Jump to content
Dogomania

Jaga już po zabiegu dekapitacji główki kości udowej!


Uru

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jagusia już zoperowana.

po otwarciu stawu potwierdziło się to, co było widoczne w RTG. Staw zrujnowany, zrosty i liczne blizny. Przykurcze. Dr Niedzielski uznał zabieg za bardzo trudny.

Rekonwalescencja będzie wymagająca i długa. Na początek okłady z lodu i ograniczenie ruchu. Potem rehabilitacja.

Link to comment
Share on other sites

Jagusia wczoraj pod wieczor popiskiwala, jednak nie bylo to wynikiem bolu gdyz dostala spore dawki srodkow przeciwbulowych. bylo to wynikiem skladu lekow,które maja za zadanie znieczulic. samodzielnie sie rowniez zalatwila.opiekunowie znoszą ja po schodach z 4 pietra. Psinka wazy 23 kg. nie ma rady.Od jutra dochodzą zimne oklady zelowe.

Link to comment
Share on other sites

Dzis byłam u Jagusi. Na prawde wszystko bardzo dobrze wyglada. zawiozłam jej zelowy opatrunek. w pon. wizyta kontrolna u dr Niedz. zobaczymy kiedy mozna zaczac lapke ruszac,powoli rehabilitowac. Mała jak mnie zobaczyla wstala i na 3 lapkach pokustykala sie poprzytulać. pieknie wyglada. tak zdrowo-mimo dosc dużego szwu i opuchlizny. ale... sama ranka bardzo dobrze zszyta i dobrze sie goi, jest sucho-nic sie nie saczy. jedynie pod kolankiem zbiera sie jakis plyn ale mysle ze to opuchlizna.w pon. bedzie mozna to skonsultowac. Jagulina jak tylko ma zalozony kołnierz kladzie sie i spi. wie,ze kołnierz oznacza spokój cisze i bez szaleństw-kochana malutka nasza!
musi byc dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ponieważ Jagusia uzbierała sporo pieniędzy (na Allegro, na DogFunFest i z wpłat indywidualnych), Fundacja 2plus4 przekazała część tych funduszy na operację małej amstaffki, która jest u mnie na DT.

Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko. Nie mogę dłużej zwlekać z operacją małej, zanim zrobiłabym kolejne Allegro cegiełkowe i wyżebrałabym u ludzi pieniądze, łapka małej wygnie się zupełnie i operacja straci sens. Zajrzyjcie do wątku z mojego podpisu i trzymajcie kciuki za czwartkową operację. Przewidywany koszt to 350zł

Nie martwcie się proszę, Jagusia ma uzbierane tyle, że starczy i na ewentualne doleczanie, jak i na rehabilitację, a mała Diunka też wciąż zbiera pieniądze (niestety na razie ma tylko 50zł:()

Link to comment
Share on other sites

rana Jagusi nie goi się zbyt dobrze. Założono mały dren w jedno miejsce, które podeszło ropą. Jest nadal na antybiotykach. Ale staw powoli zaczyna się ruszać, choć mała wciąż podkurcza nogę.

Koszt wizyt, drenowania, premedykacji i leków = 140 zł


P.S. a operacja małej Diuny zakończyła się na 170 zł, z czego 150 wpłynęło na jej konto. Konto Jagi pozostalo więc nieruszone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po załozniu drenu kilka dni temu wszystko wrócilo do normy. ropa zeszła z nózki. teraz idzie ku dobremu.Dren zaostał wyjety. Jaga powoli zaczna obciązać nóżke. Czuje sie bardzo dobrze. poniżej zdjęcia kiedy Jaga miała jeszcze dren
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/jaga1.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/3183/jaga1.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/263/jaga2.jpg/][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/5654/jaga2.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jagienka już lepiej. Rana się goi, suńka powoli staje na tę nogę. Czekamy aż dr wróci z urlopu i porozmawiamy o rehabilitacji, na razie ćwiczenia bierne wykonują opiekunowie w dt poinstruowani przez dr zanim wyjechał

[IMG]http://images39.fotosik.pl/1022/4340b52af67b4785gen.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

umowa na dt się jakby skończyła, Jaga wyleczona.

