Jump to content
Dogomania

uwaga forum pseudohodowców


smerfetka123

Recommended Posts

też się cieszę,bo jakoś nic to do dyskusji sensownego nie wnosiło,
i kto tu nie rozumie, sory,ja nie przygarnę 3 psa,2 wystarczą, przygarnięty i rodowodowy,bo chciałam psa rasowego do zajęć,ale nie będę się rozpisywać,szkoda mojego czasu, a psom ze schroniska pomagam w inny sposób,więc się nie martw,
a osób z problemami umysłowymi w to nie mieszaj,bo takie osoby są bardziej wartościowe od co niektórych i wolę być do nich przyrównana,niż do tak cynicznych jak Ty i jeśli moje ograniczenie polega na bezsensie namnażania psów, to jest to komplement,dziękuję

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

przyznam, że nie czytałam całego tego wątku, ale po doświadczeniach z tamtym forum: RĘCE OPADAJĄ!
nie polecam: za niekulturalnych adminów, wybiórczą moderację, najwyraźniej zakompleksionych ludzi traktujących rodowód jako fanaberię (smutne to) i patrzących wyłącznie na czubek swojego nosa, nie na dobro psów. A słowo daję, że z początku nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak wyglądają "dyskusje" na tamtym forum ;)
jest dobre dla poszukiwaczy "dobrej energii" kosztem logiki, młodych dziewczyn pragnących głaskania po główce, osób, które chcą być nazwanymi zapalczywymi młodymi damami, kiedy posilą się na argumenty. dodatkowo fanów spędzania czasu nad postami, które następnie zostaną skasowane:eviltong: oraz tych, którzy chcą sobie zrobić "antyreklamę" zdrowym rozsądkiem:multi:
Have fun :)

Link to comment
Share on other sites

najlepsze jest to,że według nich dane osoby wchodzą i znikają,nikt nie pomyślał,że są blokowane ;p
ale itak jest ustawa i niezarejestrowane rozmnażanie będzie karane,więc panie i ich propagowanie wesołego rozmnażania będzie egzekwowane przez odpowiednie służby ;p dziwne,czyżby i rząd był przeciwko nim ;p

Link to comment
Share on other sites

Linka sobie z dogo wstawiły to ci Agabe powiem, że raczej byś nie pisała heh śmieszne widząc te suczyny z pseudo z linku powyżej. Tak właśnie wyglądają przeważnie mamusie waszych szczeniaczków. Ale co tam wam kilka stów w kieszeni zostało.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze Adabe- nie Aga :) I śmieszne jest to , że piszesz to do mnie na tym forum( że gdybym tu nie zajrzała to nawet bym nie wiedziała) A po drugie to mnie nie znasz i nie znasz mojego zdania a komentujesz. No po prostu słabe.Nie mam shih tzu, a to że piszę sobie na tamtym forum- to takie mam prawo- wolny kraj. A shih tzu planuję zakupić w marcu- kwietniu i będzie z hodowli z rodowodem. I ja jestem za rodowodami bo dla mnie to nie tylko papier, ale potrafię uszanować zdanie innych .Więc nie wyciągaj wniosków zanim kogoś nie znasz bo jest to płytkie.

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem postępowania,wpierw nagonka na jakąś pseudo,potem przygarnięcie jej na forum,potem akcja z innym ogłoszeniem,a teraz polecanie kogoś kto mnoży psy i ma z 12 do wyboru,z różnych miotów,czy ludzie sami sobie lubią zaprzeczać,dlatego super,że ta ustawa przeszła i tacy niezarejestrowani będą karani :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfetka123']nie rozumiem postępowania,wpierw nagonka na jakąś pseudo,potem przygarnięcie jej na forum,potem akcja z innym ogłoszeniem,a teraz polecanie kogoś kto mnoży psy i ma z 12 do wyboru,z różnych miotów,czy ludzie sami sobie lubią zaprzeczać,dlatego super,że ta ustawa przeszła i tacy niezarejestrowani będą karani :)[/QUOTE]
juz czytałam coś o nowej ustawie,ale nie znam szczegółów-czy na dogo jest jakiś wątek o tym?jak tak to możecie podac link?

