Jump to content
Dogomania

Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)


*Magda*

Recommended Posts

Hejka laseczki :)

 

Madzia czemu dopiero w czerwcu starania zaczynasz? chodzi o pracę itp?

 

W momencie porodu, muszę mieć przepracowane min. 12 miesięcy, w ciągu ostatnich 18 miesięcy, żeby dostać płatne wychowawcze przez rok ;)

Więc w lipcu będę miała rok pracy. Zacznę się starać o dzidziusia w czerwcu, bo pewnie troszkę trzeba popracować nad tym :D

W 3 miesiącu ciąży pójdę już na chorobowe, bo tam gdzie pracuję nie ma odpowiedniej pracy dla "ciężarówki" :(

Czyli, będę na chorobowym przez 6 miesięcy ;)

Więc muszę przepracować pełny rok, żeby się w tym wszystkim zmieścić :)

Link to comment
Share on other sites

moja sis też jest w ciąży teraz  3 msc, ma przepracowane 2,5 roku, teraz w lipcu miala dostac umowe na stale, a gin jej powiedzial, ze zwolnienie to dostanie 6 tyg przed porodem a prace ma ciezka bo w pralni - trzeba dzwigac wory z praniem, jest wysoka tem, bo w lato nawet ok 50 stopni i stanie 12 godz na nogach.

przerabane.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam na tyle dobrze, że w NL oficjalnie nie potrzebuję tzw. L4 ;)

Mogę codziennie dzwonić, że się źle czuje z powodu ciąży i będę miała płacone chorobowe 100%.

Ale mam tutaj ginekologa, który daje chorobowe bez problemu i od samego początku ciąży, więc ok :)

Link to comment
Share on other sites

tu tez niby ma takie prawo ze jak sie czuje to jej placa 100%, szkoda ze jej l4 nie dal bo praca ciezka.

 

ale Ci dobrze piwko pijesz... buuu a ja nie mam z kim.

 

I właśnie to mam lepszego, że nawet jak gin nie da mi L4, to ja sobie mogę na telefon zgłosić chorobowe.

I mogę tak robić każdego dnia. A w Polsce, to chyba musisz od razu mieć papierek L4, nie można sobie tak "chorować" na telefon.

 

Hejka ! :D stęskniliśmy się ;) ale u Was to wszystko urosło hihi, chyba z 1000 lat mnie tu nie było :P sie pozmieniało :P Pozdrowionka ;)

 

Hej :)

 

W pierwszym momencie myślałam, że źle widzę :P

Link to comment
Share on other sites

ale ona tez jest w Niemczech, tam mieszka i pracuje.

 

Ale ja pracuję w Holandii i tam nie potrzebuję papierka, że mam chorobowe.

Ja L4 brałam tylko po to, żeby nie dzwonić codziennie do pracodawcy.

 

Moja koleżanka jest w ciąży i ma termin na czerwiec.

W maju kończy jej się umowa i chciała pójść na chorobowe tak jak ja przy Theosiu.

W poniedziałek była u swojej ginki prowadzącej, a ta jej powiedziała, że maks co jej może dać, to 6 tyg. chorobowego w czasie całej ciąży!!!

Kasia się załamała, bo musiałaby pracować do końca ciąży, dźwigać ciężkie kartony itp., a do tego, po skończonej umowie iść na bezrobotne, jeszcze przed porodem, a tego nie chciała.

Dałam jej namiary na inną panią ginekolog, która daje chorobowe bez problemu.

Następnego dnia, Kasia do niej pojechała i dostała na dzień dobry 2 tyg. zwolnienia.

Potem ma przyjechać, to dostanie na kolejne 2 tyg. ;)

Także, moja znajoma zmieniła lekarza. Co prawda, ma teraz kawał drogi, bo jakieś 50km w jedną stronę, ale...

Teraz ma wizyty 1x w miesiącu, potem będą troszkę częściej.

Jednak, nie musi się stresować codziennymi telefonami do pracodawcy itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...