Jump to content
Dogomania

Jak współpracują ze sobą wilczaki w zaprzęgu???


ira.s

Recommended Posts

[quote name='Grin']Ok. 10-12 miesiąca życia zaczynają się problemy z agresją do osobników tej samej płci...[/QUOTE]

Dlatego też chyba bezpieczniej w moim wypadku będzie zdecydować się ostatecznie na samczyka, który przynajmniej w domu z moją suczką nie będzie wojował o palmę pierwszeństwa, a i na samych spacerach będzie skuteczniej odpędzał od niej niepożądanych intruzów, z których wielu jest wyjątkowo natrętnych ;)

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś tutaj ktoś pytał o pracę Wilczaków w zaprzęgu.
U nas w klubie kiedyś trenowały Wilczaki z właścicielką. Powiem tylko że była moc, dłogonożne świetnie zagarniały teren przy biegu. Jednak trening z tymi psami wygląda chyba nieco inaczej niż jest to z hasiorami. Na pewno nie miały ochoty biegać z nikim innym niż z właścicielką i dłużej trzeba było je przekonywać, że taka eksploracja terenu z bagażem przypiętym"do pleców" jest ekstra ;) Tak jak wyżej przedmówcy pisali, to jest bardzo specyficzna rasa. Mam hasiora i uważam go za niezależnego, a wilczak to jest dopiero wyzwanie. Warto się 1000 razy zastanowić niż podjąć decyzję pochopnie ze względu na wygląd...warto zasłonić sobie oczy i decyzje podjąć ze względu na konkretne cechy psa które będą nam odpowiadały, całą charakterystykę i specyfikę danej rasy, niż później pluć sobie w brodę, że mamy problemy nie do przeskoczenia ;)

Nie miałam z nimi zbyt długo do czynienia, ale z tego co zaobserwowałam, to pomimo tego że psiaki żyły ze sobą zgodnie w domu, przy zaprzęgowej współpracy dochodziło do zgrzytów odmienność zdań i poglądów ;P Faktycznie sa to psy wszechstronne, ale jeśli ktoś planuje trenować sporty zaprzęgowe i chce szybkie wytrzymałe psy/a to polecam jednak psa który jest do tego stworzony. To pozwoli cieszyć się tym sportem...
A jeśli już koniecznie wilczak to poszukać psiaka z odpowiednim temperamentem....bo wiadomo że nie każdy pies (nawet hasior czy malamut) będzie miał ochotę na taką formę współpracy.....a wierzcie mi...znam takie które potrafią się tuż za startem położyć i zatrzymać 5 psi zaprzęg ;P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...