Jump to content
Dogomania

Darmowa sterylizacja wiejskich suczek i kotek. Fundacja "Zwierzęta i My"


Merys

Recommended Posts

Jako, że w Polsce cały czas mamy problem w postaci nadmiaru bezdomnych zwierząt, chciałabym rozprzestrzenić akcję tej fundacji.
Prowadzi ona bezpłatną sterylizacje wiejskich suczek i kotek. W województwach lubelskich, podkarpackich, świętokrzyskich, mazowieckich i podlaskich.
Fundacji pomóc można na trzy sposoby.
Oddając 1% podatku lub wpłacając pieniądze na ich konto.

Konto nr: 29 1090 1362 0000 0000 3601 8379

Dzwoniąc do założycielki fundacji pod numer tel.: 61 / 847 62 85
Z prośbą o wysyłanie ulotek na swój adres, w celu rozszerzenia ich działalności i roznoszenie ulotek na wsiach, czy też schroniskach.

Na ich stronie [URL="http://www.zwierzetaimy.pl/"]www.zwierzetaimy.pl[/URL] można sprawdzić sprawozdania finansowe za poprzednie lata. Jeśli kogoś z was lub waszych rodzin nie stać na ten wydatek, organizacja ta jest jedynym wyjściem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szkoda że w kujawsko-pomorskim nie ma tej akcji :( bo u mojej znajomej na wsi jest kotka w sumie jeszcze młoda jak na razie udało się upilnować aby nie zaszła w ciąże ale dla nich staje się to męczące i zapewne przy następnych rujach jej nie będą pilnować a na sterylizację ich nie stać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Bazyliszek']Szkoda że w kujawsko-pomorskim nie ma tej akcji :( bo u mojej znajomej na wsi jest kotka w sumie jeszcze młoda jak na razie udało się upilnować aby nie zaszła w ciąże ale dla nich staje się to męczące i zapewne przy następnych rujach jej nie będą pilnować a na sterylizację ich nie stać.[/QUOTE]

Zapraszam do nas:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/130324-Akcja-kastracja-Przyjaciele-Czterech-%C5%81ap"]http://www.dogomania.pl/threads/130324-Akcja-kastracja-Przyjaciele-Czterech-%C5%81ap[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

[quote name='Merys']Jako, że w Polsce cały czas mamy problem w postaci nadmiaru bezdomnych zwierząt, chciałabym rozprzestrzenić akcję tej fundacji.
Prowadzi ona bezpłatną sterylizacje wiejskich suczek i kotek. W województwach lubelskich, podkarpackich, świętokrzyskich, mazowieckich i podlaskich.
Fundacji pomóc można na trzy sposoby.
Oddając 1% podatku lub wpłacając pieniądze na ich konto.

Konto nr: 29 1090 1362 0000 0000 3601 8379

Dzwoniąc do założycielki fundacji pod numer tel.: 61 / 847 62 85
Z prośbą o wysyłanie ulotek na swój adres, w celu rozszerzenia ich działalności i roznoszenie ulotek na wsiach, czy też schroniskach.

Na ich stronie [URL="http://www.zwierzetaimy.pl/"]www.zwierzetaimy.pl[/URL] można sprawdzić sprawozdania finansowe za poprzednie lata. Jeśli kogoś z was lub waszych rodzin nie stać na ten wydatek, organizacja ta jest jedynym wyjściem.[/QUOTE]

Taaa szkoda tylko że gdy zgłoszono koty z Gniezna które jest 51 kilometrów od Poznania , pani prezes ZiM nic nie umiała załatwić i osoba zainteresowana znalazła pomoc dopiero w fundacji z Krakowa.
Jeśli nie można dogadać się z jednym wetem należy startować do drugiego.Niestety pani prezes tego nie zrobiła pomimo wieloletniego doświadczenia,natomiast fundacja z Krakowa która istnieje od niedawna nie dosyć ze rozpoczęła rozmowy z innym gnieźnieńskim weterynarzem to jeszcze wynegocjowała atrakcyjne ceny na kastrację i sterylizację. Można ?
Można.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

szkoda że nie ma tej akcji w łódzkim - przybłąkały się do nas 2 kotki (z czego jedna oswojona miała niedawno młode i pewnie dlatego została bezdomna a druga straszni dzikus..)
rodzice zgodzili się je przyjąć - mieszkamy na wsi, miejsce więc jest ale..idę w tym roku na studia więc pieniędzy nie ma wcale i szukam teraz jakiejś pomocy :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hej.a czy w województwie zachodniopomorskim też jest taka fundacja?Nie ukrywam że u mnie w rodzinnej miejscowości i pobliskich wioskach to jest problem.Ludzie nie pilnują swoich psiaków tak jak to się robi w miastach , a później zastanawiają się co zrobić ze szczeniakami.Taka akcja była by naprawdę pomocna dla tych psiaków.Nie wiem do kogo uderzyć, do kogo napisać żeby się udało. Wiem że wyszła ustawa o ochronie zwierząt bezdomnych dzięki której gmina powinna mieć pieniądze na sterylizację, ale czy to dotyczy tylko psów bezdomnych?Może ktoś będzie umiał mi pomóc i pokierować mnie na odpowiedni kierunek?

Link to comment
Share on other sites

Zachodniopomorskie może szukać pomocy w MOPSiKu:)

Tylko, że my dzialamy "masowo" i najchętniej tam, gdzie z dostępem do usług weterynaryjnych jest problem - nie chcemy robić konkurencji miejscowym lekarzom weterynarii.
Zbierane są fundusze, robiona jest lista chętnych (psy, suki, kocury, kotki) i na umówiony termin przyjeższa STERYLOBUS (więcej w naszym wątku). W jednej akcji operujemy 20-30 zwierząt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...