Link to comment
Share on other sites

nie przeglądałam dogomanii w poszukiwaniu takiego tematu ale są różne artykuły w internecie :) proszę:
[url]http://www.tvn24.pl/12690,1714472,0,1,surowsze-kary-za-znecanie-sie-nad-zwierzetami,wiadomosc.html[/url]
[url]http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sukces-obroncow-zwierzat-beda-surowe-kary,1,4824708,wiadomosc.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adabe']Po pierwsze Adabe- nie Aga :) I śmieszne jest to , że piszesz to do mnie na tym forum( że gdybym tu nie zajrzała to nawet bym nie wiedziała) A po drugie to mnie nie znasz i nie znasz mojego zdania a komentujesz. No po prostu słabe.Nie mam shih tzu, a to że piszę sobie na tamtym forum- to takie mam prawo- wolny kraj. A shih tzu planuję zakupić w marcu- kwietniu i będzie z hodowli z rodowodem. I ja jestem za rodowodami bo dla mnie to nie tylko papier, ale potrafię uszanować zdanie innych .Więc nie wyciągaj wniosków zanim kogoś nie znasz bo jest to płytkie.[/QUOTE]
Oczywiście, że zaglądacie tutaj. Na dogo nie pisałam ze dwa lata, ale znalazłam linka do tego wątku na tamtym forum.
Gdyby tak jeszcze tam ktoś szanował cudze poglądy! Najwyraźniej w ich elitarnym "regulaminie" mówienie o zarejestrowanej hodowli jest uznane za obraźliwe. Niestety swoim zachowaniem tylko udowadniają, że to forum pseudo, a ich spojrzenie na hodowlę nie wybiega poza to, żeby napełnić własnemu psu miskę - i już mają czyste sumienie. Jedynym argumentem za ich podejściem są finanse i fakt, że to "prywatne forum" :cool3: Nie wiem, jak one mogą mówić o zjawisku pseudohodowli, jakby ich to w ogóle nie dotyczyło:roll: Prawda boli.
[B]Nikt tu nie skomentował [I]Twojego[/I] zdania ani poglądów[/B], pisz gdzie chcesz przecież.
Po prostu to, co się dzieje na tam jest żenujące i nie dziwcie sie nalotom kolejnych ludzi zwyczajnie zdenerwowanych tym, co piszecie po próbie wypowiedzenia swojego zdania albo swoich rad, których tak rzekomo pragniecie (wyłącznie póki wpisują się w określony światopogląd). Nie widzę w tym nic śmiesznego, że tu napisałam swoją opinię, skoro tam nie mogę jej wyrazić. Po co mam spędzać więcej czasu z ludźmi, którzy zamiast czytać co piszę, uznają mnie za "kolejna Pani pokroju R=R". dodam, że również z najbardziej agresywną administratorką, jaką miałam wątpliwą przyjemność spotkać na forum.
Jeśli dla Ciebie to skarbnica wiedzy, Twój wybor ;)
Dodam, że znalazłam się tam zresztą nie żeby siać "zamęt", które to same sieją swoimi reakcjami, tylko skomentować rozważania, które swój początek miały na hodowli mamy i raczej nie zdawałam sobie sprawy, co to za miejsce. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania.

Liczę tylko na to, że z czasem ludzie z małą wiedzą i prawdopodobnie niezbyt wysoką samooceną (nie potrafiący zaakceptować swojego psa jako kundelka ;)) będą się słabiej łapać na lep demagogicznych przemów co niektórych.

EDIT: I zrozumcie [I]wreszcie[/I], że nikt nie ma nic do Waszych psów i zasługują one na normalne traktowanie, miłość i nie są gorsze, bo są kundelkami. [U]To jest jedna rzecz, którą obrońcy pseudo notorycznie sobie dośpiewują[/U]: że takie psy i ich właściciele są uznawani za "gorszych". Niemal klasyczny przykład, wypowiedź dziewczyny z poprzedniej strony wątku "Ja kocham,psy ,koty,kroliki (...)". Super, to normalne. Ale jaki to argument za bezsensowną hodowlą ? Czy fakt że kochacie swojego psa uzasadnia, że nie obchodzą Was skutki hodowli bez ładu i składu? Wprost przeciwnie, ktoś kto je kocha dążyłby do ich dobrobytu. To naturalne, że należy dbać o te zwierzęta, które już na świecie są, bo ludzka głupota nie jest ich winą. Ale i zapobiegać dalszemu mnożeniu psów w taki sposób, bo prowadzi to tylko do zapełniania schronisk, tego, że biorą się za hodowlę ludzie bez żadnej wiedzy na dany temat i są do niej wybierane nieodpowiednie psy, itp.
Ciekawa jestem, jak się da temu zaprzeczyć, oprócz powoływania się na argument "to moja kasa i robię sobie z nią co chcę".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

na forum znowu akcja rozmnażanie,ja nie wiem,jeszcze ten pies, czarno biały ale wiedza o psie duża, do tego jakiś roczny małolat no i te ogłoszenie,nie dość,że pyszczek dziwny,to zaniedbana sierść i falista,pies w typie i co taki miot da,takich psów pełno ale zdążą na ustawę i pani z grudniowego krycia będzie mogła się rozliczyć ;p
kundelek mojej babci jest bardziej shih tzowaty ;p

