Jump to content
Dogomania

czy grzyby w lesie są zagrozeniem?


Lotka22

Recommended Posts

Dzisiaj bylam z Antonem na spacerze w lesie. Tu i owdzie grzybek. Anton nie kryl zainteresowania tymi dziwnymi tworami, a raz zwinął mi "czarnego łebka" spod ręki :razz: Nie zjadl go, ale mial niezla zabawe jak udalo mu sie mnie uprzedzic. Jednak nie moglam spokojnie przejsc obok grzybow trujacych, bo balam sie, ze ten wredek chapsnie trujaka i najnormalniej w swiecie zje. Raz udalo mu sie ugryzc jakiegos nieznanego mi grzyba, ale na szczescie w pore mu wszystko wyciagnelam z pyszczka. A grzyby rosna nie tylko w lasach, ale takze na polach i łąkach... co jak kiedys zje trujaka? (nawet nie chce myslec!)... czy Wasze psiaki omijają grzyby z dala? nie wiem jak sie zachowac, bo to uwazanie na kazdym kroku, za kazdym razem jak maly cos dziubie w krzakach, staje sie męczące. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

My sobie razem z burasami na grzybki chodzimy, ja zbieram a one ogryzaja patyki. Ale pamietam, że Wita, która grzyby ignorowała (za wyjatkiem maślaków bo te jako szczenior pięknie wystawiała:evil_lol: ) raz mi w lesie zwiała i wrabała całą plantację jakiś psiaków. Nic jej nie było, a rzucała się na nie jakby to nie wiadomo jaki przysmak był:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aburkowa']ja zbieram a one ogryzaja patyki[/quote]
I to gryzienie patyków to dopiero jest dla psa niebezpieczne! Mój pies już kilkakrotnie miał patyk zaklinowany w pysku, w tym raz musiał być ów patyk usuwany przez weta na głupim jasiu. A słyszałam również o psie, który zginął gdy połknięty kawałek patyka przebił mu tchawicę.

Ja moim na gryzienie patyków nie pozwalam i piszę o tym, gdzie się da.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Z moim Frodem, gdy był młody, chodziłam kilometrami na grzyby na Mazurach. Niestety grzyby go nie obchodziły. Nawet usiłowaliśmy mu wytłumaczyć na przykładzie "Patrz grzyb, powąchaj, szukaj ". Nic. Za to raz wytarzał się w całej plantacji kurki, tak że potem została tylko drobna kasza z kurek i nic dla mnie do koszyczka ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...