Ruttka podpytała nieśmiało. Nie oddadzą....





sama wiem jak taka wspólna z psem walka o zdrowie łączy. Bardzo dużo napracowali się Ci młodzi ludzie. Dwie poważne operacje ortopedyczne, komplikacje, rehabilitację. Ogromny szacunek dla nich, tym bardziej, że to ich pierwszy pies

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']no to super wieści !!! Jagusinka ma swoją Rodzinę :multi:





teraz w takim układzie pieniążki z konta Jagusi mogłyby pójść na leczenie Kasty, chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko ... trochę tego będzie, tylko Aga musisz rozliczenie zaktualizować[/QUOTE]

no tak , skoro [B]Jagusia[/B] wyleczona i w domeczku :loveu: to [B]Kastusia[/B] na tym skorzysta :multi:

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie. Na razie tu, bo chcę żeby Uru jeszcze zweryfikowała i zobaczę wieczorem wpłaty/wypłaty z konta Fundacji. Wydaje mi się, że wygląda to tak:

stan na 21.06.2011
1008,68 +160,00 = 1 168,68

wydatki:
446,00 operacja dekapitacji
30 wizyta pooperacyjna, leki
33 wizyta pooperacyjna, leki
141 drenażowanie
160 karma sucha + puszki

obraz elektroniczny za drenażowanie rany pooperacyjnej
[IMG]https://docs.google.com/viewer?attid=0.1&pid=gmail&thid=131c33cd3cbdf38a&url=https%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F%3Fui%3D2%26ik%3D6f859768b7%26view%3Datt%26th%3D131c33cd3cbdf38a%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26zw&docid=166de9fe3bf1628de4b8b3c510d4d8d0%7C4e6d614e31a819f2f1c91cca54c02269&a=bi&pagenumber=1&w=800[/IMG]
zostało: 358,68

z konta Jagusi poszło też na operację małej Diuny z mojego podpisu (177,00 + 26,00). Na konto Diuny potem wpłynęło 150,00zł za które kupiliśmy karmę (140,00). Mój dt jest zawsze bezpłatny i zazwyczaj sama finansuje wszystko, jednak to był moment, że potrzebowałam wsparcia finansowego choćby na suchą karmę, bo już nie dawałam rady karmić młodej świeżą wołowiną i cielęciną (ma uczulenie na drób). Leki, opatrunki, akcesoria, gryzaki itp. kupuję sama.

- DIUNA 193,00 (150,00 - 177,00 - 26,00 = 53 do dopłaty + 140 karma)

[B]ZOSTAŁO OSTATECZNIE 165,68[/B]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4][SIZE=5][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=2]Aga coś jednak nie tak


z rozliczenia z pierwszej str
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][COLOR=black][SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4][SIZE=5][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=2]
STAN KONTA:
160zł

WPŁATY:
allegro cegiełkowe 720,70zł
[/SIZE]
[SIZE=2]STAN KONTA NA DZIEŃ 21.06.2011
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][COLOR=black][SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4][SIZE=5][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=2]880,70zł[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][B][COLOR=red][SIZE=6][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=red][COLOR=black][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=red]
[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][SIZE=6][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=red][COLOR=black][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=red]
[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][COLOR=red][SIZE=6][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=red][COLOR=black][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=red][COLOR=black][B]21.06[/B] [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][quote name='diuna_wro'][B]już wypisuję dane z wpłat (inicjały oczywiście)[/B]
i są jeszcze dwie: dwieściecoś i 50,00. Danych osób wpłacających jeszcze nie mam[/QUOTE][COLOR=red][SIZE=6][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=red][COLOR=black][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=red]

[COLOR=black]z tego co wyszczególniłaś to wpłat było na 730,70 + 200coś+50

czyli 160 było
+730,70
+200 coś
+ 50

czyli ponad 1140

wydatki -810
i -53 (177+26-150)

czyli coś ponad 277 zostało

musicie chyba jeszcze raz dokładnie sprawdzić sobie konto i wydatki
mam nadzieję że takie "szybkie" rozliczenie będzie Wam pomocne


EDIT:

qrczaki Twój post mnie zmylił

[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][quote name='diuna_wro']P.S. a operacja małej Diuny zakończyła się na 170 zł, z czego 150 wpłynęło na jej konto. Konto Jagi pozostalo więc nieruszone[/QUOTE]

czyli coś tam ponad 277 - 140 karma dla małej o której dziś napisałaś
[quote name='diuna_wro']z konta Jagusi poszło też na operację małej Diuny z mojego podpisu (177,00 + 26,00). Na konto Diuny potem wpłynęło 150,00zł za które kupiliśmy karmę (140,00)[/QUOTE]

no to musicie chyba jednak zrobić sobie to rozliczenie jeszcze raz ;)
ja się całkiem pokićkałam więc nie pomogę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...