Jump to content
Dogomania

Piesek - zabawka?!


Ola&Kora

Recommended Posts

Niedawno w telewizji był program o psach, a właściwie o psiej modzie. I co w tym programie zobaczyłam, zszokowało mnie. Sukienki, garnitury, stroje wieczorowe, szorty, spodenki, spódniczki, czapeczki z logami drużyn sportowych, stroje na halloween, buciki, szaliczki, - ogółem psie ubrania i wspólne przyjęcie dla ubranych psów. W pewnym momencie kamera najechała na przerażonego psiaka próbującego zdjąć z siebie kapelusik i wyrywającego się ze smyczy. Właścicielka zwierzaka powiedziała tylko z uśmiechem "On jest bardzo nieśmiały". Ci ludzie zrobili z tych zwierząt manekiny, laleczki, które można przebierać według własnego widzimisie. I tu pojawia się moje pytanie: po co to wszystko? Po co to wszystko psu? Ludzie od wieków uczłowieczali psy, ale to już jest lekka przesada. Pies w sukience wygląda i czuje się żałośnie. Wiem, bo kiedyś sama w domu założyłam Korze na próbę moją starą koszulkę. Kora wzrokiem błagała mnie, bym jej to ściągnęła. A po zdjęciu koszulki hasała z radości po całym domu. I ten sam wyraz oczu widziałam u niektórych psów w programie. Pies ma przecież sierść, nie potrzebuje żadnych strojów. Ma swoją godność. Nie mówię tu oczywiście o ubranku na zimę, bo takowe jest potrzebne by piesek o krótkiej sierści nie zmarzł. Ale przebieranie psów jak zabawki, to dla mnie trochę nienormalne. Tacy ludzie powinni zamiast psa kupić sobie lalkę Barbi. Lepiej czas poświęcony na wybieranie nowego, szałowego sweterka poświęcić na spacer do lasu.
A wy co na ten temat sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co kto robi z pieniędzmi na jaki cel je przeznacza to jego sprawa.

Nie popieram ubierania psów, ewentualnie kubraczek na zimę dla starszego , chorego psa, kubrak pooperacyjny nic więcej
.
Chociaż sama mam sytuację, że Puśka się trzęsie w domu jak cholera i skroilismy jej "narzutkę" kiedy idzie kimać :oops:

Link to comment
Share on other sites

A ja najbardziej nie znosze widoku wytapetowanej blondi z małym Yorkiem pod pachą ubranym w różowe ubranko... Taką to bym najchętniej rozerwała na strzępy. One te biedne psy traktują jak śliczne małe laleczki, które można przebierać i czesać... A najgorsze jest to, że wydaje im się, że psu to się podoba i sprawiają mu tym przyjemność
Przyznam się bez bicia, że mi też raz zdarzyło się ubrać psa w moją bluze, ale to tylko w celu zrobienia zdjęcia ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola&Kora']
A wy co na ten temat sądzicie?[/quote]

Pamietam, jak juz dawno temu, napisalam cos o tolerancji i o tym, ze nigdy nie zwracam uwagi ludziom, ktorzy ubieraja swoje psy w dziwne ubranka.

Berek napisala wtedy bardzo madrze ( dotyczylo to yorkow ), ze niestety, ich disneyowska uroda prowadzi do tego, ze niektorzy ludzie przestaja w nich dostrzegac psy, a zaczynaja traktowac jak laleczki. Napisala rowniez, ze jest to bardzo szkodliwe dla ich psychiki.

Ubieram swoje psy - maja kubraczki na zime, maja rowniez ortalionowe, nieprzemakalne ubrania. Raz bowiem zabralam Spookiego na spacer na podwilanowskie laki, bylo bardzo duzo sniegu, on byl calkowicie saute, i juz nastepnego dnia musialam isc z nim do weterynarza ( zaziebil sie ). Moja odpowiedz na to pytanie brzmi nastepujaco: Ubieranie ich w celach praktycznych tak, natomiast uprawianie tak zwanej sztuki dla sztuki - nie. Tyle, ze granica pomiedzy nimi jest czasem bardzo cienka. Skad bowiem mozemy wiedziec, dlaczego wytapetowana blondi akurat ubrala swojego psa?

