Jump to content
Dogomania

CZY SUNIA TRACI FIGURĘ?


adda

Recommended Posts

Mam pytanie do doświadczonych. Czy po porodzie sunia traci figurę? Widziałam kiedyś na wystawie sunię po szczeniakach (kilka miesięcy, więc nie taki krótki okres po) i nie podobała mi się, bo jej wisiał brzuch. Właścicielka powiedziała, że już jej tak zostanie. Czy to prawda i czy zawsze tak się dzieje. Dodam, że suczka jest dużej rasy i mioty są liczne.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do doświadczonych. Czy po porodzie sunia traci figurę? Widziałam kiedyś na wystawie sunię po szczeniakach (kilka miesięcy, więc nie taki krótki okres po) i nie podobała mi się, bo jej wisiał brzuch. Właścicielka powiedziała, że już jej tak zostanie. Czy to prawda i czy zawsze tak się dzieje. Dodam, że suczka jest dużej rasy i mioty są liczne.

Nie-sunia bokserka,po porodzie śmiało walczyła jeszcze w tym samym roku o tytuły klubowe-i żaden inny pies czy młodziutka suczka jej nie pokonały :D .

Widziałam wiele bokserek po porodzie-czasami nawet są ładniejsze,mocniejsze,nie grubsze.

Wszystko zależy jednak od właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam- ale co zależy od właściciela? :niewiem:

Od właścicela zależy czy będzie umiał ( i chciał) pomóc swojej suczce powrócić do dawnej wagi.

Tak,właśnie tak-dziękuję Psiurk@ :D :D

Znam właścicieli,którzy po porodzie położyli "szlaban" na wyglądzie suni-bo i tak jest już po szczeniętach i nie zajmowali się jej kondycją ani dietą w sposób...hm właściwy. :-?

Ale i znam suki piękne po urodzeniu szczeniąt-wcale nie gorsze od "młodzieżówek" :D

Link to comment
Share on other sites

Hej :D spieszyłam się i chyba zadałam pytanie w sposób niefortunny :oops:

Liczyłam na odpowiedzi bardziej precyzyjne i dlatego podrążę trochę temat :D

Jak można suczce pomóc w powrocie do" figury"?

Wiem o odpowiedniej diecie- aby nie dpouścic do otyłości, ale co poza tym. Czy są np. jakieś sposoby na ładny wygląd sutek i brzuszka?

Nasza sunia miała pierwszy miot i pięknie wróciła do "formy" bez specjalnych zabiegów, ale "wiedzy nigdy za wiele" a i takie rady przydadzą się innym właścicielom mającym szczenne suczki

:D

Link to comment
Share on other sites

To znaczy, że jednak trzeba zająć się sunią, żeby nadal była piękna. Coś słyszałam, że po szczeniaczkach klatka piersiowa robi się większa (ale to dobrze), ale boję się, że będzie jej tak brzydko wisiał brzuch. Czy wystarczy wtedy nie przekarmiać suni, czy można zrobić coś jeszcze???

Link to comment
Share on other sites

Jakk mojej siostry sunia miała szczeniaki to kiedy je jeszcze karmiła wyglądała jak kościotrup-mozna było policzyć wszystkie kości, kręgi itp. JAdła dużo (choć należy do niejadków) a i tak była przeraźliwie chuda. Wiec myślę, ze to nie tylko zwisający brzuch może tu byc probelemem. BArdzo długo utrzymywała taki stan i dopiwero jakieś poł roku po oddaniu szczeniaków doszła jako tako do siebie...

Link to comment
Share on other sites

mam wrazenie ze albo ja nie rozumiem albo wy. Tu nie chodzi o tusze tylko o skóre na brzuchu moim zdaniem. Ja osobiscie o psiej ciazy nic nie wiem ale sama nie dawno bylam w ciazy i waze teraz tyle co przed a skura nie wrocila jeszcze do normy. I w tym poscie chyba o to chodzi

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że to czy skóra się "zstąpi" zależy od cech osobniczych konkretnej suczki. Jednym wisi skóra innym nie - nawet w ramach tej samej rasy. Natomiast myślę że to nie jedyny i nie najważniejszy problem z figurą. Często się zdarza np. u bassetów że suka traci prawidłową linię grzbietu (robi się jej tzw. siodło) - z racji swej długości. I na to właściel już niewiele może pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze zmienia figure, męznieje przede wszystkim i staje sie juz taką dorosła panią. Moje suki po szczeniakach zmieniały sie z charakteru (spokojniejsze) i z wygladu tez (miednica, sutki, skóra na brzuchu tez juz nie jest taka jak przedtem).

Można smiało wystawiać sukę po jakims czasie. U nas do pół roku wygląd wracał do normy.

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moja sucza miała szczeniorki ponad 7 miesiecy temu (podobno 9 sztuk) i wydaje mi sie ze wyglada zle :( skore ma obwisła ,cycuszki wisza jej do kolan i mimo moich starań nic sie nie zmienia na lepsze.po porodzie strasznie schudla ale teraz jej waga jest w normie i dalej wyglada tak jaby niedawno co urodziła!!! :( :( sama nie wiem czy tak już zostanie czy bedzie lepiej. wyglada jak matka-polka :(

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Nic nie podpowiem, a sama zapytam o to samo: moja psica urodziła właśnie pierwsze młode, miot nieliczny jak na molosa (5 sztuk). Od małego szczylka miała wyraźne listwy mleczne, teraz wygląda to paskudnie, wisi wszystko i bardzo interesuje mnie, czy dam radę jej pomóc potem  w powrocie do formy, chodzi mi stricte o ten "biust". Czy są jakieś sposoby pomagające w zmniejszeniu listwy mlecznej po porodzie i wykarmieniu młodych?

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś hodowlę rottweilerów, teraz już nie hoduję, moje suki po odkarmieniu szczeniąt dosyć szybko wracały do normalnej figury, mężniały ale nic im nie zwisało i sutki nawet wracały do wilekości przed porodem tak, że nawet nie widać było, że karmiły. I były wystawiane po porodach. Jedna suka nawet w połowie ciąży była wystawiana na klubowej i nikt nawet się nie domyślał, że jest w ciąży. Ale po odchowaniu szczeniąt zawsze suki miały normalny ruch i wyżywienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...