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

uwaga ogłoszenie o takiej treści znalazłam w anonsach


Witam.
Chciałabym ostrzec osoby które chciałyby kupić od tej "pani" zwierzę.
W sobotę 12.11.2011r kupiłam psa "RASOWEGO" shih-tzu za 500zł jechałam po 8tygodniowego szczeniaczka co się okazało na miejscu że jednak jest 3miesięcznym szczeniaczkiem...
Dziś 14.11.2011r byłam z suczką u weterynarza okazało się że nie jest to rasowy piesek tylko krzyżówka z inną rasą...
Suczka również jest chora na zapalenie obu uszu i oczu..
Jedno oczko ma poważniej chore ponieważ ma guza od uderzenia najprawdopodobniej i nie będzie sunia widziała na to oczko.
Zadzwoniłam do tej "pani" i przedstawiłam sytuację że wcisnęła mi chorego pieska i że chcę zwrot pieniędzy chociaż na leczenie(chciałam 300zł)
NIESTETY ZOSTAŁAM WYZWANA OD KUREW I ŻE MOJA WETERYNARZ JEST CHORA I SIĘ NIE ZNA... Bardzo ładnie i inteligentnie załatwiła mnie ta "pani" uważam że tak się nie robi... i sprawę zgłosiłam już na policję i zakładam sprawę cywilną za takie potraktowanie mej osoby.


[LIST]
[*] Cena [IMG]http://img2.anonse.pl/7/1/9/b/46394c351c2a5a46d354606f780264e438a7.gif[/IMG] [I]zł[/I]
[*]Telefon721-125-353
[*]Telefon 693-743-470
[*]Województwopomorskie
[*]MiejscowośćReda
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ale do kogo ta osoba ma pretensje? Nikt jej nie wcisnął psa. Mogła zrezygnować choćby na miejscu, w hodowli. Może cena wydała się wystarczająco atrakcyjna, żeby przymknąć oko. Była mowa o szczenięciu 8tyg, dostała troszkę starszego. Jeśli jej się to nie podobało - czemu kupiła?
Wybrała psa bez udokumentowanego pochodzenia i jest zawiedziona, że to nie shih. Nie, weterynarz nie jest od wyznaczania, który pies jest rasowy, a który nie.
Plus co bardzo istotne, szczególnie przy kupnie w takich miejscach, nie zerknęła na stan oczu i uszu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pumilo podziwiam Cię za takt i siły,
jednocześnie poziom "pani od autorskich potwierdzeń rasy" pokazuje to co o niej inni piszą, no ale cóż, znalazła grono swoich obrońców i czuje się tam pewnie,
nie przegadasz, bo dla nich ważna jest sprzedaż, a że argumentów i logiki brak,to nic

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='smerfetka123']pumilo podziwiam Cię za takt i siły,
jednocześnie poziom "pani od autorskich potwierdzeń rasy" pokazuje to co o niej inni piszą, no ale cóż, znalazła grono swoich obrońców i czuje się tam pewnie,
nie przegadasz, bo dla nich ważna jest sprzedaż, a że argumentów i logiki brak,to nic[/QUOTE]

Przeglądając te posty po prostu włos się jeży. Brak logiki, tępaki, weterynarz idiota, rozmnażacze, i wiele innych epitetów dla tych którzy chcieli się coś dowiedzieć na tym forum. Nieładnie ,,Prawdziwi Hodowcy" naprawdę dajecie piękny obraz hodowców ZKwP. Całe szczęście jesteście tylko niewielką nic nie znaczącą cząstką, frustratek chcących na siłę wcisnąć innym jakimi jesteście znawcami tematu hodowli, genetyki, i innych rzeczy dotyczących psiaków. Nie jestem za ,,hodowlą" bez papierów, jednakże wasze argumenty siły, obelg, wyrzutów i innych inwektyw mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Łatwiej dla was jest atakować i wyżywać się na wielokrotnie bezradnych niż walczyć z patologią na własnym podwórku. Podkładanie, zmiany w dokumentach krycia, kumoterstwo z sędziami, to tylko rąbek tego co wyprawia się w ZKwP, a może lepiej byłoby powiedzieć za przyzwoleniem.
Hodowle mające po 10, 15,20 i więcej sztuk jednej rasy to pewnie miłość, dążenie do jak najlepszej jakości szczeniąt, i nie dla kasy???? może zacznijcie eliminować zło we własnym gronie a później pod ochroną kiepskiego prawa atakujcie rozmnażaczy. Wtedy spokojnie i prosto w oczy będziecie mogły napisać r=r każdemu na tym forum. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych hodowców piesków.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