Link to comment
Share on other sites

A malowanie białemu pudelkowi pazurków na czerwono???? Widziałam, klienta przyszła z takim psiakiem do sklepu i pytała czy mamy czapeczki. Nie mieliśmy, w tym sklepie, w którym pracowałam "takich rzeczy" się nie prowadziło, dodam, że perfum dla psów też nie mieliśmy....:placz:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Bardzo, bardzo dawno temu widziałam setera irlandzkiego ubranego w różowy damski golfik. Fakt - była zima. Ale z koleżanką popłakałyśmy się ze śmiechu ! A pies się wyraźnie wstydził.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A tak w ogóle to mam dwa kombinezony ortalionowe w domu - damski i męski. Używane są sporadycznie, np gdy któreś jest już wypindrowane na wystawę, a trzeba rano wyprowadzić na siusiu, a tu leje. W tym roku miałam w marcu szczeniaki i właśnie były roztopy, deszcze, błocko wszędzie. Przez kilka dni wyprowadzałam sukę w kombinezonie, po prostu, aby nie miała uświnionego i mokrego futra na brzuchu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]I jeszcze śmieszna historyjka. Gdy mieliśmy tylko jednego psa, to zgłosiła się do nas suka do krycia (wszystko lege artis). On pierwszy raz , ona pierwszy raz. Po kilku godzinach bezskutecznych prób, doszliśmy do wniosku, że psu przeszkadzają kudły. I ubraliśmy go w kombinezon. :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: No i ją pokrył. Powtórzył ładnie następnego dnia. Przy następnej panience, nie chciał kryć bez ubranka :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: On musiał być do zalotów elegancko ubrany ! Później już poszło bez garniturku.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Bardzo, bardzo dawno temu widziałam setera irlandzkiego ubranego w różowy damski golfik. Fakt - była zima. Ale z koleżanką popłakałyśmy się ze śmiechu ! A pies się wyraźnie wstydził.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Mój Boże...:lol: :lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]No, w zimę to ja rozumiem, ale blondi z yorkiem w firmowym ubranku (a blondi na zdjęciu prawie goła), to chyba zima nie jest, co?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Oooo, post poszedł na niebiesko, jakoś tak wyszło :O[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Powiem tylko tyle:
Czysty debilizm i brak jakiegokolwiek myślenia. To samo jest przecież ( nie wiem nawet czy ten program się już skończył) w Top Dog. Przebierają te biedne psiska z sukienki na sukienkę.
Biedna Tinkerbell, słynny chichachua (?) Paris Hilton.
[IMG]http://www.planningshop.com/blogs/tinkerbell.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ja osobiście doznałam szoku, gdy ostatnio wyszukując ubranka na zimę na allegro, zamiast kombinezonu ortalionowego znalazłam jakieś koszuleczki wieczorowe, różowe sukieneczki, szaliczki, diademiki:crazyeye: . czyli normalnego kubraczka nie uświadczysz, ale spodenki wizytowe-proszę bardzo!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie takie obieraniu psow jest czysta glupota. Nie wiem na co to komu, tylko psy sie mecza. Lepiej zamiast zajmowac sie takimi glupotami mogliby pojsc na dlugi spacer, gdzie psina moglaby sie wykapac w jeziorze, pobiegac po zaroslach itp. :razz:

Oczywiscie nie mowie tutaj o psach, ktore trzeba ubierac na zime, ale takie ubranka rowniez powinny byc w granicach rozsadku :p

Link to comment
Share on other sites

Jak byłam dzieckiem to mnie smieszyło ubieranie jakiegokolwioek psa w cokolwiek.
Bogar miał ubranko na zime, a jak kiedys miał operacje to tez miał załozona koszulke zeby nie ruszał szwów.
Ja tez widziałam kiedys taki program gdzie pokazywali rózne ubranka dla psów były nawet dzinsy i skórzana kurtka! Szczerze mówiac wydawało mi sie to smieszne :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że psy ubierają ludzie, którzy już są sami doszczętnie wyniszczeni pogonią za modą i szukają kolejnego obiektu "do ubrania" plus w grę wchodzi usynawianie psa - czyli traktowanie go jako substytut nieposiadanego dziecka.
Tylko czy pies jest aby właściwym remedium?
Mój pies ubiera podkoszulek po kąpieli - żeby mu się włosy nie zwichrowały.

Link to comment
Share on other sites

Ubranka - mogą być, lecz gdy chronią przed zimnem lub spełniają daną "funkcję".
Ludzie, którzy ubierają swojego pieska np. na halloween nie są prawdziwymi miłośnikami psów, to ludzie ślepo podąrzający za modą. Nie wiem czemu, my ludzie, mamy taką skłonność do uczłowieczania wszystkiego... dlaczego wydaje nam się, że skoro my lubimy się stroić, to inni też to muszą lubieć... ?

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://dogs.pl/artykuly/images/psia_moda05.jpg[/IMG]

[IMG]http://katalogi.pl/imgs/200/2/images2004/20041219203324.jpg[/IMG]

[IMG]http://katalogi.pl/imgs/200/2/images2004/20041219203223.jpg[/IMG]

too ostatnie juz jest po prostu makabrycznie chore to jest juz stworzone do celoow nasmiewawczych :angryy: :angryy: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote=diabelkowa;]:P
sa DOGOMANIACY ludzie i popierdo****[/quote]

Zgadzam się z tobą w stu procentach

Ludzie kochają zmieniać wszystko na swoją wygodę, ale to niekoniecznie musi być dobre dla psów... Po co ulepszać coś co jest doskonałe? Bo za doskonałe uważam wszystkie zwierzęta, a w szczególności psy. Fakt, człowiek stworzył wiele ras, ale z tego akurat to się ciesze :p . Niestety niektóre rasy przez modyfikacje zostały obarczone strasznymi wadami, ot choćby dalmatyńczyk - 20% szczeniąt rodzi się głuchych... (sama mam znajomą, której dalmatynka nie słyszy). Dobra, zapędziłam się, nie o tym przecież tu piszemy, to temat na inny wątek. Gdybym na ulicy zobaczyła psa w sukience, to bym chyba wyśmiała osobę, która by go prowadziła. Takie zmyślne ubrania psiakom są po prostu niepotrzebne. Pewna pani w tym programie o modzie powiedziała, że w ten sposób pokazuje, jak bardzo kocha swego psa. Moim zdaniem jest wiele innych sposobów - zamiast sukienki kupić jakąś kość, piłeczkę i pójśc do lasu na długi spacer. To jest prawdziwia miłość, ta która kryje się w środku, a nie w ciuszkach czy obróżkach z diamentami...

A to zdjęcia z ubrankami upiększającymi naszych pupilków

Ludzie, chcieliście psa, czy królika?!

[IMG]http://img459.imageshack.us/img459/5228/b08gq3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img439.imageshack.us/img439/1462/d06pg8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img260.imageshack.us/img260/563/glowna1nn0.gif[/IMG]

[IMG]http://img349.imageshack.us/img349/5202/n02od8.jpg[/IMG]

Bez komentarza...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...