Jump to content
Dogomania

popękane poduszki


czarnarybka

Recommended Posts

witajcie,
moj Neruś ma pękniętą poduszkę na przedniej łapce. leci mu aż krew. narazie posmarowałam maścią witaminową i założyłam skarpete (żeby nie brudził).
czy znacie jakiś okład (np. żeby gaze zmoczyć) i owinąć bandażem? wiem, że można smarować wazeliną itp. ale co zrobić jak krwawi?

Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam problem z którym walczę.
Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć łapy, u nas non stop są wylizywane co powoduję podrażnienie przez co rany mogą się powiększyć no i gojenie trwa dłużej.
Polecam po każdym spacerze przemyć łapy ... a potem przemywać bądź w mocniejszych przypadkach robić okłady z rivanolu. Na spacery smarować maścią witaminową bądź wazeliną....chyba że psiak zgadza się na buty.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ważne jest aby zabezpieczyć łapy,aby nie pies nie podrażnił rany i żeby szybciej się goiła. Ważne też aby zadbac o pielęgnacje, przemywać łapy po spacerach, smarować mascią. Można uszkodzoną łapę zawijać w opatrunek i regularnie zmieniać, tylko nie wiadomo czy pies nie będzie go zdzierał zębami.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Według mnie stały opatrunek w tym wypadku nie jest korzystny, ponieważ uniemożliwia dostęp powietrza przez co pęknięcie trudno się goi. Dobrą metodą jest, przemycie łapy środkiem odkażającym, a następnie systematyczne smarowanie maścią z witaminą A lub linomagiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Leon22']Na rany polecam Ran-Stick, preparat który przyspiesza gojenie i dodatkowo nawilża skórę łap. A jak łapki będą już zdrowe to uzywaj czegoś silnie natłuszcającego, żeby sytuacja się już nie powtórzyła. Moja kumpela stosuje winter szoes i jest zadowolona.[/QUOTE]

Rowniez mamy problem z lapkami.W naszym przypadku sprawdza sie sudocream z apteki(silnie nawilzajacy-tworzacy bezpieczna powloke). Polecila Nam go pani,ktora jest hodowca westow.Sprawdzony-polecam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja na szybką regenarcje polecam Solcoseryl (maść z krwi cieląt) -- a na szorstkie opuszki maść z vit. A (smarowac na noc jak psiak spi by nie zlizywał) :smile:

---

a na otwarte rany, jest taki proszek 'Dermatol' ktory wsypuje sie do rany, działa na zasadzie mąki - zakleja. Krew przestaje ciec, wtedy posmarować Solcoserylem, ewentualnie jeszcze wczesniej trybiotykiem (działa przeciwzapalnie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...