Jump to content
Dogomania

Piesek - zabawka?!


Ola&Kora

Recommended Posts

  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nerul']Ja wiesz Izo wogóle sobie niewyobrażam samców Yorków- z ta kokardką wyglądają jak dziewczynki i az mi ich tez szkoda[/quote]

Ale przecież kokardka nie musi być różowa albo czerwona. Wydaje mi się że w kolorze granatu albo niebieskiego jest odpowiednia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Akurat kokardki sa słuszne, Andevil a czy niebyło by Ci zal psa ktoremu grzywa opada na oczy?;) Ja moze nie tyle zakładałabym kokardke co zwykla gumke, ale dla dobra psa a nie dla ozdoby :)[/quote]

Popieram to jednak uwazam ze mozna by tez te yorki niewystawowe albo na jakis czas zciąć tak aby te grzywki niewpadaly im do oczu...

A co do kokardek- dla mnie to poprostu głupota niewazne czy granatowe czy niebieskie. Samiec to samiec- niebedzie lazic w kokardkach...

Link to comment
Share on other sites

a odnośnie yorków, to ja nie wiem co sie dzieje:crazyeye: :crazyeye: Jakiś atak klonów czy co.... dzisiaj widziałam conajmniej 10 szczeniąt yorków:roll: Gdzie normalnie yorka widywałam raz na kilka dnia i to przeważnie tego samego.... a te szczenieta to w roznych czesciach mojego miasta. Zastanawiam sie czy to nie aby prezenty na dzien dziecka...:razz:

Link to comment
Share on other sites

Gosiu nawet mi niemów o takich prezentach, ale mozesz miec naprawde racje. Która malutka "księżniczka" (czyt. dziewczynka w wieku 6-8 lat która marzy o byciu królową) nie chcialaby pieska równie dworskiego? No wlasnie na to pytanie mozna sobie odpowiedziec co do prezentu...

Link to comment
Share on other sites

To naprawde chore:mad:robic z psow prezent dla dziecka, ktory moze sie znudzic...a juz o robieniu z tych pśow zabawek niewspomne.
gumka do włosow jeszcze, kubrak na zime jeszcze..ale rzeczywiscie te kokardki kolorowe i ciuszki..czy ludzie je ubieraja dla przyjemnosci?
Nie ukrywam psy lubia byc w centrum zainteresowania, ale takie ingerowanie w psia nature to przesada

Link to comment
Share on other sites

Smallpati ja uwazam ze w sumie nieda sie na mode na daną rase- kazdy kocha rase jaką kocha i nieudowodnimy 100% ze on ją kocha z niby mody. Co do yorków- teraz taka afera wielka bo poprostu sa to pieski male i wg niektórych maloklopotliwe co niekoniecznie musi byc prawdą... Ale co do prezentu- tez jest taka epidemia na Gwiazdkę :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Smallpati ja uwazam ze w sumie nieda sie na mode na daną rase- kazdy kocha rase jaką kocha i nieudowodnimy 100% ze on ją kocha z niby mody. Co do yorków- teraz taka afera wielka bo poprostu sa to pieski male i wg niektórych maloklopotliwe co niekoniecznie musi byc prawdą... Ale co do prezentu- tez jest taka epidemia na Gwiazdkę :angryy:[/QUOTE]

Moda jest w tym sensie, ze jeszcze jakis rok temu u mnie (mieszkam w malej miejscowosic) byly moze ze 3 yorki,a jak chodzily na spacery z wlascicielami to kazdemu takiego chcial i sobie takiego sprawil, teraz w co 5 domu jest york!Dla mnie to jest podazanie za moda i za tym zeby nie byc gorszym od innych!!po za tym nie wyszyscy ludzie przeciez sie interesuja rasami psow, nie czytaja ksiazek a je kochaja, a widzac psa u kogos innego dopiero widza taka rase pierwszy raz i tez taka chca miec!

Link to comment
Share on other sites

To juz akurat czyjas sprawa osobista moim zdaniem- jedynie co to mozna komus to powiedziec ze "spapugowal" od kogos rase psa i tyle... Ale fakt moda sie również pare razy zrobila na psy ras północnych, na szczescie przeminela jednak duzo przedstawicieli tych ras po modzie wylądowala w schroniskach...

