 co 2 dzień ma jeszcze jeden spacer ok 14 ok 30 min.
Mam nadzieje że jak dorośnie znajdę dla niego więcej czasu. Jeżeli mi się nie uda to dla rozładowania energi zamierzam mu załatwić plecaczek. Pies ma w genach podróżowanie Więc spacery są najważniejsze. Mój jedzonko dostaje 3 razy dziennie zawsze po spacerze chyba że mnie niema to popołudniowa porcję mu zostawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...