to może i ja się włączę do dyskusji :D

od miesiąca mam shih tzu i na początku, razem z mężem, ustaliliśmy, że weźmiemy psa bez rodowodu, bo po co przepłacać, jak i tak na wystawy nie chcemy jeździć, a piesek ma być "do kochania". Odwiedziliśmy kilka "pseudo" i jednak było widać różnicę... u jednej pani 2-miesięczne szczeniaki były karmione wszystkim! my przyjechaliśmy akurat po tym, jak zaserwowała im zupę grzybową... w domu śmierdziało i psy również...

pojechaliśmy do normalnej hodowli i stwierdziliśmy, że wolimy dopłacić, a wiedzieć co bierzemy. Nikomu się nie chwalę, że pies ma rodowód bo po co? Schowany jest w segregatorze i sobie leży. Ja z kolei mam 100% pewności skąd pies pochodzi, widziałam warunki w jakich żyje oraz czym jest karmiony. Mama pieska cudowna i zadbana.

I zapłaciłam naprawdę niewiele więcej... Wystarczyło się wstrzymać jeden miesiąc do kolejnej wypłaty, aby dołożyć do już uzbieranych pieniędzy :)

A gdybym mogła, to bym pewnie wzięła psa ze schroniska, jednak alergia pozwala mi tylko na psa z włosem.

W sumie każdego wybór na jakiego psa się zdecyduje, ale przed zakupem z pseudo polecam też poczytać [URL]http://psia-mac.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Brawo, masz prawie w 100% rację. Tylko skąd wiesz że ten twój piesek, jest po tych rodzicach o których napisano w rodowodzie?? Kto to weryfikował i w jaki sposób? Skąd wiesz że nie dokonano tzw podkładki? Skąd wiesz że ojciec to ten wskazany w metryce? Powiem góry założyłaś że kupując drożej kupujesz coś lepszego, pewnego. Logiczne ale czy prawdziwe??Wiesz nie każdy zarabia tyle by z jednej wypłaty uzbierać drugie tyle za pieska.....Wiem ktoś już pisał że wtedy można się wstrzymać, jasne tylko dlaczego???Dlaczego trzeba przepłacać by mieć coś tak samo niepewne jak z reklamowanych ZKWP hodowli. Nie bronię pseudohodowli, absolutnie, ale śmieszy mnie jak słyszę : wiem co kupiłem bo to z prawdziwej hodowli. Zmieniono prawo od tego roku i co to dało??Potworzyło się kilka lub kilkanaście nowych związków, które mają takie samo prawo hodowania i sprzedaży jak ZKWP, czy to także pseudohodowle??? Wiesz ile w tych nowych związkach jest psów z tych jak nazywacie pseudohodowli?? To stało się po prostu chore, ta zawiść i nieuczciwość, kumoterstwo na wystawach, opisy sędziów tak nieżetelne że po prostu kpina, ten sam sędzia raz pisze że pies ma klatkę potężną a za kilka miesięcy że zbyt małą. Rozumiem że drugim razem miał wygrać z góry ustalony pies p. np spod Lublina, Łodzi czy któregoś miasta śląska??? Jasne że każdy wybiera to na co ma ochotę ale nie po to by zaraz jakaś zgraja zakompleksionych i sfrustrowanych hodowczyń wyżywała się na nich na różnych forach. tak naprawdę ten post nie kierowałem do [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/135955-aesthete"][B]aesthete[/B][/URL] lecz tych do których nie trafia że swoją zajadłością spiep..yli kolejny akt prawny i dali możliwość do rozplenienia się kolejnych związków związeczków a psy jak były zaniedbane tak nadal są. Nie ma to znaczenia czy są to hodowle związkowe czy pseudo czy nowopowstałe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...