Link to comment
Share on other sites

Chodzi co o Rottwailery- to wielka plota i wiedzą o tym wszyscy milosnicy psów jak i danej rasy. To przez ludzi psy te mają złą opinie, tak samo amsaffy, pittbulle i bulle... Moim zdaniem trzeba to jakos zdusic w zarodku u mlodych milosników psów... bo niestety u tych starszych to juz zostanie na zawsze :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Moda jest w tym sensie, ze jeszcze jakis rok temu u mnie (mieszkam w malej miejscowosic) byly moze ze 3 yorki,a jak chodzily na spacery z wlascicielami to kazdemu takiego chcial i sobie takiego sprawil, teraz w co 5 domu jest york!Dla mnie to jest podazanie za moda i za tym zeby nie byc gorszym od innych!![/quote]

smallpati, moze ty tak nie naskakuj na wlascicieli tych yorków, bo
1. twierdzisz, ze masz mieszankę yorka z shit-tzu
2. sama mowisz, ze chcesz miec yorka
I co, nie podązasz za modą?:diabloti:

A tak nawiasem mówiąc, czy dlatego, ze ma sie yorka jest sie lepszym?
Mam czuc sie gorsza bo mam buldoga?:roll:

Link to comment
Share on other sites

A moze smallpati kocha te rase i wcale nie podaza za moda, nie mozna okreslac kogos za to jakiego ma psa.
Nie ma gorszych i lepszych ras, ja mam bokse i nie czuje sie gorsza ba nie czulabym sie nawet jesli 1000 osob powiedzialo ze to brzydki pies.
Moze zakonczmy ten OFFik i wroćmy do zasadniczego tematu:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinaaa']smallpati, moze ty tak nie naskakuj na wlascicieli tych yorków, bo
1. twierdzisz, ze masz mieszankę yorka z shit-tzu
2. sama mowisz, ze chcesz miec yorka
I co, nie podązasz za modą?:diabloti:

A tak nawiasem mówiąc, czy dlatego, ze ma sie yorka jest sie lepszym?
Mam czuc sie gorsza bo mam buldoga?:roll:[/QUOTE]

Eee ja to podalam przylkad yorka, bo sa teraz czesto spotykne, a nie mialam na celu naskaiwanie na wlascicieli
A tak wogole to ze mam mieszanca yorka to o niczym nie swiadczy, a juz napewno nie o tym ze za to nie lubie yorkow,bo to nie jest prawda!!!
Nie podazam za moda, bo o yorku wiedzialam juz duzo,duzo wczesniej i podobal mi sie co oznacza ze uleglam modzie, bo nie spodobal mi sie jak juz wszyscy je kupili !!!

Link to comment
Share on other sites

Wracam do kokardek yorkowych. Rozumiem, że pieskom grzywki do oczu włażą, albo raczej spadają na oczy, ale muszą mieć te grzywki spięte? [B]Pytam poważnie, bo nie znam wskazań zdrowotnych tego podpinania.[/B] Sznaucery np. też mają takie grzywki i nikt im kokard nie zakłada.
Nie znęcać się nade mną, tylko odpowiedzieć konkretnie.
Yorkowy facecik z kokardką choćby nawet granatową - nieee:mad:
Jak już musi, można użyć nieozdobnej gumeczki frotte.
Puli też żadnych podpinanych grzywek nie mają. A grzywki mają piękne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andevil']Wracam do kokardek yorkowych. Rozumiem, że pieskom grzywki do oczu włażą, albo raczej spadają na oczy, ale muszą mieć te grzywki spięte? [B]Pytam poważnie, bo nie znam wskazań zdrowotnych tego podpinania.[/B] Sznaucery np. też mają takie grzywki i nikt im kokard nie zakłada.
Nie znęcać się nade mną, tylko odpowiedzieć konkretnie.
Yorkowy facecik z kokardką choćby nawet granatową - nieee:mad:
Jak już musi, można użyć nieozdobnej gumeczki frotte.
Puli też żadnych podpinanych grzywek nie mają. A grzywki mają piękne.[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Yorkshire Terriery mają bardzo wrażliwe oczy i w związku z tym bardzo często zdarza im się np. zapalenie spojówek itp. dlatego też właściciele chcąc je uchronić od takich sensacji wiążą włoski na głowie. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Zresztą niewiem czy wiesz ale taki psiak z włosami na oczach raczej kiepsko widzi :evil_lol: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta][/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Jeżeli chodzi o kokardki to były one wprowadzone w celu uwydatnienia koloru Yorka. W końcu kolor czerwony bardzo ładnie współgra z umaszczeniem Yorkshire Terriera zresztą jeżeli właścicielowi podoba się jego pupil jak na codzień nosi kokardki bez względu na płeć to chyba jego sprawa a psu i tak jest wszystko jedno czy nosi frotkę czy kokardkę :oops: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta][/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]P.S. jeżeli wiązanie koczka jest dla kogoś problemem to po co mu York jest przecież mnóstwo innych ras zresztą kakordka to znak rozpoznawczy Yorkshire Terriera tak jak dredy u Puli [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta][/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=magenta][/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=magenta]zresztą kakordka to znak rozpoznawczy Yorkshire Terriera tak jak dredy u Puli [/COLOR][/FONT][/quote]

Kokardka u yorka jest cechą rasy? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Kokardka u yorka jest cechą rasy? :evil_lol:[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]nie, tylko znakiem rozpoznawczym jeżeli ludzie nie kojarzą jak wygląda York i opowiadasz o długim stalowo-złotym płaszczu, małych gabarytach itp. itd. to oni i tak zawsze będą mówić "a to ten z kokardką" :razz: [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...